Browser WEB fiabil pentru FoE

  • Autor subiect DeletedUser9702
  • Data de început

DeletedUser9702

Guest
Ce browser web este fiabil pentru FoE.
Joc fie de pe Google Chrome, fie dupa Internet explorer si nu sunt multumit (tremura imaginea, nu intotdeauna vad corect meniul de mesaje sau istoric evenimente, se incarca greu)
Multumesc pentru sfaturi si informatii

PS
Am sters si cookie si problemele continua
 

DeletedUser5468

Guest
Spune și ce sistem ai.
Procesor: ...
Ram: ...
Placă Video: ...
 

DeletedUser9954

Guest
Salut. Eu folosesc Opera, mi se pare un browser foarte bun si stabil.
Dar acele probleme pot fi si de la rezolutie sau de la placa video sau procesor (poate cam slabe)
 

DeletedUser9837

Guest
Apropos, pe telefoanele cu Android se poate folosi Browser-ul ”Puffin”. Are posibilitatea deschiderii jocului ca în varianta desktop, astfel se poate avea acces la vânătoarea de comori și de pe telefon.
 

DeletedUser1080

Guest
Atentie ce faceti cu Puffin-ul, pentru ca nu e chiar un simplu "browser". Daca aveti de gand sa cumparati diamante, mai bine folositi aplicatia dezvoltata special de Inno pentru cei ce vor sa joace FoE pe mobil.
 

DeletedUser9828

Guest
Spune și ce sistem ai.
Procesor: ...
Ram: ...
Placă Video: ...
Eu am un laptop i3 cu 4GB ram... pana mea, FoE se incarca destul de greu in timp ce jocuri ca WOT, deci mai avansate ca grafica, se incarca rapid si functioneaza bine.

Pentru FoE trebuie computer de ultima generatie?
 

DeletedUser9828

Guest
Salut. Eu folosesc Opera, mi se pare un browser foarte bun si stabil.
Dar acele probleme pot fi si de la rezolutie sau de la placa video sau procesor (poate cam slabe)
Pai daca jocuri mult mai complexe functioneaza ok, cum sa fie de la componentele computerului?
 

DeletedUser1080

Guest
nu mai faceti comparatii "aiurea"; WoT foloseste un "client" (adica, mare parte a "elementelor" jocului trebuiesc mai intai descarcate si instalate pe PC), pe cand FoE este 100% browser game. da, la FoE sunt probleme pentru ca este dezvoltat in flash ("limbaj" care a cam fost abandonat in ultimul timp) si consuma o gramada de resurse (in special pe partea de video). daca laptopul nu este dotat cu o placa video dedicata, se intampla destul de des sa "crape" flash-ul.
 

DeletedUser9828

Guest
Am si computer dotat cu placa video dedicata si problema e aceeasi. Fara flash nu se poate face jocul asta, nu exista alta solutie?
 

DeletedUser1080

Guest
din pacate, fara flash nu se poate juca; exceptand varianta smartphone/tableta, unde jocul este incomplet (nu ai acces la toate optiunile).

totusi, daca ai probleme mari cu jocul pe un laptop cu procesor i3, 4g ram si placa video dedicata, s-ar putea sa fie de la tine problema. incearca o "curatare" a browserului si eventual, chiar o reinstalare a sistemului de operare (sper ca nu folosesti win xp).
 

DeletedUser9828

Guest
Folosesc Windows 10 cu update la zi, degeaba cauti fel de fel de scuze, nimic din ceea ce spui nu are treaba cu jocul care se incarca greu. Din moment ce alte jocuri functioneaza ok, asa ar trebui sa bobineze si asta. Eu nu cred ca nu se poate fara flash, ca nu vor cei care creeaza jocul e alta treaba, dar nu ca nu se poate.
 

DeletedUser1080

Guest
eu nu fac parte din echipa administrativa, deci nu am de ce sa caut scuze.
eu ma refeream la faptul ca, actuala "versiune" a jocului nu poate fi jucata fara flash; ca jocul ar merge si fara flash daca ar vrea dezvoltatorii.. da, e adevarat, dar asta inseamna sa fie reprogramat de la zero intr-un alt "limbaj", ceea ce inseamna o munca uriasa si nu cred ca se merita momentan. ("flash-ul" este considerat invechit si nu o va mai duce prea mult; probabil si FoE va fi reprogramat in urmatorii 2-3 ani, dar pana atunci mai e.)
cat despre faptul ca iti merg alte jocuri si acesta nu, ti-am explicat anterior ca nu poti face comparatia intre un joc de tip "client" si unul de tip "browser". dupa cum vezi, esti cam singurul care se plange de faptul ca jocul merge foarte greu. si mie mai imi da erori uneori (destul de rar), dar nu pot sa ma plang ca "merge prost jocul".

p.s. cu asta sper ca am lamurit "problema" si nu voi mai continua polemica pe aceasta tema.
 

DeletedUser2173

Guest
Mad , problema jocului construit pe o baza flash este cunoscuta inca de acum 2 ani...daca nu au interes iti dai seama ca le merge bine si asa , banul intra...si totusi au destule pierderi datorita acestui inconvenient care, de ce sa nu recunoastem, este o problema destul de mare si suparatoare. Toti cred ca aveam aceasta problema , pana si versiunea mobila mananca multe resurse si consuma bateria intr-un ritm alert :(
 
Sus