Batalii

DeletedUser

Guest
Am vazut ca sunt o gramada de topicuri pe tema "cu ce bat nu stiu ce ...", asa ca propun sa folosim acest topic si sa nu tot mai deschidem alte topicuri...
Incep eu: Cu ce bat 3 soldati, 2 arcasi si un legionar?
 

DeletedUser

Guest
Am vazut ca sunt o gramada de topicuri pe tema "cu ce bat nu stiu ce ...", asa ca propun sa folosim acest topic si sa nu tot mai deschidem alte topicuri...
Incep eu: Cu ce bat 3 soldati, 2 arcasi si un legionar?

depinde de tine cum joci
nu mai am print screen-ul sa iti arat ca ii poti bate si cu 8 sulitasi :p
 

DeletedUser

Guest
Salutare
Am ajuns la capatul puterilor in provincia Maktaba...nu reusesc sa ai fac pe aia de acolo, ma dispera alea 6 baliste(6 baliste + 2 soldati)..nu ajung sa dau in ele ca imi creapa trupele.
Un sfat... ceva ...ar fii binevenit
mersi anticipat
spor la treaba
 

DeletedUser27

Guest
Salut niceguy, eu am reușit cu o combinație de unități rapide (de abia): Aproape9.jpg. Sunt sigur că cu atât ai mai multă cavalerie, cu atât îți va fi mai ușoară lupta.
 

DeletedUser

Guest
Mersi, am sa incerc si eu ce am de facut?
:))
spor la treaba
 

DeletedUser417

Guest
cu ce bat 2 arcasi,2 soldati,1 legionar si 1 razboinic calare? (pot face luptatori cu sulita,prastiasi si luptatori).
 

DeletedUser

Guest
aruncatoare/baliste cu care vei ataca razboinicul calare apoi arcasii si 2 legionari pentru soldati
 

DeletedUser30

Guest
Manual, cu 8 prastieri si o strategie bunicica ii faci de rusine pe 2 arcasi,2 soldati,1 legionar si 1 razboinic calare.
 

DeletedUser417

Guest
bine, ca sa fac trupele am de asteptat cel putin 8 ore:) dar mersi voi incerca.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser143

Guest
aruncatoare/baliste cu care vei ataca razboinicul calare apoi arcasii si 2 legionari pentru soldati

imi pare rau ca trebuie sa iti spun,dar nu te prea pricepi.Nu`i nimic,ai timp sa inveti :)


#kingAndrei
Nu puteam sa o zic mai bine decat PEPSY,cei 8 prastieri vor matura pe jos cu acea armata.Bafta !
 

DeletedUser

Guest
imi pare rau ca trebuie sa iti spun,dar nu te prea pricepi.Nu`i nimic,ai timp sa inveti :)


#kingAndrei
Nu puteam sa o zic mai bine decat PEPSY,cei 8 prastieri vor matura pe jos cu acea armata.Bafta !

Cum nu ma pricep? Eu folosesc sistemul asta de 2-3 saptamani si nu am pierdut nimic in aparare sau atac pana cum.
 

DeletedUser417

Guest
daca nu te-a atacat nimeni si nici tu nu ai atacat numa ai stat normal ca nu ai pierdut batali daca nici nu ai avut...
 

DeletedUser

Guest
Am fost atacat la inceput cand majoritatea aveam 80k, atunci erau multi jucatori activi.
 

DeletedUser

Guest
salutare
armata perfecta pentru evul mediu timpuri dupa parerea mea este 4 arcasi;2 legionari si 2 luptatori
am pana acuma 14 sectoare din care 80% le-am castigat prin batali si restul le-am negociat
 

DeletedUser

Guest
Nu cred ca poti sa treci Plefferberg si Drunkelwald cu trupele alea.
 

DeletedUser173

Guest
eu folosesc 3..4 arcasi.si 4..5 soldati :D
conteaza si cum e strategia!!!!
eu ma duc in fata cu soldati sa protejej arcasi si mere pfff
 
Sus