CONCURS PE FORUM: 8 ani cu FoE

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Logo.png

Salutări, regi și regine!

Forge of Empires a împlinit 8 ani sâmbăta trecută (18 aprilie 2020). Pe lângă bonusurile uimitoare pe care le-am oferit în joc, am pregătit și ceva special pentru a sărbători această dată importantă. Începând de astăzi (24 aprilie 2020), Concursul nostru special aniversar vă va aduce trei provocări pline de satisfacții până pe 5 mai. Conectați-vă și dați click pe butonul de mai jos, pentru a vedea imaginea concursului și pentru a începe una dintre cele trei provocări.



Notă: Nu uitați că fiecare provocare se activează într-o anumită zi

La fiecare provocare, aveți șansa de a câștiga un premiu special dacă ne transmiteți răspunsul corect. În rezumat, avem:
  • Provocarea 1 – 24 aprilie 2020
  • Provocarea 2 – 28 aprilie 2020
  • Provocarea 3 – 1 mai 2020

Premiile:
Fiecare concurs are nevoie de premii! De această dată, oferim clădiri unice de la ziua FoE din 2017, precum și Diamante, bunuri și planuri.


Provocarea 1 – 24 aprilie
  • Recompensă: Ruinele din grădină și 800 Diamante
  • Câștigători: 3 câștigători, aleși aleatoriu (din răspunsurile corecte)
Provocarea 2 – 28 aprilie
  • Recompensă: Statuia reginei și 80 de Puncte Forge
  • Câștigători: 3 câștigători, aleși aleatoriu (din răspunsurile corecte)
Provocarea 3 – 1 mai
  • Recompensă: Statuia regelui și 8 planuri
  • Câștigători: 3 câștigători, aleși aleatoriu (din răspunsurile corecte)

Câștigătorii vor fi stabiliți prin tragere la sorți la care participă toate răspunsurile corecte, la sfârșitul întregului concurs.


Cerințele pentru înscriere și regulile de concurs

Cerințele pentru înscriere:

Aveți un cont de joc și forum? Super, asta este suficient pentru a participa. Dacă nu aveți unul, atunci vă puteți crea contul de joc aici și contul de forum aici!

Regulile de concurs:

Vă puteți trimite răspunsurile pentru oricare dintre cele trei provocări până pe 5 mai, la ora serverului 23:59. După aceea, echipa noastră de suport vă va verifica răspunsurile, pentru a oferi rezultatele, alături de lista de câștigători. Vă rugăm să citiți cu atenție regulile acestui concurs:

  • Fiecare cont poate intra o singură dată în concurs.
  • Atunci când câștigați un premiu, acesta va fi oferit numai pe contul respectiv.
  • Membrii echipei FoE nu participă.

Pagina de concurs este aici. Dacă vreți să ne transmiteți feedbackul despre concursul de Halloween, vă rugăm să dați click aici.

Echipa Forge of Empires
 

Lady S

Community Manager
Membru personal

FAQ - Întrebări frecvente

  • De ce nu am primit nimic după ce am răspuns corect?
    • Pentru fiecare provocare, avem un număr limitat de câștigători. Oferind răspunsul corect, vă înscrieți la o tragere la sorți, alături de alți jucători, pentru a primi una dintre recompensele disponibile (câștigătorii sunt aleși la întâmplare).

  • Acum e disponibilă încă o provocare! Mai pot participa la ce dinainte?
    • Da! Nu închidem provocările anterioare, ceea ce înseamnă că puteți juca la prima provocare în perioada 24 aprilie - 5 mai, până la 23:59, când întregul concurs se va termina.

  • Cum pot afla rezultatele pentru fiecare provocare?
    • Rezultatele și recompensele vor fi gestionate de către echipa noastră de suport după 5 mai 2020.

  • De ce una dintre provocări nu este disponibilă pentru mine?
    • Fiecare provocare are o dată de începere, ceea ce înseamnă că va trebui să așteptați câteva zile înainte de deblocarea fiecăreia.

  • Pot împărtăși răspunsurile la provocări cu prietenii mei din ghildă?
    • Asta depinde de voi, dar șansele de a obține recompense scad dacă vom avea mai mulți participanți cu răspunsuri corecte.

  • Nu vreau ca altcineva să-mi copieze răspunsul! Este sigur să îl trimit de la butonul „PARTICIPĂ"?
    • Da! Postările de la provocări sunt moderate, ceea ce înseamnă că participanții NU vor putea vedea răspunsurile altor jucători.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
REZULTATELE CONCURSULUI DE ZIUA FOE


Am aflat acum câștigătorii pentru cele trei provocărie. Puteți găsi rezultatele mai jos, cu soluțiile și numele câștigătorilor.


Și cu asta, Concursul s-a încheiat!

Logo.png

Și cum sigur sunteți cu toții curioși să vedeți dacă răspunsurile date au fost corecte, iată soluțiile pentru fiecare dintre provocări:


Provocarea 1
  • RE1-05052020.png
  • Câștigătorii:
    • 1 Stefyus
    • 2 KaPall
    • 3 iulius SPOR

Provocarea 2
  • Numele evenimentelor:
    • 1. Evenimentul iernii
    • 2. Forge Bowl
    • 3. Evenimentul toamnei
    • 4. Evenimentul arheologic
    • 5. Evenimentul de primăvară
    • 6. Evenimentul verii
    • 7. Ziua Sf. Patrick
    • 8. Halloween
  • Câștigătorii:
    • 1 Saboteur
    • 2 Hadrianus
    • 3 macam

Provocarea 3
  • Soluția
    R3-05052020.png
  • Câștigătorii:
    • 1 cvoiculescu
    • 2 killer301
    • 3 florin27x

Vă așteptăm cu tichet la Suport pentru a ne comunica lumea pe care vă doriți premiile!

Le mulțumim tuturor celor care au participat! Sperăm că v-ați distrat căutând răspunsurile!

Echipa Forge of Empires
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus