Bonus primarie

Coryllus

Well-Known Member
Ieri am strans productia de monede si provizii, inclusiv primaria si CL-uri la aceeasi ora, astazi exista un decalaj intre cronometrul primariei pe de o parte si restul constructilor care au timpul de culegere de 24 h! De ce apare acest decalaj (de aprox 1h) cand cronometrele ar trebui sa fie aproape egale?
 

DeletedUser8319

Guest
daca ai cules primaria,monedele si productia este altfel pentru ca primaria incepe imediat dupa culegere la fel ca si casele,dar la productie e altfel pentru ca productie e posibil sa fie data pe 8h sau nu ai dat tu pe producatoare sa inceapa in momentul ala
 

DeletedUser8328

Guest
depinde și cât de mare ai orașul și cât de multe clădiri ai „colectat”. în orice caz, n-ai putut să dai click cu mouseul pe toate deodată.

la urma urmei, ce înseamnă între prieteni „ar trebui sa fie aproape egale” ? eu din formularea asta deduc că nici măcar tu nu ești sigur „cât de egale” ar trebui să fie. scuze, am vrut să fac și o glumă... :)

oricum, dacă chiar pui preț foarte mare pe contabilizarea timpului (presupun că te deranjează faptul că trebuie să stai o oră să culegi acum) ar trebui să faci un tichet la support. deja îmi imaginez ce-ți vor răspunde: că probabil sunt întârzieri datorate conexiunii la internet și că în timp real nu se întâmplă exact așa cum vezi tu pe ecran, adică producția nu începe de fapt exact când dai tu click, chiar dacă tu vezi că timpul a început deja să fie contabilizat.
 
Sus