comerciant si pietre pretioase

SnowNovalis500

Well-Known Member
propun ca TOATE cladirile sa poata fi vandute șa comerciant, nu doar unele...am cladiri de la evenimente care sunt slabute si vreau sa le vand, nu sa le dau gratis , pt ca au totusi o valoare cand le primesti sau cumperi..de asemenea si pietrele pretioase sa poata fi convertite in monezi
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dacă sunt slăbuțe, de ce le-ai luat?

Nu te-a obligat nimeni când le-ai luat. Acum tu vrei să "obligi" pe cineva să ți le cumpere...
 

Dumi.

Well-Known Member
ce cladiri ai, ce nu pot sa fie vandute?
eu stiu ca toate pot sa fie vandute [daca le scoti lacatul acela]
 

SnowNovalis500

Well-Known Member
tocmai asta este ..cum sa scot lacatul acela? ca nu se poate...si scrie acolo ca” cladirile blocate nu pot fi sterse si sunt excluse din lista de aerticole ce pot fi schimbate”.. e vorba de cladirile de la evenimente...exemplu ”turla iernii” pe am dus o la niv 12 , dar da prea putine pf pt cat spatiu ocupa in prezent ..prefer cladiri mai eficente care au aparut intre timp...si ca sa raspund lui popocatepetl, nu m a obligat nimeni sa le iau, le am primit la eveniment ( mai cu diamante, mai fara)..la momentul acela era ok...dar au aparut alte tipuri de cladiri..si daca vreau s o schimb sau s o vand nu castig cat am investit in ea oricum...nu ”oblig” pe nimeni s o cumpere ca nu sunt in relatie directa cu un cumparator ( asa ar fi normal, sa o vinzi direct prin licitatie)...nu l plingeti pe negustorul de antichitati ( si in general pe dezvoltator), ca nu iese in paguba...cumpara cu un leu si vinde cu 5...analizati cu atentie..e un camatar perfect
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Dacă au lacăt în inventar se pot desface. Nici eu nu știam acum știu. Problema e dacă nu le poți vinde nici dacă sunt fără lacăt.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Eu nu am zis că nu le pot vinde, ci că nu poate cel care a deschis subiectul aici.

Încă odată dovedești că ești pe forum doar fiindcă în viața reală nu te ascultă nimeni.
 

SnowNovalis500

Well-Known Member
ok fast bobu. am inteles de la tine ca se pot vinde. dar cum? poza pe care ai afisat o cu blocarea acestor articole asa imi apare si mie ..rezulta din ea ca nu se pot vinde, sunt excluse din lista comerciantului..atunci tu cum spui ca se pot vinde totusi? ca nu inteleg
 

Dumi.

Well-Known Member
bifeaza patratica
toate obiectele vor avea cate un lacat dedesubt
bifezi ce vrei sa nu vinzi sidebifezi ce vrei sa vinzi
 
Sus