batalie

Sonarvi

Well-Known Member
cum se face ca un tanc (progresista) advers cu 75% bonus imi bate un tanc de-al meu cu 90% bonus?
 

Sonarvi

Well-Known Member
poate imi explica si mie cineva cum un tanc cu 95% 95% imi bate 1v1 un recrut cu 110% 90%...
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
Poti veni si cu dovezi, gen screenshot la aceasta problema, te rog?
 

simionul

Well-Known Member
Daca tancul are prima lovitura , iar recrutul nu se afla in transee pt a primi bonus suplimentar , atunci este posibil (dupa prima lovitura primita, recrutului ii va scadea si forta de atac )
 
Ultima editare:

Sonarvi

Well-Known Member
n-am facut screenshoturi, si nici nu mai am cum pana la expeditia urmatoare...
deci tancurile cu 100% bonusuri faceau constant 4 dauna vs recrutul meu cu 90% aparare si 110% atac (mai tragea si un tun dupa aia si era mort recrutul)
iar eu cu recrutul de cele mai multe ori faceam 3 damage, deseori chiar 2 damage, si foarte rar 4-5 (deci il omoram din 3 sau 4 lovituri)
mi se pare aberant ca recrutul sa fie egal cu unitatea pe care ar trebui sa o contracareze
 

Sonarvi

Well-Known Member
trag cu 3 unitati cu 1-4 damage intr-o unitate adversa, si ii fac in total 3 damage
trage o unitate adversa cu 1-3 damage intr-o unitate de-a mea , si imi face 3 damage
bineinteles ca o sa ziceti ca tine de sansa... vrajeala, e codat jocul astfel incat jucatorul sa faca mai mereu damage minim iar calculatorul damage maxim
 

Sonarvi

Well-Known Member
poftim si screenshoturi
eu cu 90% 90% , adversarul cu 80% 80%
eu fac damage 1-3 lunetist vs lunetist (dar mereu fac 1 damage, rareori 2, niciodata n-am facut 3 damage cand ala e ascuns in padure); calculatorul trage o data in lunetistul meu (in padure) si imi face direct 3 damage (vezi primul screenshot)

al doilea screenshot e facut dupa ce a mai tras un lunetist si un recrut in lunetistul meu ascuns in padure; damage total 8
eu trebuie sa trag de 7 ori intr-un lunetist advers ascuns in padure ca sa fac damage 8, desi am bonus mai mare
 

Atașamente

  • 1.jpg
    1.jpg
    521 KB · Vizualizări: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    573,1 KB · Vizualizări: 10

Sonarvi

Well-Known Member
poftim screenshot
cu 5 lunetisti cu 2-5 damage fiecare (vs lunetisti pe campie) am facut in total 13 damage (adica 2,5 media)
oricum stiu ca imi bat capul degeaba ca n-o sa se schimbe nimic..
asa ca am incheiat cu spamul :)
 

Atașamente

  • 6.jpg
    6.jpg
    684 KB · Vizualizări: 7

DeletedUser9966

Guest
Nu este spam, este o problema se pare si este normal sa fii frustrat. In cel mai scurt timp, colegii nostri din administratie vor analiza aceasta problema si daca este cazul o vor inainta catre creatorii jocului.
Pana una alta, ai facut si tichet?
 

Sonarvi

Well-Known Member
am facut mai demult, dar nu primisem nici un raspuns concret... era si un bug pe atunci in care uneori unitatile mele faceau damage chiar mai mic decat cel indicat (daca scria 3-5 spre exemplu uneori faceam doar 2) , dar cred ca s-a rezolvat , ca nu mi s-a mai intamplat
 

DeletedUser7516

Guest
Aceeasi situatie am intampinat-o si eu dar de ,nimic nu este facut pentru jucatori =)
 

DeletedUser9966

Guest
@raduexz - de ce zici ca nimic nu este facut pentru jucatori, cand totul este facut pentru ei, voi, noi, etc...intregile comunitati FoE?
 

DeletedUser7516

Guest
Salut scuze ca deviem de la subiect dar nici nu stiu de ce ma mai intrebi doar nu vrei sa spui ca intre Inno si jucatori ,jucatorii au de castigat .Nimeni nu face jocuri pentru placere ci doar pentru profit. Toate aceste mici chitibusuri cu calculatorul loveste 3 linii din 3 tot timpul si jucatorul 1 linie din 3 nu sunt intamplari cum am vazut ca tu crezi ,sunt facute ca jucatorii sa bage bani sa se dezvolte , doar ca acest sistem este la orice nivel si cat te-ai dezvolta tot de aceleasi probleme o sa dai =).
 
Sus