Atacuri

DeletedUser

Guest
Ar trebuii reactualizat sistemul de atacuri ca sa nu poti ataca pe cineva care nu e din aceasi epoca cu tine si sa fie o diferenta de cel mult de 3000 de puncte intre tine si cel atacat.Acum din cauza sistemului actual se fac o gramada de abuzuri la turniruri,jucatori depe primele locuri ii ataca pe cei de la mijloc in colo si le fura resursele si nu se pot dezvolta in pace.De exemplu eu sunt atacat in continuu de jucatori care au peste 15k de puncte,25k de puncte si chiar 30k de puncte.Vi se pare normal ca un jucator de 30k+ de puncte sa atace pe unu de 5k de puncte?Tot timpu sunt atacat cu trupe din alta epoca si mi se fura resursele,cum s-ar putea dezvolta jucatori calumea daca iei sunt atacati intruna de cei depe primele locuri?Ar trebuii sa se faca ceva neaparat.
 

DeletedUser

Guest
In primul rand la un nivel mai avansat al orasului 25-30 k pct..ste o munca de o saptamana. Fiecare a fost mic si a crescut mare..trecand exact printre acele atacuri si jafuri zilnice prin care treci tu acum. Incearca sa iti organizezi jocul si timpul petrecut pe joc pentru o eficienta maxima. Iar cat despre acea diferentiere, nu prea are cum sa se realizaze deoarece nu se gasesc solutii pentru uniunea de vecinatati. Sunt multi jucatori care se chinuie cu vecinii slab dezvoltati.

P.S. Si in viata trebuie sa fie cel bogat si puternic..sau cel slab si sarac. Nu se poate sa existe o armonie totala si un echilibru constant.
 

DeletedUser300

Guest
Cine te pune sa iei proviziile si bunurile la 5/6 ore dupa ce au fost produse?
Alege o ora cand poti intra si dai cate o zi, de ce sa dai doar cate o ora?
 

DeletedUser

Guest
Ar trebuii reactualizat sistemul de atacuri ca sa nu poti ataca pe cineva care nu e din aceasi epoca cu tine si sa fie o diferenta de cel mult de 3000 de puncte intre tine si cel atacat.....

servus

se poate amana aceasta propunere macar pana vine timpul frumos... asa as putea sa ies in parc, la pensionari la sah in cismigiu, cand imi vine cheful sa atac :))

merci
la buna vedere
 

DeletedUser

Guest
Stimate Martor, las-o ca macane :D Cum adica, Maria Sa Adminu' sa atace cand are chef? :D El NU TREBUIE sa atace ca va fi acuzat de partinire. De fapt Maria Sa ADMINU' n-ar trebui sa joace :D :D :D
 

DeletedUser

Guest
In primul rand la un nivel mai avansat al orasului 25-30 k pct..ste o munca de o saptamana. Fiecare a fost mic si a crescut mare..trecand exact printre acele atacuri si jafuri zilnice prin care treci tu acum. Incearca sa iti organizezi jocul si timpul petrecut pe joc pentru o eficienta maxima. Iar cat despre acea diferentiere, nu prea are cum sa se realizaze deoarece nu se gasesc solutii pentru uniunea de vecinatati. Sunt multi jucatori care se chinuie cu vecinii slab dezvoltati.

P.S. Si in viata trebuie sa fie cel bogat si puternic..sau cel slab si sarac. Nu se poate sa existe o armonie totala si un echilibru constant.

Ar trebui sa fie o limita, macar diferenta de o era. Cand iti vine unu cu 8 tunuri iar tu ai 8 trebusete, nici macar nu il zgarii. Deci diferenta e prea mare. Eu am 25k puncte iar cei care ma ataca au 150k-200k ... deci diferenta e uriasa. Cat despre ce zice KingLeorix, pot sa spun doar ca e realizabil ce zice el, daca cumperi diamante. Altfel nu ai nici o sansa, e imposibil. Cel putin sa rezisti in EMT impotriva celor din Era Coloniala sau Industriala.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser908

Guest
E ca in viata! Se descurca fiecare cum poate. Poate s-ar dori ca toti sa fim la acelasi nivel si atunci ar fi bine (nici regimul comunist nu a reusit asta!). Nu esti obligat sa joci?!? Oricum e mult mai bine ca in alte jocuri de innogames ca macar aici raman cladirile cum au fost nu se pierd decat ceva resurse, provizii sau bunuri.
Fiecare a trecut pe aici vorba altcuiva si daca nu esti multumit incearca pe o lume noua cand se deschide aici sau pe alt server si aunci poti fi tu ala care le dai in cap la toti. Ar fi prea simplu sa nu ai si ceva provocari nu crezi asta?
 

DeletedUser2304

Guest
atacurile nu te pagubesc in nici un fel. ar trebui sa-ti pui productiile sa iasa cand tu ai timp de joc. astfel le aduni in secunda 1 si nu te jefuieste nimeni. asa la fel de ** te pot ataca toti din aceeasi era cu tn si toti eventualii 79 de vecini te pot jefui. problema nu se rezolva cenzurand vecinii ci organizandu-te tu, astfel incat sa nu le lasi usa intredeschisa.......
 

DeletedUser

Guest
De ce nu facem un poll?
Cel mai simplu. E usor sa vorbesti cand esti mare, si multi uita ca urlau la fel cand erau mici.
 

DeletedUser2304

Guest
@crayven din experientele noastre am dat aceste sfaturi. daca tot nu s-a rezolvat nimic cand eram noi mici, a trebuit cumva sa ajungem mari si sa trecem peste jafuri. nu ? ei uite eu asa am trecut....................
 
Sus