Cu ce ma apar?

DeletedUser

Guest
cu ce ma pot apara la vanator de munte (2),grenadier(5) si puscas(1) eu pana acum aveam in aparare trabuseta(4) si infanterie grea(4)
 

DeletedUser5468

Guest
Nu ai nici o șansă cu aceste trupe pe care le ai. Poate 8 arbalete dacă ai pune, dar nu ai avea nici o șansă să te aperi dar măcar i-ai mai lua din viața trupelor atacatorului.
 

DeletedUser

Guest
atunci ce ar trebui sa am sa nu ma tot atace si sa castige?:)))
 

DeletedUser5468

Guest
Ți-am zis, cu trupele din evul mediu mijlociu nu poți face față, decât dacă ai vreo 60 de turnulețe în oraș și dacă atacatorul tău nu are bonus mare de atac.
 

DeletedUser5248

Guest
Buna seara, pai exista foarte multe formule cu care te poti apara, dar trebuie sa ai grija ca armata cu care te aperi sa fie cel putin din aceeasi era cu armata atacatoare (unitatile ce compun formula de opt). Sa urmaresti foarte atent si bonusurile unitatilor te rog, la fiecare era in parte. Bine, foarte important este si bonusul de aparare al celui atacat si cel de atac al atacatorului.
Ca sa iti dau un exemplu, cu armata din era industriala, te poti apara de aceasta combinatie de unitati cu 4 puscasi si 4 obuziere, dar mai sunt multe alte variante.
O seara buna.
 
Sus