Buton "Ajutor toti" + "Viziteaza toti"

Bishamon

Active Member
Salut! Cred ca ar fi foarte util atit pentru jucatori cat si pentru incarcarea server-ului daca ar axista butoanele de ajutor si vizitare toti. Astfel jucatorul nu mai da zeci de clickuri iar serverul poate pune in coada si procesa in liniste ajutorul si vizitarea tuturor (cu avantajul ca se sare peste efectele grafice la fiecare in parte)

IMHO ambele parti ies in avantaj :) ce parere aveti?
 

DeletedUser9966

Guest
Salut!
S-a mai propus această idee și din câte am înțeles nu se va implementa, deoarece există riscul să nu mai găsim planuri la CL.
 

DeletedUser9535

Guest
Sunt contra acestei implementari .
Normal , aceasta posibilitate este in dezavantajul jucatorilor cat si a celor de la Inno.
Exact cum a spus si KoKo , exista riscul sa nu mai primesti planuri .(Am colectat 2 Altare ale Inspiratiei si am primit un singur plan . Din cauza la internet sau din cauza serverului . Am donat PF la Legendara si nu au fost adaugate .)
Pentru cei de la Inno este in dezavantaj , poti colecta , motiva sau finisa pe toti apoi sa iesi . Nu mai esti atat de activ pe joc ca si atunci cand Motivezi sau Finisezi manual ...
Aceste implementari sunt gandite , reduc activitatea jucatorilor .
O seara buna !
 

Bishamon

Active Member
parerea mea e ca activitatea jucatorilor se masoara in actiuni efective nu in mii de clikuri ..
in plus argumentul ca se pierd planuri nu are nici un sens! e suficient ca butonul de "Ajutor toti" sa faca o coada cu toate tintele active iar apoi sa se aplice functia de ajutor pentru fiecare tinta in parte. (asta in conditiile in care animatia ca se ia plan nu are legatura cu actiunea propriu-zisa de a castiga plan)
 

DeletedUser9828

Guest
Pe mine m-ar interesa ca ajutorul de la taverna sa se faca fara afisarea scaunelor, la fiecare in parte. Ar trebui sa fie ca la ajutor, pur si simplu sa apara ca te-ai asezat la masa lui cutarescu si ai obtinut x arginti, daca i-ai obtinut. Nu intereseaza pe nimeni sa vada cum se misca scaunul pe care te asezi.
 

DeletedUser9966

Guest
Ok...multumim pentru sugestii!
Vom vedea ce putem face, dar tine-ti cont ca nu depinde in totalitate de noi.
 
Sus