Bonusuri CL de atac VS algoritm Inno Games

vladone2017

Active Member
Care este algoritmul/forumula prin care trupele inaimice din Exp G sau de pe Campurile de lupta isi cresc bonusurile de atac/aparare concomitent cu cresterea bonusurilor individuale???

Nu vi se pare ciudat si aiurea urmatoarea situatie..?: Sa zicem ca toate bonusurile de atac ale CL pe care le ridici au in total nivelul de 200... bun.. la Exp ghidlei - sa zicem.. trupele din aceiasi era ( ca asa se joaca) au bonus de 190.. toate bune si frumoase pana acum... Tragi ca fraierul, investesti PF, cumprei diamante, faci schimburi, faci misiuni, etc... duci bonusul CL de atac la 300.. ce sa vezi... trupele inamice, tot din Exp ghilei au bonus 290.. deci cumva cresc si ele.... si atunci mai intreb.. mai are vre-un rost sa tot cresti la CL.. sa faci o munca de Sisif.. cand stii ca tot aia e?
 

vladone2017

Active Member
Adica.. chiar nici un fel de "relax zone"..? Macar asa intre niste niveluri ...Eu inteleg f bines copul principal.. dar si la eforturile depuse trebuie gandit cumva...
 

Geo.O

Well-Known Member
Este foarte posibil sa ma insel, insa eu nu cred ca am vazut mai mult de 55%-65% bonus la trupele inamice din EG si asta la nivelul 4. Si bonusul meu este de peste 150%. Am sa urmaresc saptamana viitoare sa vad si eu daca este cum spui tu.
 

Geo.O

Well-Known Member
În Evul mediu târziu, de vreo săptămână. Ce am spus mai sus este valabil pentru Evul mediu mijlociu
 

Dumi.

Well-Known Member
prima lupta de la primul level la expeditia de marte are trupe cu 100% atac si aparare [daca imi aduc bine aminte]
asa ca e de inteles: aceste bonusuri cresc odata cu avansarea in ere
 

Dumi.

Well-Known Member
problema mea e alta
daca la level 4 dau lupte cu trupe puternice, de ce mai intalnesc medalii sau turnul victoriei la cufere? :))))))
incercati sa skimbati recompensele din cuferele de la level 4, ca sa se potrivesca cu complexistatea levelului si, de ce nu, cu era in care suntem...va rog :))
Pe bune acum: ne dati medalii cand suntem in marte? :)))
 

Proud129

Well-Known Member
problema mea e alta
daca la level 4 dau lupte cu trupe puternice, de ce mai intalnesc medalii sau turnul victoriei la cufere? :))))))
incercati sa skimbati recompensele din cuferele de la level 4, ca sa se potrivesca cu complexistatea levelului si, de ce nu, cu era in care suntem...va rog :))
Pe bune acum: ne dati medalii cand suntem in marte? :)))
Ai intr-un fel dreptate, unele recompense la EG sunt gunoaie pentru jucatorii de nivel mare. Dar acesti jucatori pot duce puncte la EG mult peste cei mici. EX un jucator din era marte daca finalizeaza EG de nivel 4 e echivalentu a 10 jucatori din mijlociu ce au finalizat nivel 4(exemplu e poate exagerat am vrut sa fac comparatie).
 

DeletedUser10378

Guest
@Vladone2017 , ai ridicat la fileu subiectul unui tichet de-al meu. Mă alătur ție în așteptarea unui răspuns(sau explicație) de la admini.
Adică, în GBg poți atinge o penalizare pe peste 2.000 atac/apărare. Rundele care sunt cu penalizare 300%(care e cea mai mare la EG) le câștigi fără nici o problemă, pe automat, fără să pui trupele cele mai bune
 

Dumi.

Well-Known Member
Imi cer scuze dar eu nu am inteles problema ridicata la fileu
Se dau acolo niste cifre care, ce sunjt ele?
Sa le iau ca atare sau ca procenti?
Bonusurile trupelor de la expeditia ghildei NU cresc decat odata ce treci era !!!!
Exemplu
daca iti reidici cladirile de atac pana la bonus 200% si esti in fier, vei da de aceleasi trupe cu aceleasi bonusuri pe care le intalneai cand aveai 0% atac si aparare.
De treci codrii de arama...[era], incep sa creasca si bonusurile armatelor ce le intalnest, gradual de la lvl 1 la lvl 4.
La gbg e alta treaba....acolo bonusurile cresc mai greu la inceput si mai galopant, pe masura ce creste uzura.
Exemplu:
La prima lupta ai 0% uzura, inamicul are 0% atac si aparare
La lupta 70, ai 70% uzura, inamicul are 1400% atac si aparare
La lupta 100, ai 100 uzura, inamicul are 2200% atac si aparare
La lupta 115 ai 115 uzura, inamicul deja a sarit de 3000% atac si aparare
[e posibil ca cifrele de mai sus sa nu fie exacte, exacte, dar din ce imi aduc aminte la ora asta, cand e pauza de GBG si nu pot verifica, ele sunt cam pe acolo.
 

DeletedUser10378

Guest
@vdumitrescu20 așa e, nu ai înțeles:))
Pe de alta, nici eu nu am fost atent la vladone=))
Ideea este asta: Tu ai bonus în atac 500/250, da? Se aplică și acolo, și acolo.
La GBg, la 50 uzură(aproximativ 500% penalizare), rezolvi armatele înamice pe automat fără probleme. La EG, în schimb, de anumite armate abia treci pe manual(maxim 300% penalizare).
Despre asta este vorba
 

Dumi.

Well-Known Member
asta pentru ca la gbg sunt 4 sau 5 combinatii posibile de armate si atat
combinatiile de la EG sunt mai complexe decat cele de la GBG, chiar daca au bonusuri mai mici la atac si aparare
la 500% atac si aparare as sfatui sa evitati confruntarile pe auto, pentru ca o sa pierdeti trupe...
si nu exiata 300% penalizare la EG [nici chiar in marte]
 

Proud129

Well-Known Member
asta pentru ca la gbg sunt 4 sau 5 combinatii posibile de armate si atat
combinatiile de la EG sunt mai complexe decat cele de la GBG, chiar daca au bonusuri mai mici la atac si aparare
la 500% atac si aparare as sfatui sa evitati confruntarile pe auto, pentru ca o sa pierdeti trupe...
si nu exiata 300% penalizare la EG [nici chiar in marte]
Corect, complexitatea armatelor inamice la EG e mult mai comparativ cu GBG.
 

Dumi.

Well-Known Member
e posibil
uite, data viiitoare o sa ma uit
drept e ca dau pe auto si nu am observat decat ce incepea cu 250%
 
Sus