Concurs: Vacanța de vis

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Lady S

Community Manager
Membru personal
Vacanța de vis

Vara este deja în toi și este un moment bun pentru a povesti despre vacanțe. Spuneți-ne care este vacanța voastră de vis. Unde v-ar plăcea cel mai mult să plecați în vacanță? Preferați să vă relaxați pe plajă sau să coborâți în viteză pe o pârtie de schi? Ați prefera să faceți drumeții prin locuri luxuriante sau să explorați jungla urbană?

SUMMER_A_Loading_Screen_1_2020.jpg

În 100 - 150 de cuvinte, spuneți-ne totul despre vacanța de vis și de ce doriți să mergeți acolo. 3 câștigători vor fi aleși aleatoriu și vor câștiga câte 700 de Diamante fiecare.

Regulamentul concursului:
  1. Vor fi 3 câștigători, aleși aleatoriu, pentru a câștiga 700 de Diamante fiecare.
  2. Textele trebuie să conțină între 100 și 150 de cuvinte, altfel nu vor fi luate în considerare.
  3. Vor fi luate în considerare doar participările originale, postate în această secțiune, înainte de expirarea timpului.
  4. Va exista o singură înscriere pentru fiecare jucător, iar orice jucător care trimite mai multe texte va fi descalificat.
  5. Se aplică toate regulile forumului.
Concursul se va desfășura între 28 și 30 iulie 2022, ora 22:00.

Succes!

Echipa Forge of Empires
 

Smernes

Member
Vacanta mea de vis a fost chiar acum 2 saptamani...am fost in Muntii Apuseni si m-a delectat o natura feerica: pesteri multe, fiecare cu taina si frumusetea ei specifica (am fost impresionata de o pestera cu cristale de langa Suncuius), cascade superbe in care apa vine de undeva de sub pamant pe distante de zeci de km ca sa izbucneasca vesela la suprafata intr-o splendoare mirifica (la unele era si vegetatie pe langa si pe sub apa si parea ca esti in Tanzania cu apa susurand peste pereti verzi de muschi) ...si am mancat afine din padure de la Arieseni...nu am vazut rugi de afine atat de mari...ca niste arbusti...Natura e simpla, superba, sincera si permisiva!
 

adam xxl

New Member
Am lucrat 44 de ani in constructii si concedii am avut in transe mici de maxim 5 zile. Am cutreierat tara de-a lungul si de-a latul ei, pe unde au fost lucrarile. Acum la pensie nu mai pot pleca in concediu, doar in vacante dar nu-mi permite bugetul. Nu conteaza locatia sau anotimpul, pentru ca avem o tara frumoasa. Conteaza sa pastram curatenia pe unde ne petrecem timpul liber pentru a se bucura si nepotii nostri. Noi am prins vremurile cu zapada cat gardul, cu geruri de mergeai cu caruta la lemne peste raul inghetat. Timpul vremurile (nu facem politica) sau schimbat si am ramas cu visele pentru noi, copii si nepotii nostri.
 

BlueWing

Well-Known Member
Velier cu un catarg, 12-15 metri, echipaj de 4 maxim 5 oameni, plecare din Mangalia destinatia fiordurile Scandinave,
via Dardanele-Mediterana-Atlantic-Marea Nordului.
Ocolul Europei pe apa in stil activ, cu escale in toate porturile renumite ale Mediteranei, prin Gibraltar, coasta Frantei,
canalul Manecii.. estuarul Tamisei..si in final tarmurile reci de unde au plecat Vikingii!
Nu stiu cat timp ar dura aventura asta, si nici cum ma intorc de acolo, dar ce mai conteaza... Daca fac rost de bani de velier,
timpul devine relativ!
Cam atat cu vacantele de vis, inapoi la treaba! (si ma mai gandesc daca includ nevasta in echipaj sau nu!)
 

suspansu

Well-Known Member
Sunt în concediu ! Sunt scafandru militar de adăncime,locuiesc la malul marii,dar uite ca si acum sunt chemata la diferite intervenții! Oameni înecați! Pana acum in 3 saptamani de concediu am la activ 6 decedați înecați din păcate! Viața te face sa alegi ceva pentru viitor! Eu am ales marea cu starea ei! Uneori calmă, primitoare ,alte ori rea și furioasa! Dar ea Marea Neagră este a noastra și o iubim! Pacat ca este zgariata de multe nave militare ,este o stare de razboi! Trecem o perioada dificila! Mulți turiști ma întreaba ,daca noi la malul Marii suntem în pericol de minele marine!? De o cam data nu,pentru ca ne facem treaba bine! Sper ca razboiul de langa noi,sa se termine cat mai rapid și sa ne reluam viața pe care am avut-o pe timp de pace! Doamne ajuta la toata lumea!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus