Cum este posibil?

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Cum este posibil ca la nivelul 4 al expeditiei ghildei sa am urmatoarea situatie?
Situatie:
Eu atac cu campion de postmoderna cu 145% atac si 120% aparare +7banditi
Armata atacata este formata din tancuri de progresista cu 75% atac si aparare.
Cand trag intr-un tanc ii iau cam 6-7 patratele din viata.
Cand trage un tanc in mine imi ia 5 patratele din xiata desi tancul de progresista nu are abilitati impotriva unitatilor grele, asa cum este campionul de postmoderna!!!.
acelasi lucru s-a intamplat si cand a tras o unitate rapuda de progresista in campion, desi nici aceste unitati nu au abilitati speciale impotriva unitatilor grele.
Eu am invatat la scoala o matematica. Sunt curios daca cei care se ocupa de arhitectura jocului, cei de la Inno, au invatat alta matematica :)
Repet atacul meu de POSTMODERNA: 145% cu 120% aparare
Repet atacul si apararea de PROGRESISTA: 75% peste tot...
Va rog insistent sa nu imi sugerati sa fac ticket :)
 

Dumi.

Well-Known Member
Deci eu nu mai inteleg nimic din jocul asta!!!!!
La confruntare cu armatele inamice cu 90% atac si aparare am mai mult succes!!!!!!!
 

DeletedUser5468

Guest
Pe câmpul de luptă există mai mulți factori, când poziționezi un campion, pune mouse-ul pe el și citește atent la câte pagube te poți aștepta de la o viitoare lovitură a inamicului, contează și asta în luptele grele.
Oricum, jocul nu e 100% corect, mai ales cu aceste bonusuri care de cele mai mule ori sunt încurcate, poți bate lejer și armate care au 200% fără să pierzi mai mult de 2 unități pe luptă în Oceanic chiar.
Iar ceea ce spui mi se pare cam ireal, tu deja cu postmoderne mai întâlnești unități din progresistă la nivel 4 la Expediție? :p
 

Dumi.

Well-Known Member
De data asta, Aline nu ai dreptate! Sau ai, dar doar partial.
Si am sa iti explic si de ce. In primul rand eu sunt in progresista, dar am campion de postmoderna!
In al doilea rand, am verificat ceea ce sustin in postul de mai sus prin compararea luptelor pe care le-am dat in EG comparativ cu luptele pe care le dau cu vecinii, care au trupe, atacuri si aparari similare cu intalnirile de la EG.
Este mai simplu sa rezolv confruntarile cu vecinii decat cele din EG. Deci vorbim aici de lupte cu acelasi gen de trupe, avand aceleasi atac si aparare si de o parte si de cealalta.
Concluzia mea este ca in luptele de la expeditia ghildei gradul de dificultate per lupta, este mai mare decat la o confruntare similara intre mine si un vecin.
Chiar nu e genul meu sa postez doar ca sa ma aflu in treaba. Ma apropii repejor de 9000 de lupte castigate si de felul meu imi argumentez temeinic afirmatiile.
 

DeletedUser5468

Guest
Am înțeles ideea, stai liniștit.
Și da, luptele din Expediție sunt mult mai grele decât cu vecinii sau pe continent(chiar dacă aici nu poți juca cu bandiți), plus că există și lupte cu 2 valuri de la o vreme, cu bonusuri extrem de mari.
Acum se înțelege de ce întâlnești unități din progresistă pe Expediție, dar campionul habar n-am cum l-ai obținut, presupun că ți-ai făcut refugiul campionului prin „one up kit” până la postmodernă sau l-ai primit pe la vreo misiune mai înaintată, altfel nu-mi explic :D

Iar neregularitățile care sunt legate de bonusuri, diferă de la luptă la luptă, nu tot timpul îți vor lua același număr de linii per lovitură, dar, la fel cum am spus, jocul nu e 100% corect din punctul ăsta de vedere.
Nu sunt în progresistă să văd ce și cum și ce bonusuri mai sunt pe Expediție, dar în cazul meu, prima luptă de la nivel 4 are deja 150% atac/apărare.
 

Dumi.

Well-Known Member
La progresista, prima lupta de level 4 este cu 80 sau 85% atac si aparare, din cate imi aduc aminte :).
 
Sus