Câte bunuri produce zilnic Constructorul de sănii ?

Butybax

Guest
De la eveniment am obținut clădirea Constructorul de sănii. Înainte să o plasez în oraș am intrat pe FoE Wiki (ro) și am rămas nedumerit. În coloana de producție pentru o zi sunt 15 bunuri. Sub tabel scrie ”Produce câte o unitate din fiecare bun din era clădirii (pentru tine)” - deci 5 x 1 = 5. Mă bucuram că două ”sănii” ocupă 4x3 (cât alte clădiri de producție) și produc pe zi 30 de bunuri set complet (6x5) al erei în loc de 30 de un singur fel. Dar nu aș vrea să le plasez și să apoi să văd că nu a merita să le pun în locul altei clădiri de producție. Primesc aici o lămurire ?
 

Atașamente

  • FoE Wiki Constructorul de sănii .png
    FoE Wiki Constructorul de sănii .png
    795 KB · Vizualizări: 5

dunbarton

Well-Known Member
Du-te in inventar la cladire, pozitioneaza mouse-ul pe ea fara sa dai clic si vei vedea ca produce 15 bunuri. Probabil initial cladirea dadea doar 5 bunuri, iar apoi, cand INNO i-a marit productia, in wiki a fost acutalizat doar tabelul, nu si textul.
La inceput pune doar o cladire din doua, iar daca totul este ok, pune-o si pe a doua.
 

Rigs

Well-Known Member
Pe wiki o sa vezi doua formulari pentru bunuri ”Produce câte o unitate din fiecare bun din era clădirii (pentru tine)” si ”Produce o cantitate dintr-un singur bun din epoca clădirii (pentru tine)”.
In cazul de fata, la constructorul de sanii, asta inseamna ca o sa produca 15 bunuri in total, insa vei primi 3 unitati din fiecare bun din era ta( 3marmura, 3vin, 3vopsea etc).
In schimb pentru ”Produce o cantitate dintr-un singur bun din epoca clădirii (pentru tine)” se refera ca iti produce doar 1singur tip de bun din cele 5 disponibile din era ta(ex doar 15marmura sau doar 15vin)

Din cate observ cladirile speciale care intra la ”cladiri de productie” urmeaza prima regula iar cladirile speciale care intra la ”cladiri rezidentiale” sau ”decoratiuni” urmeaza a doua regula.
 
Sus