Cheltuieli din tezaurul ghildei.

Laurania

Well-Known Member
Bună ziua! Oare cum aflu cum cresc cheltuielile deblocării lvl la Expediția Ghildei și la Clădiri GBG când ghilda mai crește cu un jucător din aceeași eră cu ceilalți din ghildă? De ex. dacă suntem 2 din Jupiter și mai intră cineva din Jupiter, cu cât cresc aceste cheltuieli, cantitativ ? (că bunuri știu că se cer din era jucătorilor)...
 

Rigs

Well-Known Member
Bagi membrul in ghilda si afli :D
In mod normal si logic ar trb sa creasca cu 1.2-1.8%/bun, dar pana la urma nu cred ca sta nimeni sa calculeze atat de precis mai ales ca la GE si GbG sunt rapoarte diferite pentru a determina preturile.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Nu știu dacă poți afla dinainte, dar pare ceva proporțional. E un joc unde afli multe doar încercând.
 

Butybax

Guest
Conform FoE Wiki : ”Fiecare jucător din ghildă va genera un cost, în funcție de epoca din care face parte. Ghilda va trebui să plătească costul cumulativ pentru toți membrii săi pentru a debloca nivelul de dificultate.” Tabelul este pe FoE Wiki. Cu un jucător în plus costul deblocării unui nivel la EG va crește cu costul pentru era din care face parte noul jucător. Dacă donează la tezaur cota lui nu vă costă nimic în plus.
PS Pentru nivelul II se cer bunuri din era anterioară. Fără a consulta FoE Wiki se poate vedea la accesarea ferestrei de deblocarea a unui nivel EG necesarul de bunuri pentru toți jucătorii din ghildă. Plusul pentru noul jucător va fi inclus în necesarul de bunuri pentru era la care a ajuns.
 

Butybax

Guest
Bagi membrul in ghilda si afli :D
In mod normal si logic ar trb sa creasca cu 1.2-1.8%/bun, dar pana la urma nu cred ca sta nimeni sa calculeze atat de precis mai ales ca la GE si GbG sunt rapoarte diferite pentru a determina preturile.
Dacă nu știi ”In mod normal si logic” cauți în FoE Wiki. Este deja calculat.
 

Butybax

Guest
Nu știu dacă poți afla dinainte, dar pare ceva proporțional. E un joc unde afli multe doar încercând.
Eu știu că ” poți afla dinainte” căutând în FoE Wiki. Expedițiile ghildei/nivelurile/costuri deblocare.
 
Sus