Cumpar PF... doar daca as putea...

Vali

Well-Known Member
Salutare.

Am o propunere. Stiu ca limita de colectare PF in bara este de 100 de PF. Dati drumul la optiunea de a cumpara PF, daca in bara sunt mai putin de 100 de PF, adica daca am misiune sa cumpar PF, dar tocmai ce am strans cladirile din oras, mi-am folosit o parte din puncte si am ramas, spre exemplu, cu 25 PF, de ce sa nu pot cumpara 10 PF? sau chiar 75 daca-s tampit?!

Mersi :)
 

dunbarton

Well-Known Member
In primul rand, unele misiuni sunt putin perverse, pentru ca te baga in niste sicane care urmaresc sa te incetineasca, in cazul tau, sa te goleasca de stocul mare de PF pe care altfel l-ai putea folosi mai convenabil pentru tine..
In al doilea rand, cand este in desfasurare un eveniment, trebuie sa mergi cu frana trasa, adica sa incerci sa previi momente ca acestea care te intarzie. De exemplu, sa nu te grabesti sa colectezi argintii din taverna, sau productia de resurse, sau pe cea de bunuri, sau pe cea de PF, sa nu vizitezi tavernele prietenilor si sa nu motivezi/ finisezi cladiri, sa nu participi la expeditia ghildei etc, inainte de a vedea care e urmatoarea misiune. Colecteaza strict cat iti trebuie pentru indeplinirea misiunii, apoi vezi ce ti se cere la misiunea urmatoare s.a.m.d.
In al treiela rand, gandeste-te ca s-ar putea ca limita de 10 PF din stoc peste care nu poti cumpara alte PF, sa fi fost fixata tocmai ca sa se poata da asemenea misiuni.
 

DeletedUser10378

Guest
sau... ai limită tocmai pentru că esti neatent și cumperi pf cu diamante?
motive pot fi. asta e. până atunci goleste bara, cumpără pf, apoi goleste si cumpără iar:))
 

Dumi.

Well-Known Member
Si eu sunt de acord cu Vali
Vreau sa pot cumpara pf indiferent cate pf am in bara!!!!
si o sa va spun de ce: imi place sa dau luptele pentru himeji, cu bara de pf plina :))
am observat ca iau premii mai bune cand am bara plina de pf
Pe de alta parte, aceste doua situatii nu se potivesc mereu intre ele.
Si atunci ar fi ok sa pot face misiunea X, care cere sa cumpar pf, chiar daca mai am de asteptat pana dau luptele, cu bara de pf plina
 
Sus