Colectare Alcatraz

Vali

Well-Known Member
Salut.

Poate exista si nu stiu eu unde sa ma uit. Dar daca nu exista, ar fi util la colectarea Alcatrazului, sa se afiseze un ecran care sa iti spuna ce trupe s-au recrutat in urma colectarii...

Mersi
 

DeletedUser6253

Guest
Alcatrazul ofera trupe din cazarmile din oras, nimic altceva
 

Vali

Well-Known Member
Nu este adevarat! :D:D:D
Pai eu nu am decat o cazarma si mereu am armata in plus, libera, din era in care sunt. Asta e cea generata de Alcatraz, dar nu stiu ce si cum a generat! ;)

La descrierea Alcatrazului scrie asa:
"Produce unități libere care nu aparțin unei clădiri militare din orașul jucătorului la fiecare 24 de ore. Timpul poate fi redus de Bonusul de recrutare în ghildă."​
 

Dumi.

Well-Known Member
prntscr.com/o407io
ia mai uite-te odata...
Deci alcatrazul da unitati legate DOAR de ce cazarmi ai in oras la ora culegerii lui !!!
Ca nu spune exact cate dince fel da, aia e alta treaba...
 

DeletedUser8328

Guest
"Produce unități libere care nu aparțin unei clădiri militare din orașul jucătorului '' treaba asta ai înțeles-o puțin greșit. nu aparțin se referă la faptul că sunt libere, nu că nu ar fi din era ta sau din era clădirii respective. mai concret: alea libere dacă le ștergi din armată nu îți apare slot de producție în clădirea militară...
 

Vali

Well-Known Member
Da, stiu, am inteles. Doar ca enuntul respectiv e total gresit. Trebuiau sa enunte altfel: "Produce unitati libere aferente cladirilor militare din orasul tau." Unitate libera e clar ca nu e atasata de o cladire. Dar cand spui "care nu apartin unei cladiri militare din orasul tau" se intelege ca produce orice unitate libera din orasul tau, oras ce se afla intr-o anumita era.. ;) Nu luasem in seama unitatile libere castigate in EG si-atunci m-am dus cu gandul la faptul ca Alcatrazul mi le-a produs pe alea care nu erau generate conform cladirilor mele militare :))
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Mulțumim, am modificat textul. El va intra odată cu următorul update al traducerilor.
 

slvtdr

Member
Nu este adevarat! :D:D:D
Pai eu nu am decat o cazarma si mereu am armata in plus, libera, din era in care sunt. Asta e cea generata de Alcatraz, dar nu stiu ce si cum a generat! ;)

La descrierea Alcatrazului scrie asa:
"Produce unități libere care nu aparțin unei clădiri militare din orașul jucătorului la fiecare 24 de ore. Timpul poate fi redus de Bonusul de recrutare în ghildă."​
Seara buna! Eu nu am vazut nicio unitate primita la nivelul 1 si 2 desi imi arata +4...... Am verificat la unitati libere si nu am indentificat nicio unitate. Pana la urma se primesc unitati? Multumesc. Numai bine!
 

Ahdrian

Well-Known Member
Nu numai la Alcatraz, dar și la alte clădiri care dau bunuri multe, sau alte resurse, e greu să vezi exact ce ai primit aleatoriu sau programat, în 1-2 secunde. Cred că ar fi util un pop-up unde să poți vedea exact ce ai primit, și să-l închizi după ce ai citit. Chiar dacă s-a spus undeva ce se va produce, cred că e mai util să se și afișeze producția, lizibil, fiindcă puțini jucători țin minte ce li s-a promis!
 
Ultima editare:
Sus