Blocare jucator

  • Autor subiect DeletedUser10953
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser9954

Guest
Te vaiti acum ca-ti fura produse ? Asteapta sa ajungi sa ai ferme si palate sa ti le fure pe alea, sa vezi cum e sa-ti fure cate 5 pf pe zi. Sau sa stai cu ferme, bazare si alte cladiri care pot produce pf-uri, si sa le pui special la produs monede sau ceva de genul doar ca jefuitorii tai sa nu puna mana pe 5pf, in loc sa produci tu 5pf.

Cum zicea si vdumitrescu20, nu mai lenevi intr-o era anume. Daca vezi ca esti atacat constant, cauta sa avansezi in ere. Este extrem de usor acum, mai ales ca pana si pe D (nu mai zic de A, B sau C) bunurile sunt ieftine, si poti oricand sa le cumperi pe pf. Ca atacatorii nu-ti pot jefui bunurile din inventar (cum sunt pe multe alte jocuri, unde chiar iti pot distruge armata sau cladirile), si nici pf-urile. Si in asa fel in loc sa ocupi locul cu cladiri de productie bunuri, bagi pe productie provizii (o sa ai nevoie), sau alte cladiri mai importante cum sunt cele de armata, daca nu ai Alcatraz.

Deci sacrifica cateva zile de cules pf, si cumpara bunuri cat sa avansezi pana in industriala.
 

DeletedUser11113

Guest
Nu știu ce înseamnă A, B, C și D aici. Ma ajuți te rog sa înțeleg? Nu lenevesc, crede-mă, dar se pare ca nu știu toate lucrurile și modalitățile prin care se poate avansa mai repede. De ex, eu nu știam ca se pot cumpăra bunuri cu pf. De unde se poate face asta? Eu acum dau doar alte bunuri la schimb. Și dacă se cumpără bunuri prin pf, de unde faci rost de mai multe? Cum poți face rost de Alcatraz? Înseamnă că eu mă chinui aici și sunt atâtea lucruri care ma pot ajuta.
 

DeletedUser9954

Guest
O intrebare, tu joci jocul acesta ? Si daca da de cand ? Ca zici ca ai irosit atata timp pe joc.
Cand te conectezi pe joc de fiecare data esti intrebat pe ce lume de joc vrei sa joci, acelea fiind: Arvahall, Brisgard, Cirgard si Dinegu.
A=Arvahall, B=Brisgard, C=Cirgard, D=Dinegu. E mai usor de scris A in loc de Arvahall, sau B in loc de Brisgard.

Toate acele lumi nu se intersecteaza intre ele decat prin campionatul expeditiilor la ghilde, unde clasamentul este intre ghilde de pe alte lumi, atat.
Si nici nu ai voie sa faci schimb de pe o lume pe alta.

Cand o sa ajungi sa petreci peste 5 luni (desi este cam putin) pe acest joc vei intelege intru-totul ce vorbim noi si cat de importante sunt raspunsurile primite.

Edit: pentru toate acele intrebari trebuie chat, nu forum, ca altfel facem pagini intregi de spam la tot ce ai intrebat tu.
 

DeletedUser11113

Guest
Joc de 2 luni. Ca investiție ma refer la bani și timp (deși joc doar de 2 luni stau pe joc tot timpul, îmi setez producțiile de provizii pe 15 min, 1 h, șterg construcții, investesc în altele, reorganizez clădirile, nu stau deloc). Mulțumesc pentru informații!
 

Dumi.

Well-Known Member
Intra intr-o ghilda de bazati si intreaba. Colegii de ghilda se dovedesc de foarte multe ori a fi enciclopedii ambulante vis a vis de joc.
 

suspansu

Well-Known Member
SĂRUT MĂINILE SIMONA! O ÎNTREBARE,AM ȘI EU!? CUM AȘI PUTEA PROCURA STEGARI? MULȚUMESC FRUMOS ANTICIPAT! SEARĂ FRUMOASĂ!
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pentru întrebări punctuale, vă rog fie să deschideți altă temă, fie să faceți tichet la Suport.

Informații despre cum s-a putut obține până acum Tabăra stegarilor puteți găsi în wiki. Pe viitor, nu știm la care evenimente se va mai oferi această clădire.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus