Atacuri vecini în timpul luptelor pe care le porți

PrincessDenisa

Well-Known Member
Salutare,

Un vecin te poate ataca în timp ce tu porți lupte, în expediție, de exemplu, sau în GvG? Pentru că nu ai armată de apărare în acest timp.

Vlad
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Un vecin te poate ataca în orice moment, chiar dacă tu ai sau nu armată în apărare ori în același timp porți o altă bătălie.
 

Dumi.

Well-Known Member
armata de aparare nu are de a face cu atacurile tale
decat daca ai atat de putin armata, incat, atunci cand dai lupte, sa nu iti permiti armata de aparare
altfel, armata de aparare, daca este alocata, exista si isi face treaba indiferent ce lupte dai sau daca esti in lupte sau nu
 

PrincessDenisa

Well-Known Member
Salut,

Nu vreau să dau lupte cu armata de apărare. Vreau ca atunci când atac, să atac cu alte unități. Am văzut că unitățile de apărare sunt bifate de jucător cu albastru. În cazul în care vreau să dau lupte în ghildă versus ghildă cu alte unități decât cele cu care mă apăr, îi bifez cu albastru pe apărători și îi las în partea de jos, acolo unde sunt înșirate toate unitățile?

Mulțumesc,
Vlad
 

Dumi.

Well-Known Member
din pacate atunci cand lupti in gvg sau gbg sau eg, armatele de aparare apar inca in partea de jos si, da sunt bifate cu albastru
am propus de cateva ori ca atunci cand luptam in gvg si gbg [mai ales pentru ca timpul e important in aceste doua tipuri de lupte], sa nu mai apara in bara de jos si trupele din apararea orasului.
Nu cred ca se va tine seama de propunerea mea.
 

DeletedUser9966

Guest
Pentru a accesa campurile de lupta, trebuie sa faci parte dintr-o ghilda.
 

DeletedUser8328

Guest
Cu ce te deranjează că sunt trupele albastre (din apărare) în listă? Pur și simplu nu le selectezi când dai tu lupte. Le lași acolo.

De unde ai scos-o pe asta cu "eu când lupt nu mai am apărare în oraș" ??
Trupele de apărare le selectezi și le pui în apărare cum vrei tu. Ele rămân acolo, ba mai mult, se regenerează chiar și după ce sunt omorâte de atacatori.
Dar trebuie să le lași acolo, nu să le tot scoți. Tocmai de aceea sunt albastre, ca să-ți sară în ochi.
 

Dumi.

Well-Known Member
E deranjant cand dai la temelie in gvg contracronometru, sa ai trupele de aparare in bara de jos.
Cand trebuie sa schimbi trupele cat de rapid posibil, iei si din armatele de aparare, si in felul asta poti ramane fara aparare la oras.
Mi se pare logic ca trupele din aparare sa NU apara in bara de jos cand dau GVG
 

DeletedUser8328

Guest
Mie "mi se pare logic" că tocmai de aia le-au făcut albastre, exact pentru ce spui tu: să-ți sară în ochi și să nu dai click pe ele.
E decizia ta dacă vrei să dai doar pe automat și te grăbești atât de tare... Unii dau numai manual luptele.
 

DeletedUser8328

Guest
aici era vorba desore tine, care vrei neaparat sa dai lupte automat. nu are absolut nici o legatura daca am dat eu sau nu...
automat sau neautomat, de fapt ideea e sa faci diferenta intre trupe normale si cele cu dunga albastra. chiar si cand lupti automat, nu se cheama ca stai cu ochii inchisi ...
 

Dumi.

Well-Known Member
nu ai dreptate
la gvg nu se dau lupte pe manual NICIODATA
bine, exceptam pe cei care vor sa faca experienta pe sectoarele ghildei :))
cand schimbi armatele esti tentat FIZIC sa iei primele trupe din stanga si sa le pui sus pe sloturi
Asta inseamna ca pierzi timp, evitand sa iei din armata de aparare
ce e asa de greu de inteles?
 

Dumi.

Well-Known Member
mai pe romaneste ultimul tau post , ori e NEGANDIT ori e rau intentionat
oricum ar fi, putea sa lipseasca [nu a adus nimic constructiv threadului]
 

DeletedUser8328

Guest
Când "ești tentat" să faci ceva, depinde de capacitatea ta de autocontrol. E la fel ca și cu drogurile. Simplul fapt că ele există, nu înseamnă că ești obligat să le consumi. Faptul că ție nu-ți convine sau te contrazice opinia mea, nu înseamnă că "sunt rău intenționat". Eu văd trupele marcate cu albastru și nu le iau niciodată, deși sunt tot timpul "tentat".

Mai ai și alte "axiome" prin care încerci să ne convingi că ești vreun "guru" al jocului FoE și că numai tu ai dreptate întotdeauna?
 
Sus