bunuri donate dom

SnowNovalis500

Well-Known Member
Am avut ieri la misiune de donat la tezaur 150 bunuri din era mea sau cea anterioara, dar domul a donat doar 30 ( cu atat mi s a completat bara misiunii ) ..
Cand pui mouse ul pe dom scrie ca produce 200 din fiecare bun pt tezaur. deci se inmulteste cu 5 (cate tipuri de bunuri sunt in oceanic, unde sunt eu) si rezulta 1000 bunuri..Cand te uiti insa la dom ( vedere generala arata +200 bunuri la tezaur , deci nu de 5 ori, ci o singura data 200 in 24 ore..oricum chiar si asa trebuia sa mi fac misiunea care cerea doar 150
 

DeletedUser

Guest
Am avut ieri la misiune de donat la tezaur 150 bunuri din era mea sau cea anterioara, dar domul a donat doar 30 ( cu atat mi s a completat bara misiunii ) ..
Cand pui mouse ul pe dom scrie ca produce 200 din fiecare bun pt tezaur. deci se inmulteste cu 5 (cate tipuri de bunuri sunt in oceanic, unde sunt eu) si rezulta 1000 bunuri..Cand te uiti insa la dom ( vedere generala arata +200 bunuri la tezaur , deci nu de 5 ori, ci o singura data 200 in 24 ore..oricum chiar si asa trebuia sa mi fac misiunea care cerea doar 150
S-au numărat doar bunurile de la Aeronavă și/sau ce altceva mai ai prin oraș. Bunurile donate de către Legendare și Statui de Onoare nu se iau în considerare pentru astfel de misiuni.
 

Dumi.

Well-Known Member
Când ai misiune trebuie să donezi manual din inventar, nu de la clădirile speciale
Nu este adevarat
cand culegi din oras ORICE cladire speciala [de event sau asezare culturala] care prin natura sa aduce bunuri la tezaur, acestea conteaza la misiunile care cer acest lucru
Doar legendarele care dau bunuri la tezaur, nu se iau in considerare la misiunule de genul asta.
 
Sus