Cladiri legendare

  • Autor subiect DeletedUser6765
  • Data de început

DeletedUser6765

Guest
Servus, unde pot gasi explicatii despre cladirile legendare si cate cladiri sunt ?
 

DeletedUser6895

Guest
Am si eu o intrebare...
Este corect sa primesc planuri pentru cladirile deja construite..?!

Ma chinui de ceva vreme sa fac rost de 1 plan pentru Catedrala din Aachen (1 plan mai am nevoie) si nu vine, desi M/F cladirile din era respectiva (Evul Mediu Timpuriu).
In schim primesc planuri pentru cladiri deja construite...
Nu cred ca este corect si ar trebui facut ceva in legatura cu asta.

Capture.jpg
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser6079

Guest
frate nu primesti tot timpul ce vrei asa am patito si eu cu catedrala dar mai ai rambdare si inca ceva stii ca ai dubluri si poti sa faci comert cu ele pentru planul respectiv sau alt plan nu cade fix ala de care ai nevoie
 

DeletedUser2967

Guest
daca f/m cladiri din timpuriu vei primi planuri de la aachen sau sf. sofia . si daca primesti planuri la cladirile deja construite nu este o greseala atat cat planurile sunt specifice unei cladiri legendare corespunzatoare erei cladirii pe care ai f/m . eu stiu ca e imposibil sa ex: f/m ceva din timpuriu si sa primesti un plan din alta era .
 

DeletedUser1279

Guest
Buna ziua,
Planurile pentru cladirile legendare se primesc in mod aleator cand jefuiti/motivati/finisati o cladire.
In functie de era cladirilor jefuite/motivate/finisate, primiti si planurile pentru cladirile legendare.
Fiecare era are cate 2 cladiri legendare.
Exemplu: motivand/finisand/jefuind cladiri aferente epocii bronzului veti primi planuri de la cladirile acestei ere... si anume: Turnul Babel sau Statuia lui Zeus.

Din poza dvs. reiese ca aveti planuri dubluri. Aveti posibilitatea sa negociati dublurile.
O zi frumoasa si spor la joc! :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2967

Guest
Am si eu o intrebare...
Este corect sa primesc planuri pentru cladirile deja construite..?!

Ma chinui de ceva vreme sa fac rost de 1 plan pentru Catedrala din Aachen (1 plan mai am nevoie) si nu vine, desi M/F cladirile din era respectiva (Evul Mediu Timpuriu).
In schim primesc planuri pentru cladiri deja construite...
Nu cred ca este corect si ar trebui facut ceva in legatura cu asta.

Vezi atașament 781

de ce nu faci schimb de planuri ? seleceaza 2 casute care au 2 exemplare si apasa pe butonul verde pe care scrie : Comercializeaza 2:1
 

DeletedUser6079

Guest
si inca ceva sa spun in primul rand nu trebuie doar sa motivezi zile in sir pentru a gasi planul respectiv doneaza si tu puncte
 

DeletedUser5468

Guest
Eu am așteptat și am reușit să fac legendarele cele mai importante, fără să donez sau nu mai știu eu ce modalitat, eu doar am motivat/finisat!
Dacă vei avea răbdare le vei primi, o șmecherie pe care o folosesc eu este aceasta:
-Nu comercializez dublurile, triplurile, ş.a.m.d!(lași să se adune, și ulltimul plan v-a intra cu siguranță dacă vei avea răbdare)
 

DeletedUser6895

Guest
Da...
Iata ce a rezultat in urma tututor schimburilor...
Am si puncte donate... cunosc toate modalitatile prin care se obtin planurile si totusi...

Capture 2.jpg

NIMIC...
In fine... ideea este ca nu mi se pare corect sa primesc planuri la cladiri deja construite.
Trebuia sa se tina cont de treaba asta.
Spre exemplu eu pot sa mai fac inca un "Farul din Alexandria" dar nu pot (limita de 1 cladire) insa primesc planuri la el... e naspa....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2117

Guest
Buna ziua,ganditi-va ca exista posibilitatea ca, dupa un timp, sa doriti sa stergeți o anumita cladire legendara din oras, din diferite motive (nu vi se mai pare utila, lipsa de spatiu etc). La stergerea ei, nu se primeste inapoi nimic. Iar poate, dupa o alta perioada, vreti sa o reconstruiti. Cum ati putea daca nu aveti planuri?

O zi frumoasa.
 

DeletedUser5468

Guest
Eu așa am și făcut, am șters o clădire, dar nu am mai vrut să o pun la loc, era prea mare și adică Colosseumul, e prea mare și e și inutil, urmează și Notre Dame!
O uzină elecrică e mai bună decât colosseumul!
Dar nu se știe niciodată , poate alt om o șterge și o pune la loc și are nevoie de planuri din nou!
 

DeletedUser6895

Guest
Buna ziua,ganditi-va ca exista posibilitatea ca, dupa un timp, sa doriti sa stergeți o anumita cladire legendara din oras, din diferite motive (nu vi se mai pare utila, lipsa de spatiu etc). La stergerea ei, nu se primeste inapoi nimic. Iar poate, dupa o alta perioada, vreti sa o reconstruiti. Cum ati putea daca nu aveti planuri?

O zi frumoasa.

Da si asta este adevarat.
Dar aici vine in discutie alta problema si anume INVENTARUL
Dupa parerea mea, ar trebui sa poti baga in inventar tot ce detii (cladiri, decoratiuni, drumuri... etc.), pentru a putea face reamenajari, avand in vedere spatiul limitat.
 

DeletedUser

Guest
Buna ziua, acel inventar este folosit DOAR pentru cladirile primite cadou, decoratiunile primite cadou, pentru CL si punctele forge.

O zi placuta.
 

DeletedUser6213

Guest
daca fiecare si-ar baga in inventar tot ce vrea ar face un oras ....vai mama
 

DeletedUser6895

Guest
Buna ziua, acel inventar este folosit DOAR pentru cladirile primite cadou, decoratiunile primite cadou, pentru CL si punctele forge.

O zi placuta.

Deviem putin de la subiect (Cladiri Legendare), dar trebuie intervin iar...
Nu inteleg de ce inventarul se foloseste doar pentru asta... in foarte multe jocuri... asta este rolul invetarului... sa poti pune chestii in el.
Eu sunt de parere ca acest lucru (sa poti pune ce vrei in inventar) ar fi pe placul tuturor jucatorilor.
 

DeletedUser6079

Guest
faptul ca tu ceri asta nu e posibil uiti ca fiecare joc e diferit de altul dar acesta are propia amprenta
 

DeletedUser30

Guest
Pentru ca in felul acesta jocul ar deveni mult mai simplu si si-ar pierde din partea strategica. Acest lucru a mai fost discutat de multe ori anterior si va recomand sa cautati prin temele mai vechi. Ca si atunci raspunsul ramane acelasi, aceasta caracteristica nu se va implementa.

O zi placuta!
 

DeletedUser6880

Guest
Doresc sa sa fac comert cu planuri.

Salut,

Î-mi cer scuze de deranj.
Cum pot face comert cu ele?
Ce trebuie sa fac?

Cu stima El Rey Cornelius
 

DeletedUser

Guest
Buna seara, comertul de planuri intre jucatori nu este posibil.
Insa, cand aveti cel putin 2 planuri in plus fata de cel necesar, in inventar, aveti in partea de jos a cladirii legendare, butonul "Comercializare". Selectati cele 2 planuri in plus, apasati click pe comercializare, si faceti acel schimb de planuri. In urma comercializarii, veti primi un plan aleatoriu la aceiasi cladire legendara.

O seara placuta.
 
Sus