Cum e posibil?

no name21

Well-Known Member
La EG. Armata pe care am pus-o avea toti soldatii cu viata plina. Am dat pe auto. Cum e posibil sa ii fi facut doar atatea daune?
 

Atașamente

  • 20220614_222233.png
    20220614_222233.png
    819 KB · Vizualizări: 21

Ahdrian

Well-Known Member
Dacă armata inamică e mai tare ca a ta, o bate. Pe automat, tu nici măcar nu ai dat lupta, doar ai crezut că bați. Dacă ai fi studiat avantajele și slăbiciunile trupelor tale și ale inamicului, și bonusurile lor de atac și apărare, probabil ai fi remarcat că nu ai nici o șansă, și nu ai mai fi dat bătălia.
 

no name21

Well-Known Member
Eu acolo nu mai stiu cat aveam, parca 17% atac cu aparare si inamicul nu avea bonus. Nu am chef sa fac un calcul amanuntit sa vad exact ce se putea intampla. Mai ales ca nu stiu cam pe ce teren s-a dat lupta
Dacă armata inamică e mai tare ca a ta, o bate. Pe automat, tu nici măcar nu ai dat lupta, doar ai crezut că bați. Dacă ai fi studiat avantajele și slăbiciunile trupelor tale și ale inamicului, și bonusurile lor de atac și apărare, probabil ai fi remarcat că nu ai nici o șansă, și nu ai mai fi dat bătălia.
 

Emberguard

Member
Adversarul tău este format în întregime din unități la distanță și de artilerie. Îți pot lovi unitățile de 1-2 ori înainte să ajungi la ele. Unitățile tale sunt moarte în 2, poate 3 lovituri, în funcție de teren.

Aveți nevoie fie de unități rapide, fie de ceva care poate lovi de la distanță, fie de o unitate care poate anula complet un atac (bandit)
 
Sus