Contopirea mesajelor

  • Autor subiect DeletedUser9954
  • Data de început

DeletedUser9954

Guest
Propun sa se contopeasca mesajele consecutive date de aceeasi persoana. In acest fel rezolvi 2 probleme:
1: In cazul in care vrea sa dea edit si nu poate (cum sunt eu acum, de pe telefon, nu pot da edit la un mesaj pus in urma cu 18 minute), ca al 2-lea, al 3-lea s.a.m.d. mesaj sa se contopeasca cu ultimul reply la subiect dat, daca acel reply a fost dat de acelasi cont.
2: Cea mai mare problema si motivul pentru multe puncte de sanctiune, double-posting. Exact cum am zis mai sus, daca ultimul mesaj dat pe acel subiect este dat tot de tine, iar tu vrei sa dai inca un reply la acel subiect (intentionat sau din greseala ca ai uitat ca tot tu ai dat ultimul reply), atunci cele 2 mesaje sa se contopeasca intr-unul, si in acelasi timp sa dea notificare de mesaj nou, ca lumea sa stie ca e adaugat un nou reply, chiar daca s-a contopit cu cel vechi.

Exemplu: primul reply "eu sunt puternic" si apoi aceeasi persoana mai adauga inca un reply imediat dupa "eu sunt de neinvins", mesajul va arata cam asa:
#1 "eu sunt puternic"

#2 "eu sunt de neinvins"
 
Sus