Cum se determina necesarul de trupe pentru victorie?

Discuție în 'Despre armata perfectă' creată de MarkMaverick, 29. Iul. 2015.

1. vdumitrescu20

vdumitrescu20 Well-Known Member

se vede mai ales de la 100-200 de trupe
    la 60 nu cred ca se prea observa :p

2. eltrade

eltrade Well-Known Member

Eu vreau sa le schimb pe cele ranite cu cele sanatoase daca tot le am ca sa le folosesc in lupta, dar nu am acces la ele. Ar trebuyi sa puna un buton de reimprospatare cu trupele de rezerva ca altfel nu te ajuta la nimic ca ai 60 de trupe si tu ai acces doar la cele vreo 20 din feresatra dintre care multe ranite!

3. pison

pison Well-Known Member

Untitled.jpg Apropo de subiect! Am observat de mult o mare magarie, si cand inca nu eram banat la suport, adica acum vre-o 7 luni sau mai mult , am ridicat-o , dar nu s-a remediat. Unitatile pe care le atacam, aveau uneori un bonus nejustificat. Sa ma explic: Daca apesi pe unitatea respectiva iti arata bonusul pe care il are asupra unitatilor tale. In afara de bonusurile normale ca de exemplu dealuri ,paduri sau altele la unele unitati, apar bonusuri de cate 6 , 9 %. Cand activezi bonusuri de atac de la taverena, ai surpriza sa constati ca si la adversar s-a modificat si a ajuns la 18%. Nu poti vedea acest bonus decat daca apesi pe unitatea adversa, si nu apare mereu. Cand am reclamat au spus ca era un bug pe care l-au remediat si oricum nu influenta jocul. Nu l-au reparat ca a aparut iar dupa 1 luna. Am reclamat iar si iar au spus ca l-au remediat, si dupa 2 zile a aparut iar. Atunci in urma discutiei am fost banat de la suport, cica sunt nesimtit si vorbesc urat. Acum a aparut iar , 18%, in plus fata de ce bonusuri aveau unitatile adverse, in momentul in care am activat bonusul de 30% de la taverna!!!De avut in vedere ca acel bonus chiar influenteaza lupta, pentru ca am calculat de cate lovituri era nevoie sa distrug unitatile respective. Sau gandit cum sa faca sa reechilibreze lupta!!! Uitativa si voi si o sa va lamuriti ca am dreptate!!!! mai departe ... dumnezeu cu mila... Si ca sa vedeti despre ce e vorba punem si o imagine

;

Sus