Cateva propuneri.

  • Autor subiect DeletedUser6083
  • Data de început

DeletedUser6083

Guest
Salutare,
Va prezint cateva propuneri care,cred eu,ar imbunatati jocul:
1.Sa dispara complet norii de pe harta gvg .
2.AI-ul de aparare sa fie imbunatatit,iar cel de atac sa devina mai "slab".Asta pentru cacei care doresc puncte sa munceasca putin....si pentru ca nu e normal ca cineva sa te atace cu 7banditi+1soldat iar apararea sa doboare mai intai banditii...
3.Pentru a infiinta o ghilda sa se plateasca un anumit numar de medalii,puncte forge sau chiar diamante .Asta pentru a combate ghildele fantoma.
4.Jucatorilor care se afla in top 10la turnirul pvp si nu au armata de aparare sa le poata fi jefuite orice cladire (motivata) .
5.Numarul de monede castigate in urma unei motivari sau finisari sa varieze in fucntie de epoca in care se afla cel care ofera suportul.
6.Ascunzatoare tigrului sa ofere bonus de aparare in functie de epoca .
7.Sa se reduca bonusurile de atac si aparare ale sectoarelor bonus din era industriala deoarece acele bonusuri sunt de cand bonusul oferit de cele 3cladiri de atac la nivelul 10 era de 150%,dar acum este 90% si este foarte greu sa fie egalat...Sau jucatorii sa-si poate continua campania sper harta din progresista fara a le cuceri.
 

DeletedUser6079

Guest
frate poti trece si cu 39% bonus d eatac asa am trecut eu d eindustriala si adurat ceva timp
-nu sunt de acord cu jefuitul cladirilor motivate
-nu sunt de acord cu idea legata de ghilda deoarece asta ar duce la mai multe costuri si in primul rand bunurile pe care le-ai enumerat sunt valoarese si trebuie folosite in orice altceva decat sa se finanteze o ghilda
-nu e vina atacatorului ca are banditi in atac asta e pai atunci daca nu ar mai trece nimeni de apararea fiecarui jucator unde ar mai fi farmecul trupelor si turnirurilor?
-bonusul de la ascunzatoarea tigrului e de 5% ce vrei sa scada 1% in epoca de bronz atunci degeaba il mai pune si asa sansele sunt mici ca sa iti cada
 

DeletedUser5468

Guest
@Conte, ai dreptate poţi trece, dar unde mai e corectitudinea, bonusul este prea mare pe acel continent şi trebuia redus odată cu scăderea bonusului la legendarele de atac. Doctor who are dreptate.
1) De acord.
2) Contra...
3) Contra, mai există și jucătorii noi care nu au nici măcar o medalie și nu știu să intre într-o ghildă și își înființează singurei una.
4) De acord și în același timp contra, deci nu sunt hâtărât.
5) De acord, asta vroiam și eu să propun.
6) De acord, dar tot mi se pare inutilă acea clădire... E praf....
7) De acord.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5248

Guest
Buna ziua, am sa spun si eu cate ceva pe aici, in legatura cu fiecare propunere in parte. Cu alte cuvinte:
1 - sunt de acord (pentru ca momentan norii ingreuneaza jocul)
2 - niciodata nu voi fi de acord (am si spus de ce pana acum, he he he)
3 - partial de acord (sa se plateasca numai medalii)
4 - nu sunt de acord (asta chiar daca am o "boala" pe cei fara aparare, dar consider ca toti jucatorii trebuie sa fie tratati in mod egal, indiferent de locul ocupat la turnir)
5 - sunt de acord (si as adauga, sa se primeasca si altceva in urma suportului oferit, ca de exemplu medalii, nu numai monede)
6 - nu sunt de acord (asta din moment ce are deja un bonus special prestabilit, si pe care il consider bine calculat)
7 - sunt de acord (chiar sunt uimit sa vad ca nu a existat pana acum nici un update care sa remedieze problema)
La revedere tuturor.
 

DeletedUser6079

Guest
in orice caz am, spus sa se reduca bonusul dar nu ma luat nimeni in seama
 

DeletedUser3920

Guest
@conte, eu tin minte...

1-mhh... mie imi merge foarte bine
2-contra
3 - de acord
4- de acord
5- de acord
6- indiferent ca esti in epoca bronzului sau postmoderna bonusul de aparare nu trb sa difere la cladiri... adica este ca si cum ai propune ca turnuletele de veghe sa ofere bonus de aparare in fuctie de era... e cam aiurea
7- total de acord- eu nu am ajuns pana la acele provincii, dar sunt pe harta din industriala si cand ma gandesc ca vor venii si eu am bonus doar de 36%... nu imi imaginez cum o sa trec!
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, nu se pune problema de a nu fi bagat in seama cineva. Din cate am observat jucatorii se uita atent la propunerile oricaruia dintre cei mai activi pe forum. Din pacate doar un numar mic de jucatori isi exprima si propriul punct de vedere. De unde stiu asta? Simplu - pentru ca se vede numarul de vizualizari pentru fiecare propunere in parte in comparatie cu numarul de raspunsuri, si raportul este unul dezastruos, din pacate. Bine, sa zicem ca orice propunere este vizualizata si de moderatorii jocului si alte persoane din staff-ul jocului, dar in rest sunt jucatori, deci stiu eu bine ce spun.
Ca propunerile sunt bune, ca sunt mai putin bune, nu ar trebui sa conteze neaparat. Ideea este ca fiecare trebuie sa aiba propriul sau punct de vedere, pe care sa il si EXPRIME IN SCRIS.
Uneori ma gandesc daca si dezvoltatorii jocului iau in considerare macar unele propuneri, dar nu sunt asa de sigur din cate am vazut pana in prezent, fara suparare.
La revedere, ne mai auzim pe aici.
 
Sus