bug atac in moderna?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

BraveWww

Well-Known Member
Cand atac un teritoriu din moderna aparat si de parasutisti,dupa aterizarea lor sunt afisate in atac primele trupele mele dar nu pot trage in ei dar pot muta vehiculele exact peste pozitia lor fara sa produc pagube.
Capitulez, reiau atacul si reincepe in mod normal cu atacul parasutistilor,dar pagubele care mi-au fost pricinuite in atacul precedent nu se reseteaza.
Este frustrant sa pierd 1-2 unitati degeaba:mad:
 

BraveWww

Well-Known Member
Multumesc pentru "raspunsurile" neprimite timp de o saptamana:((((
Poate nu am fost destul de explicit,de aceea atasez si un printscreen in care se vede ca sunt lipit de tinta,cu "degetul" pe ea si totusi nu mi se permite atacul.

untitled.jpg
 

DeletedUser3920

Guest
Nu ai observat ca unitatile pe care vrei sa le ataci nu sunt defapt acolo? vezi mai bine aici: http://prntscr.com/3vlrqo am facut un print peste print-ul tau
Din ce cauza nu se vad unitatile unde ar trebui sa fie?? din cauza vitezei tale la net sau cred eu ca ai o versiune veche de flash.
Asa mi se intampla si mie cand nu am viteza la net...
 

BraveWww

Well-Known Member
Inainte sa fac printscreenul am mers cu cursorul pe toate hexagoanele sa vad daca se inroseste vreunul,deci posibilitatea de a ataca.Acum a fost varianta in care cei 2 nu au tras asupra mea,de obicei trag ei,distrug cate ceva apoi eu nu pot riposta asupra niciunei unitati.Capitulez,reiau atacul,raman cu pagubele precedente si totul se desfasoara normal.
Nu am incercat sa dezactivez "accelerare hardware" la care lipseste ultimul rand,avertismentul incheindu-se cu "poate provoca",nu stiu ce:)
Daca este din cauza mea,cu toate ca imi este greu sa cred ca un PC cu 2 placi video performante se comporta identic cu un laptop,pe amandoua fiind acelasi comportament,o sa atac incepand cu capitularea:)
Multumesc pentru sfat8)
 
Ultima editare:

DeletedUser

Guest
Buna ziua
Acesta este un bug cunoscut se lucraza la remedierea lui. Sper ca remedierea lui sa aiba loc intr-o versiune viitoare, insa intre timp incercati sa dezactivati acceleratorul de hardware daca il aveti activat.
 

BraveWww

Well-Known Member
Am dezactivat acceleratorul,acum se incarca paginile mai greu dar pot ataca hexagoanele incercuite cu rosu chiar daca soldatul este figurat in alta locatie.
Cunoscandu-se bugul nu-mi mai trebuie decat rabdare ca tutun am:)
Spor la treaba!
 

BraveWww

Well-Known Member
Din pacate bugul se mentine:(

BUG.jpg

Si asa s-a distrus un tun degeaba:(
 
Ultima editare:

BraveWww

Well-Known Member
Dupa remedierile promise este cu mult mai rau:
-parasutistii sunt tot in alte locatii decat locatia in care este imaginea lor,iar dupa moarte imaginea ramane pe teren
-locatiile false s-au extins si la tancurile inamicului,in afara de parasutisti, dar si la unitatile mele
Peste alta luna si jumatate de "lucru la remediere" ce surprize voi avea?:((((
 

BraveWww

Well-Known Member
Cred ca poate fi inchis acest subiect si in general rubrica "BUG Report" ca tot nu se face nimic,este doar o ecranizare a proverbului "cainii latra ursul merge":(
Noua serie de remedieri mi-a adaugat la necazurile deja existente(expuse mai sus) si imposibilitatea de a invita in ghilda cu toate ca sunt lider,cladiri invizibile,blocarea jocului dupa 5-6 motivari sau finisari,deschiderea cu un click a meniului a doua cladiri simultan,etc.etc.Precizez ca am facut acum 1 luna jumatate si ticket.
Am activat si dezactivat accelerarea de nenumarate ori fara rezultat,am jucat de pe un laptop ca sa am pe cine da vina,dar si pe un PC superperformant pe care ruleaza programe de 100 de ori mai solicitante obtinand acelasi rezultat.
Din aceste motive va rog sa inchideti,chiar sa stergeti subiectul,iar daca adevarul supara dati-mi avertisment sau chiar ban pe forum ca oricum nu mai intru inutil pe aici.
Spor la "treaba"
 

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, bugul acesta este valabil si pentru era postmoderna, tot asa, apar numai hexagoanele in care au mutat unitatile, dar ele stau pe loc cum ar veni. Da, si eu ma mir de LIPSA celeritatii in rezolvarea bugurilor, si problema este ca apar altele noi, chiar nu pot sa inteleg de ce nu poate exista un update FARA sa mai apara NICI UN BUG, este chiar asa de greu oare? Intreb si eu, ca sa ma aflu in treaba.
Si ma deranjeaza ca unele buguri afecteaza direct luptele, acesta fiind CEL MAI IMPORTANT aspect al jocului, din punctul meu de vedere si nu numai al meu.
O zi buna.
 

BraveWww

Well-Known Member
Am crezut ca bugul acesta este valabil doar in B,dar mi-a aparut si in A,fara sa am parasutisti pe acolo:(
Nu se pune problema de curatare,browser,cache,accelerator si alte povesti nemuritoare.
Dar nu au trecut decat 2 luni de cand l-am raportat si de cand mi-am luat si tichet:)
P.S. Titlul este "bug in moderna",intre timp am ajuns aproape de sfarsitul postmodernei
 

DeletedUser5248

Guest
Am crezut ca bugul acesta este valabil doar in B,dar mi-a aparut si in A,fara sa am parasutisti pe acolo:(
Nu se pune problema de curatare,browser,cache,accelerator si alte povesti nemuritoare.
Dar nu au trecut decat 2 luni de cand l-am raportat si de cand mi-am luat si tichet:)
P.S. Titlul este "bug in moderna",intre timp am ajuns aproape de sfarsitul postmodernei

Buna ziua, problema este ca bugul exista si la postmoderna de multa vreme. Eu cred ca vine si era contemporana si tot nu va fi rezolvat.:laugh::laugh::laugh:
Dar voi nu ati auzit ca de fapt este "vina" conexiunii noastre de internet? Asa se aude, ca de fapt asta nu este un bug si noi suntem de vina, ha ha ha, ce GLUMA buna. Chiar asa de naivi nu suntem sa credem asta, ca nu cred ca jocul asta ii "discrimineaza" pe cei care au un anumit provider de internet. Desi nu m-ar surprinde, chiar deloc.:laugh:
La revedere.
 

BraveWww

Well-Known Member
Ce se intampla?:eek:
Nu-mi vine sa cred.Cu acelasi laptop,acelasi PC,acelasi internet,cu accelerarea cuplata,de cateva zile nu mai am parasutisti paranormali de genul "era pe cand nu se vedea acum il vezi si nu e",restul trupelor la fel,nu mai am probleme sa invit in ghilda etc etc.
A aparut un bug cumsecade?Sa nu-i fie de deochi,ca de reparatii n-am auzit nimic:)
 

DeletedUser5468

Guest
Ce se intampla?:eek:
... parasutisti paranormali ...
A aparut un bug cumsecade?Sa nu-i fie de deochi,ca de reparatii n-am auzit nimic:)

Off Topic:
Minune mare pentru tine, nu?
Parașutiști paranormali, vorbești de parcă ar fi fantome, din alea care se teleportează ori se fac invizibile, acum le vezi...acum nu :)
Cei de la FoE au lucrat intens în ultima vreme, asta ştiu de pe beta, erau 6 buguri urâte de tot, şi în 3 zile(cu excepţia celor 2 zile de weekend, sâmbătă şi duminică) le-au rezolvat pe toate deodată...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus