Colosus lev 10

  • Autor subiect DeletedUser10471
  • Data de început

DeletedUser10471

Guest
Salutari ! Dupa cum s au facut calculele se vede clar ca cei care nu cheltuie diamante ptr ultima modernizare de lev 10 nu vor ajunge sa aiba un Colosus intreg!
Intrebarea este daca cei care au facut tot eventul se vor incadra in acei jucatori din argint care va oferi 2 modernizari ?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Conform spuselor altor jucători, este posibilă obținerea nivelului maxim și fără Diamante, cu condiția ca jucătorul să fie activ.
Numărul de misiuni nu are legătură cu liga în care vă veți afla la final de eveniment. Aceasta se decide în funcție de eseurile înscrise de dvs. în comparație cu ceilalți jucători de pe aceeași lume.
 

DeletedUser10471

Guest
Conform spuselor altor jucători, este posibilă obținerea nivelului maxim și fără Diamante, cu condiția ca jucătorul să fie activ.
Numărul de misiuni nu are legătură cu liga în care vă veți afla la final de eveniment. Aceasta se decide în funcție de eseurile înscrise de dvs. în comparație cu ceilalți jucători de pe aceeași lume.
Conform spuselor altor jucători, este posibilă obținerea nivelului maxim și fără Diamante, cu condiția ca jucătorul să fie activ.
Numărul de misiuni nu are legătură cu liga în care vă veți afla la final de eveniment. Aceasta se decide în funcție de eseurile înscrise de dvs. în comparație cu ceilalți jucători de pe aceeași lume.
Buna Simona ! Ce inseamna activ ? eu am facut tot eventul ca si altele dar acesta nu imi da satisfactie daca nu o sa am un Colosus de niv 10! De ce spun acest lucru ptr ca am pierdut timp si implicare sa fac acest event ptr marele premiu cam asa te gandesti! Procentajul de a ajunge in liga de argint este iarasi mic ptr ca mai sunt 4 zile si cartile sunt cam aruncate deja?
 

DeletedUser3513

Guest
Conform spuselor altor jucători....

"Conform spuselor" este cam ca si "a fost odata ca niciodata". Un raspuns corect ar fi fost o explicatie clara despre cum ar fi trebuit jucat ca sa termini eventul, fiindca oricum in acest moment este tardiv ca cei care nu au sanse sa mai poata face ceva fara diamante. Este drept, liga de aur este rezervata celor 1% care nimeresc formula de joc, care au informatii despre cum trebuie sa faca sa ajunga acolo sau celor care asa cum spuneam, baga diamante.
 

DeletedUser3513

Guest
Sa nu fiu inteles gresit! Nu trebuie sa ne spuna cineva cum sa jucam foe fiindca fiecare o face cum stie mai bine. Problema este ca in momentul de fata sunt jucatori cu state vechi care nu termina eventul fara diamante. Si atunci incep sa fie indoieli despre daca nu cumva acest event a fost creat pentru a stimula cumpararea de diamante.
 

DeletedUser7516

Guest
Inca nu s-a terminat eventul dar nici mie nu imi ies calculele cu nivelul 10 momentan ,si sa nu ai indoieli Nutzu toate eventele sunt pentru diamante nu pentru cei care nu dau bani . Daca nu ar baga nimeni bani in evente FoE nu s-ar osteni sa faca unul pentru ceilalti.
 

simionul

Well-Known Member
Nivelul 10 al Colosului se poate face fara diamante daca pentru a inscrie eseuri vei folosi jucatorii cu cea mai buna ratie (mingi folosite / yard parcurs). Astfel vei reusi sa inscrii 9 eseuri . Daca finalizezi misiunile si te califici cel putin in liga amator vei obtine si celelalte upgrade.uri.
 
Ultima editare:

DeletedUser3513

Guest
Este specificata undeva ratia jucatorilor? Eu am dat doar cu cei scumpi tot eventul, am ajuns in bronz si sunt la 697 yarzi. La 710 intra liga de argint. La cea de aur, nici o sansa.
 

simionul

Well-Known Member
Toate informatiile despre event apar in wiki.
Totusi ramane intrebarea: cum poti sa ridici mai multi Colosi daca pe toata perioada eventului apare o singura data Colos lvl.1, la finalizarea primelor 5 misiuni ?!
 

DeletedUser9837

Guest
Tot pe wiki văd că arată (în tabelul Touchdown Rewards) că poți să mai câștigi un Colossus lvl.1 la al 12-lea eseu (touchdown). Dar trebuie să consumi diamante. Eu nu am băgat diamante, am câștigat toate mingiile puse în joc și abia mâne dimineață voi ajunge la al 9-lea eseu..., adica al 8-lea kit de upgrade. Și cu cel pe care o să-l primesc în urma clasării în liga de bronz vor fi 9 kit-uri de upgrede, deci Colossus complet.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3513

Guest
Parerea mea este ca un event trebuie sa ofere sanse egale fiecarui jucator pentru a-l termina. In cazul nostru, inclusiv liga de aur. Colosul de niv 10 se face dar liga de aur e pentru cei cu diamante. Eu am jucat eventul asta zilnic, am facut toate misiunile, dar nici o sansa pentru liga de aur. Unde mai pui ca aseara am cheltuit singurele diamante din stoc (800) ca sa ajung in liga de argint pe lumile A-B-C si acum sunt din nou in bronz in toate cele trei lumi. Au aparut cei care baga diamante multe si retrogradeaza jucatorii care nu au posibilitatea de a achizitiona multe diamante. Studiata problema in profunzime, ceea ce a facui inno seama putin a discriminare.
 

DeletedUser11968

Guest
Buna Simona ! Ce inseamna activ ? eu am facut tot eventul ca si altele dar acesta nu imi da satisfactie daca nu o sa am un Colosus de niv 10! De ce spun acest lucru ptr ca am pierdut timp si implicare sa fac acest event ptr marele premiu cam asa te gandesti! Procentajul de a ajunge in liga de argint este iarasi mic ptr ca mai sunt 4 zile si cartile sunt cam aruncate deja?
Este frustrant acum la sfarsit de event, sa imi dau seama si eu ca imi mai lipseste o minge ( UNA) si nu fac colosul de level 10 ..... foarte frustrant, in conditiile in care toate misiunile timp de o luna au fost la zi :( ((( Inca un evenimant din acesta si am sa imi sterg definitiv si fara pareri de rau contul...
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Eu am reusit sa aduc "colosul" la nivelul 10 fara diamante iar in liga am obtinut bronzul cu 720 de puncte.
Am sperat sa obtin argintul ,dar pana la sfarsit am "retrogradat" pana la ultimul loc care aducea bronz.
 
Sus