Butonul "Ajutor"

  • Autor subiect DeletedUser2173
  • Data de început

DeletedUser2173

Guest
Buna dimineata,
Propun:
1. Butonul de "Ajutor" sa nu mai ia comanda daca playerul respectiv nu are nimic de m/f in oras.
Nu ma avantajeaza cu nimic cei 20 galbeni pierduti, plus ca nu pot lua plan, astfel nu se pierde m/f degeaba
2. Un buton de "Fuziune" intre ghilde ,accesibil doar intemeietorilor, ar fi perfect.
Acest buton sa uneasca ghildele sub un singur nume (la alegere prin bifa), sectoarele cucerite, bunurile din tezaur precum si toti playerii sa fie toti uniti sub acelasi nume adunati (binenteles asta se se poata face fara a se depasi numarul maxim de membri intr-o ghilda, iar daca sunt prea multi aceasta fuziune sa nu se poata realiza)
3. Diferentierea playerilor inactivi (mai mult de 7 zile) prin schimbarea avatarului din color intr-o pictograma alb-negru, vizibila pentru toti playerii

O zi buna , ROYAL (numai in C, deocamdata :D)
 
Ultima editare de un moderator:

Coryllus

Well-Known Member
1. Poate , dar are si un dezavantaj. Sunt jucatori care dau m/f dupa isturic, deci s-ar putea sa te sara la m/f sau mai rau sa te scoata de la prieteni pe motiv ca nu dai m/f !!
2. Greu de realizat asa ceva pt ca ar trebui sa existe si optiunea de splitate a unei ghilde si de impartire a unui teriteriu detinul de o ghilda.
3. jucatorii inactivi din ghilda se vad in lista "global" ; vecinii inactivi dispar dupa cateva zile .... mai raman cei aflati in lista de prieteni .
 

DeletedUser2173

Guest
Multumesc pentru raspuns, cred ca nu m-am facut bine inteles:
1. Daca acel buton nu va functiona decat cand e nevoie inseamna ca respectivul e m/f full deci nu-si va face probleme ca nu are colegi , prieteni activi
2. Eu ma refeream sa se faca fuziune nu sa fie 2 ghilde sub acelasi nume si sa NU se faca diferentiere pe harta, sa se uneasca 2 ghilde in toate modurile posibile, playerii, sectoarele , bunurile la comun...sa ramana totul neschimbat sub un singur nume
3. Eu chiar la prieteni ma refeream ca nu-i pot deosebi, iar daca te uiti pe global nu vei descoperi nici o diferenta intre unul activ si unul inactiv, iar ce am propus eu poate lua si alta forma , doar sa fie un element de diferentiere
 

Coryllus

Well-Known Member
Da, dar dupa fuziune oamenii se pot certa si vor vrea sa-si ia fiecare bucatica lui si sa plece ...
 

DeletedUser2173

Guest
Daca cautam mereu argumente impotriva nu vom face niciodata nimic, eu am propus ceva. Daca acel ceva este bun ,se poate realiza si duce la o mai buna defasurare a jocului probabil se va implementa , daca nu... nu-i nici o buba, jocul merge mai departe.
O zi usoara
 
Sus