Clădiri din eventuri vechi

  • Autor subiect DeletedUser6253
  • Data de început

DeletedUser6253

Guest
Propun să se înființeze o piață de unde sa poți achiziționa/vinde clădiri din eventurile mai vechi. Ceva gen brokerului de bunuri (să nu apară discutii ca sunt conturi făcute special pt asa ceva). Iar plata sa se facă in diamante, in funcție de epoca clădirii...
 

DeletedUser9966

Guest
Salutare si multumim pentru propunere!
In curand, o sa fie implementat pe joc o noua serie de misiuni zilnice, care la indeplinirea lor exista posibilitatea de a castiga cladiri ce se aflau la anumite eventuri.
 

DeletedUser6253

Guest
Dacă se poate implementa un broker unde să schimbăm dublurile. Unele clădiri le am de 2-3 ori, iar altele sunt lipsă.
Sugerez (dacă e posibil) ca la eventurile viitoare să nu se mai dea duplicate la aceeasi clădire, ci să se găsească un alt premiu
 

DeletedUser9954

Guest
Doar ce s-a implementat sistemul de provocari zilnice acum o luna, unde aleatoriu poti castiga cladiri de la anumite eventuri trecute. Spre exemplu chiar eu am castigat 2 palate ale maharajahului prin aceste cufere. Si puteam sa incerc sa iau si fantana elefantilor (sau cum se numeste) sa completez si celalalt set, dar la orasul care vreau eu sa-l construiesc, acea ferma nu-si are rostul, chiar daca am restul setului.
Alte seturi nu-mi amintesc sa fi vazut, desi am vazut cufere cu "ascunzatoarea banditilor", "refugiul campionului" si diferite premii, nu am vazut alte seturi.

Deci desi provocarile zilnice sunt un plus, adauga o noua provocare zilnica si cu recompense pe masura, nu este ce s-a cerut aici. Ori sa se adauge cufere cu toate seturile (cate un cufar pentru fiecare set) care au fost introduse in joc in ultimul an (sau 2), ori un broker unde poti oferi cladiri unice sau componente din seturi pentru a schimba cu alte componente din seturi (aceleasi seturi cu componentele, ori alte seturi, la alegere ori aleatoriu). Ori cum a propus colegul mai sus, sa se cumpere pe diamante. Sau ca si provocarile zilnice, brokerul sa aiba un anumit numar de piese (1, 3, 5 etc.) din seturi aleatorii cu pret in diamante.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Doar ce s-a implementat sistemul de provocari zilnice acum o luna, unde aleatoriu poti castiga cladiri de la anumite eventuri trecute. Spre exemplu chiar eu am castigat 2 palate ale maharajahului prin aceste cufere. Si puteam sa incerc sa iau si fantana elefantilor (sau cum se numeste) sa completez si celalalt set, dar la orasul care vreau eu sa-l construiesc, acea ferma nu-si are rostul, chiar daca am restul setului.
Alte seturi nu-mi amintesc sa fi vazut, desi am vazut cufere cu "ascunzatoarea banditilor", "refugiul campionului" si diferite premii, nu am vazut alte seturi.

Deci desi provocarile zilnice sunt un plus, adauga o noua provocare zilnica si cu recompense pe masura, nu este ce s-a cerut aici. Ori sa se adauge cufere cu toate seturile (cate un cufar pentru fiecare set) care au fost introduse in joc in ultimul an (sau 2), ori un broker unde poti oferi cladiri unice sau componente din seturi pentru a schimba cu alte componente din seturi (aceleasi seturi cu componentele, ori alte seturi, la alegere ori aleatoriu). Ori cum a propus colegul mai sus, sa se cumpere pe diamante. Sau ca si provocarile zilnice, brokerul sa aiba un anumit numar de piese (1, 3, 5 etc.) din seturi aleatorii cu pret in diamante.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
" Ori cum a propus colegul mai sus, sa se cumpere pe diamante."
Ca sa obtii diamante trebuie sa investesti bani (ce se ofera in joc ca stimulent,sunt nesemnificative) iar daca o sa rezumam aproape totul la a cumpara cu diamante difarite avantaje (cladirii,bonusuri ,etc.) ,atunci unde mai este placerea jocului ???
 
Sus