Concurs de invitații pe forum

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Ne apropiem cu pași repezi de introducerea Erei Coloniale și, odată cu ea, de introducerea a noi misiuni și aventuri. Până atunci, ne-am gândit să umplem timpul rămas cu un mic concurs aici, pe forum.

Probabil ați observat că, la profilul fiecărui membru al forumului, la secțiunea Despre mine, a apărut un link de recomandare. Cu ajutorul lui, vă puteți invita colegii de joc și prietenii pentru a se înscrie pe forum și a face parte din comunitatea FoE!

Iată și în ce va consta concursul: timp de aproape o săptămână, adică până în data de 14 octombrie, ora 23.59, sunteți încurajați să invitați cât mai multe persoane pentru a se înscrie pe forum. La finalul perioadei, se va trage linie și se vor anunța câștigătorii, respectiv membrii forumului care au invitat cei mai mulți noi participanți.

Reguli:

- Concursul începe odată cu postarea acestui anunț și se încheie în data de 14 octombrie, ora 23.59.
- Sunt luați în calcul doar noii utilizatori unici ai forumului, invitați prin linkul de la semnătură după data începerii concursului.
- Este interzisă postarea linkurilor proprii pe alte forumuri ale jocului Forge of Empires (internaționale) sau pe alte forumuri care interzic publicitatea de acest tip.


*Regulile se mai pot modifica pe parcurs
*În cazul descoperirii ulterioare (după începerea concursului) a anumitor nereguli ca urmare a unor sesizări venite din partea userilor sau din partea unor terțe persoane, Echipa FoE poate exclude din concurs pe cel găsit în neregulă. (Descalificările se fac după încheierea perioadei de concurs).

Premii:

Locul 1: 400 Diamante
Locul 2: 200 Diamante
Locul 3: 100 Diamante

Discuții, întrebări, nelămuriri despre concurs, aici.
 
Ultima editare:

DeletedUser30

Guest
Pentru a copia link-ul de referinţă trebuie să urmaţi aceşti paşi:

1. Daţi click stânga pe numele dvs. afişat in partea de sus a paginii.
clicknume.JPG

2. Acum trebuie să vă apară pagina cu profilul dvs., aici daţi click stânga pe "Despre Mine".
clickdesmn.JPG

3. Acum vă apare în partea de jos, la Statistici un rând numit "Link recomandări", în dreapta acestuia aveţi un link (exemplu: http://forum.ro.forgeofempires.com/forum.php?referrerid=30).
selectlink.JPG

4.1. Selectaţi acest link cu săgeata şi folosiţi combinaţia de taste ctrl şi c.

4.2. Link-ul mai poate fi copiat şi astfel: click dreapta pe link şi selectaţi "Copiaţi adresa linkului" (pentru Chorme), "Copiază adresa legăturii" (pentru Mozilla) si "Copiază adresa legăturii" (pentru Opera).
chrome-mozilla.JPGOpera.JPG

5. Odată copiat link-ul îl trimiteţi persoanei sau persoanelor care doriţi să se înregistreze.

Accesând acest link, persoanei respective îi va apărea pagina normală de forum. Atunci, trebuie să dea click pe butonul Înregistrare, din partea dreaptă sus.
În pagina care i se deschide să se înregistreze, va apărea automat că este invitatd e către dumneavoastră.

După ce se înregistrează, la profilul dumneavoastră va apărea deja la Recomandări 1 în loc de 0.
 
Ultima editare de un moderator:

Lady S

Community Manager
Membru personal
Fiind primul concurs pe forum, am făcut, probabil, o mică eroare, stabilind perioada de participare prea scurtă. Ca urmare, nu am avut foarte mulţi invitaţi noi pe forum. Învăţăm din greşeli şi, la o viitoare ediţie, veţi avea mai mult timp la dispoziţie.

După eliminarea celor care au încălcat regula de utilizatori noi unici, am rămas cu 7 persoane care au invitat, fiecare, câte o altă persoană. Ca urmare, premiul de 700 de diamante va fi împărţit egal între următoarele persoane:

alex 1
Catalin 1
Giova 1
mandeaclaus 1
MariusHD 1
Valithe 1
zver90 1.


Vă aştept pe toţi să îmi scrieţi mesaj privat pentru a-mi comunica pe ce cont din joc doriţi Diamantele.

Vă mulţumesc tuturor pentru interesul dat şi vă aştept în curând la noi concursuri pe forum!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus