Campionatul FoE de fotbal 2016

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
soccer16_logo_forum.png



A venit ziua! Vecinătatea voastră va fi iarăși gazda uneia dintre cele mai importante competiții din Forge of Empires. Marele eveniment sportiv va începe pe 9 iunie. Fotbaliști talentați vor veni în vecinătatea voastră pentru a participa la Campionatul FoE de fotbal! Aveți curaj să vă conduceți orașul la victorie într-un concurs incitant de lovituri de la 11 metri? Care va fi strategia folosită? Veți juca la siguranță, pentru un succes moderat, dar sigur, sau vă veți asuma riscuri pentru niște posibile recompense mai mari? Alegerea vă aparține!

Folosiți-vă șuturile cu înțelepciune și obțineți cât mai multe cupe! Apoi schimbați-le pentru clădiri frumoase de la eveniment, precum și pentru alte premii ce vor fi disponibile în fereastra evenimentului până pe 10 iulie.


icon_quest_ball.png

Mai jos, puteți vedea un scurt film în care game designerii noștri explică mai mult despre Campionatul FoE de fotbal!


icon_quest_ball.png

Fereastra evenimentului și concursul de lovituri de la 11 metri
Toată acțiunea are loc în fereastra evenimentului, ce vă va fi prezentată de către bufonul vostru preferat - Rinbin!
Luați parte la un concurs de penalty-uri și puteți alege cum șutați. Fiecare opțiune are atât avantaje, cât și dezavantaje. Puteți urma calea sigură, și veți câștiga câteva cupe. Dar puteți și să vă asumați un risc și să încercați una din celelalte opțiuni, la care (poate) veți primi mai multe cupe! Depinde de voi:

soccer_window2.png

Merită să menționăm că de fiecare dată când ratați un șut, creșteți numărul de cupe ce pot fi câștigate la o singură lovitură. Prima persoană care înscrie primește toate cupele și recompensa se resetează.
Un alt aspect de reținut îl reprezintă fanii! Lor le puteți câștiga sprijinul pentru a vă crește șansa de a marca (opțiune care, însă, vă costă câteva cupe).

icon_quest_ball.png

Înscrierea golurilor
Dacă aveți noroc și păcăliți portarul să greșească, veți câștiga toată suma de cupe care s-a strâns la acea opțiune de șut:
tricked.png
soccer_cupswon1.png
Gooooooooooooooooooool!!!Și ai primit 80 de cupe!


icon_quest_ball.png


Obținerea de premii
Există trei tipuri diferite de premii ce se pot obține la Campionatul FoE de fotbal:

1. Recompensele care se schimbă
Aici, recompensele se modifică la fiecare 6 ore, astfel că puteți obține până la 4 recompense diferite pe zi! Acestea constau în diferite clădiri, planuri la Observator, monede, provizii, medalii și pachete de Puncte Forge.
2. Cufărul
Conținutul cufărului va rămâne același pe parcursul întregului eveniment. Spre deosebire de recompensele care se schimbă, unde știți exact ce primiți, la cufăr puteți primi aleatoriu una din recompensele din listă. Treceți cu mouse-ul peste el pentru a putea vedea ce ați putea primi.
3. Recompensa pentru golgheter
Acesta este un trofeu pe care îl puteți câștiga dacă sunteți cel mai bun antrenor din vecinătate. Dacă reușiți să aveți cel mai mare scor din vecinătate obținut cu un singur șut când timpul expiră, ați câștigat! Și e mai mult decât un trofeu. E un simbol al gloriei și faimei!

Și nu uitați: printre premiile pe care le puteți obține, se numără 4 recompense ce au fotbalul ca temă principală. Dacă le obțineți pe toate, vă puteți construi un mic stadion!

soccer_buildings.png

icon_quest_ball.png

FAQ
Aceasta este o listă cu întrebări frecvente, împreună cu răspunsurile lor, pe care vă rugăm să le citiți:
  • Am ales de 5 ori lovitura cu șansă de 20%, dar nu am câștigat cupe. E o greșeală?
    Șansele afișate pentru lovituri nu sunt cumulative, ci individuale. Asta înseamnă că aveți 20% șanse să câștigați de fiecare dată când șutați. Dacă trageți 3 șuturi, șansa nu se va schimba la 60%, ci va rămâne 20%. Puteți marca și cu o singură lovitură, la fel cum puteți șuta de 10 sau de mai multe ori până când înscrieți un gol.
  • Am folosit șutul cu șanse de 5% și premiul a crescut la 700 de cupe, dar apoi la următoarea lovitură, scrie că am câștigat numai 100 de cupe. Unde sunt celelalte?
    Așa cum s-a specific în anunț, evenimentul este realizat în comun cu toată vecinătatea. Asta înseamnă că fiecare acțiune se reflectă în fereastra de eveniment a tuturor vecinilor, la fel cum și acțiunile acestora se reflectă în fereastra voastră. În acest caz, de exemplu, un vecin a tras un șut câștigător și a câștigat suma mai mare de cupe, fapt ce a dus la resetarea recompensei, exact în momentul în care ați șutat.
  • Am cumpărat deja de 4 ori Cufărul de aur și de fiecare dată am primit un Turn de veghe. este bug?
    Șansele de a câștiga o clădire din Cufărul de aur rămân aceleași indiferent câte cufere cumpărați/deschideți. Chiar dacă în termeni probabilistici nu este un lucru obișnuit să primiți aceeași clădire de mai multe ori la rând, există totuși posibilitatea ca acest lucru să se întâmple. De fiecare dată când deschideți un cufăr, aveți ocazia să câștigați orice clădire, astfel că cea câștigată este aleasă aleatoriu, însă conform șanselor afișate. Chiar și așa, același scenariu se poate repeta de mai multe ori
  • La cupele mele îmi arată 1.7K. Cum pot vedea exact câte cupe am?
    Pentru asta, deschideți fereastra evenimentului fotbalistic. În acea fereastră, pur și simplu treceți cu mouse-ul peste suma de cupe și va apărea suma exactă. Vă rugăm însă să țineți cont că metoda funcționează numai în fereastra evenimentului, nu și în cea a jocului.
  • Eu acum am peste 3K cupe, însă un alt jucător este în topul golgheterilor, cu numai 1.285 Cups. De ce?
    Golgheterul este persoana care a câștigat cel mai mare număr de cupe cu un singur șut. Dacă câștigați 1.200 de cupe, apoi alte 600, asta nu înseamnă că recordul vă va crește la 1.800 - este tot 1.200. Acesta este recordul personal.
  • Am folosit opțiunea 'Șansă dublă' și am câștigat cupe. Dar suma cupelor câștigate nu s-a dublat, de ce?
    'Șansa dublă', așa cum îi spune și numele, vă dublează șansa de a da o lovitură câștigătoare. Dacă inițial șansa pentru șut era 20%, această opțiune o crește la 40%. Însă acest lucru nu afectează suma de cupe în niciun fel, deci nu veți primi numărul dublat de cupe.



Baftă la punctul cu var!
Și, ca întotdeauna, nu uitați să ne dați feedback aici!

Echipa Forge of Empires
 
Ultima editare:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus