Cum selectez unitatile care sa-mi apere orasul?

  • Autor subiect DeletedUser12264
  • Data de început

DeletedUser12264

Guest
Buna ziua. Scuzati intrebarea de incepator, dar nu m-am prins cum pot stabili ce unitati imi apara orasul.
Am observat ca, desi am unitati bunicele (pt epoca mea) recrutate atat de general, cat si de rezerva, daca sunt atacat, in aparare lupta doar 2 sulitasi (nici nu stiu de unde apar, ca nu mai am cladirile respective).
Cand atac eu pe cineva, sunt 2 situatii deocamdata: ori respectivul are la fel, 2 sulitasi (default, cumva), ori are o armata frumusica (chiar daca poate e cu o era in spate).
Deci, cum recrutez armata pt aparare? Multumesc.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pentru a face acest lucru, în Gestionarea armatei, dați click pe butonul cu coiful albastru și apoi pe unitatea pe care doriți să o setați ca parte a apărării. Unitatea selectată va fi apoi înconjurată de un chenar albastru, indicând faptul că aceasta este acum stabilită ca făcând parte din apărare.
Detalii aici, în Wiki.
 

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua. Scuzati intrebarea de incepator, dar nu m-am prins cum pot stabili ce unitati imi apara orasul.
Am observat ca, desi am unitati bunicele (pt epoca mea) recrutate atat de general, cat si de rezerva, daca sunt atacat, in aparare lupta doar 2 sulitasi (nici nu stiu de unde apar, ca nu mai am cladirile respective).
Cand atac eu pe cineva, sunt 2 situatii deocamdata: ori respectivul are la fel, 2 sulitasi (default, cumva), ori are o armata frumusica (chiar daca poate e cu o era in spate).
Deci, cum recrutez armata pt aparare? Multumesc.
cei doi sulitasi din aparare apar atunci cand nu exista o armata de aparare
ii pune jocul by default
 
Sus