Contributie custom la CL

  • Autor subiect DeletedUser11244
  • Data de început

DeletedUser11244

Guest
Salutare.

Mai demult vorbeam cu cineva cat de utila ar fi o modalitate de rearanjare a satului mult mai eficienta, in genul celei din Clash of Clans - ulterior, s-a dovedit ca si altii se gandisera si chiar au realizat-o. :D Poate fi imbunatatita mai departe: mod 2D (doar baza cladirilor cu dimensiunea lor, eventual), afisare/ascundere cladiri cu ramanerea drumului (cu siguranta ati mutat/sters o patratica de drum sau cu greu creat una in spatele cladirilor mari)..
Ca paranteza, nu ma gandisem si la posibilitatea unor sate aditionale, tot ca-n CoC, dar ramane de vazut cat de interesante sunt si acestea, atunci cand or apare..

Dar, alta utilitate imensa o vad in introducerea unei mici zone (text area si buton de confirmare) prin care poti introduce manual valoarea contributiei la o cladire legendara (si-n mod sigur merge aplicata si-n alte locuri, gen cercetare), in loc sa clicai de zeci si mii de ori butoanele de 10pf si 1pf...

Voi ce parere aveti ?
Mersi.
 

Dumi.

Well-Known Member
Intorducerea manuala la contributii ar naste un haos total....sa vezi atunci furturi de locuri la legendare :))))))))))))))))
 

DeletedUser11244

Guest
Intorducerea manuala la contributii ar naste un haos total....sa vezi atunci furturi de locuri la legendare :))))))))))))))))
Deci mai degraba apesi de zeci si sute de ori pe butonasele alea de-ti ia 10 minute sa ocupi un loc.. Ca-ntre timp parca nu poti fi depasit, daca are cine.. :D
 

Dumi.

Well-Known Member
Daca nu ti-am raspuns la primul mesaj, trebuia sa te prinzi ca nu te-am bagat in seama in continuare [mai ales la ce raspuns mi-ai dat]
Acum nu am incotro si trebuie sa te bag in seama pentru ca iti place sa fi bagat in seama.
Deci:
1. daca ai avea frontenac la un nivel mai serios, ai stii ca la cotizarea cu pf la repetitive trebuie sa bagi cate un anumit numar de puncte
2. daca s-ar introduce suma manual [+ enter sau ceva de genul], ar aparea situatii in care doi sau mai multi se vor trezi ca au cotizat cu acelasi nr de pf sau f apropiat, pe acelasi loc.
3. cand bagi cate 10pf, poti la un moment dat sa te opresti si sa eviti situatia de la pct 2.
Ia mergi tu pe un scaunel, stai jos si gandeste-te biiine biiine de tot la ce am scris eu :)
Daca si tupa ce stai acolo pe scunel si te gandesti bine la ce am scris, tot nu intelegi ce voiam sa spun in postul #2, promit ca o sa facem un seminar extins pe tema asta....
 

DeletedUser7516

Guest
Parca tu erai cel ce nu intelegea nimic Dumitrescu si vad ca tu esti cel mai destept de pe aici daca il trimiti sa stea jos dar poate nu stii ca in timp ce tu te chinui sa pui puncte cu nemiluita de pe PC altul poate pune in acelasi timp cu tine de pe mobil mult mai repede fara ca la tine sa apara ceva decat dupa ce dai refresh deci nu te poti opri la timp . Deci concluzia pct 1,2,3 pica stai jos nota 4 mai invata.
Daca nu ma crezi intreba adminii =)
 

Dumi.

Well-Known Member
Parca tu erai cel ce nu intelegea nimic Dumitrescu si vad ca tu esti cel mai destept de pe aici daca il trimiti sa stea jos dar poate nu stii ca in timp ce tu te chinui sa pui puncte cu nemiluita de pe PC altul poate pune in acelasi timp cu tine de pe mobil mult mai repede fara ca la tine sa apara ceva decat dupa ce dai refresh deci nu te poti opri la timp . Deci concluzia pct 1,2,3 pica stai jos nota 4 mai invata.
Daca nu ma crezi intreba adminii =)
Bineinteles ca stiu asta "domnule "profesor"
Am FURAT in felul asta de nenumarate ori.....
In ceea ce priveste notele....acorda-le cu marinimie celor din familia ta....
Daca ai avea ceva experienta de viata, ai cunoaste ca notele nu conteaza....
Dar bineinteles ca NU ai aceasta experienta
 

DeletedUser7516

Guest
Ma bucur ca tu ai aceasta experienta si de aceea tu ai dreptul sa trimiti pe cineva la colt sa stea jos si sa se gandeasca in loc sa dai un raspuns clar si la obiect fara sa te duci in balarii ca de fiecare data.
Am FURAT in felul asta de nenumarate ori.....
2. daca s-ar introduce suma manual [+ enter sau ceva de genul], ar aparea situatii in care doi sau mai multi se vor trezi ca au cotizat cu acelasi nr de pf sau f apropiat, pe acelasi loc.
3. cand bagi cate 10pf, poti la un moment dat sa te opresti si sa eviti situatia de la pct 2.
deci care raspuns este valabil daca acum tu ai furat de multe ori locul altora dar cu propunerea lui Raven or sa fure si altii locul ?
 

DeletedUser7516

Guest
Si apropo de profesor
Daca si tupa ce stai acolo pe scunel si te gandesti bine la ce am scris, tot nu intelegi ce voiam sa spun in postul #2, promit ca o sa facem un seminar extins pe tema asta...
vad ca seminar voiai sa tii tu dar sa ii explici colegului ce inseamna "tupa"
 

DeletedUser1080

Guest
Nu va mai certati degeaba !
Aceasta propunere s-a facut deja mai demult pe forumul beta (pe care, developerii chiar il citesc). Argumente pro au fost destule, argumente contra nu prea au fost. Cand si cum anume se va materializa propunerea (daca se va introduce), nu depinde de cei care citesc sau isi dau cu parerea pe acest forum. :D
 
Sus