De ce unii membri ataca zilnic un alt membru?

NewMann74

Member
In lumea Cirgard, exista un membru EDITAT, care zilnic ataca orasul meu. Nu conteaza daca am sau nu am dezvoltare. Sunt atacat zilnic. EDITAT Nu mi se pare corect sa fiu atacat in timp ce el are avantaje de 500-600% la armata de atac, 300-400% avantaj la armata de aparare. Ok, sunt mic, dar nu cred ca este logic sa ataci pe cineva care nu are anumite cladiri legendare pe care nu le-a construit din cauza ca nu are materialele disponibile. De aceea rog ca Administratorul sau administratorii acestui joc sa interzica in a mai ataca un alt jucator, daca acela nu are aceleasi cladiri legendare si aceleasi avantaje. Altfel intram intr-un punct in care exista jucatori de liga superioara si cei care sunt inferiori, iar in acest punct nu are rost sa mai stam in a mai juca acest joc.
 
Ultima editare de un moderator:

dunbarton

Well-Known Member
nu cred ca este logic sa ataci pe cineva care nu are anumite cladiri legendare
E foarte logic, mai ales cand unele misiuni ii cer sa castige un anumit numar de batalii. Vad ca supararea ta vine de la faptul ca esti atacat. As intelege supararea daca ai fi fost jefuit, dar simplul atac nu-ti provoaca nicio paguba.
 

Dumi.

Well-Known Member
In lumea Cirgard, exista un membru numit mikero17, care zilnic ataca orasul meu. Nu conteaza daca am sau nu am dezvoltare. Sunt atacat zilnic. As vrea sa cred ca nu suntem canibali sau cretinoizi la minte sa cred ca acest exemplar de jucator vrea sa fie bagat in seama. Nu mi se pare corect sa fiu atacat in timp ce el are avantaje de 500-600% la armata de atac, 300-400% avantaj la armata de aparare. Ok, sunt mic, dar nu cred ca este logic sa ataci pe cineva care nu are anumite cladiri legendare pe care nu le-a construit din cauza ca nu are materialele disponibile. De aceea rog ca Administratorul sau administratorii acestui joc sa interzica in a mai ataca un alt jucator, daca acela nu are aceleasi cladiri legendare si aceleasi avantaje. Altfel intram intr-un punct in care exista jucatori de liga superioara si cei care sunt inferiori, iar in acest punct nu are rost sa mai stam in a mai juca acest joc.
Daca el e asa avansat si tu asa ramas in urma si sunteti vecini, inseamna ca ai avansat prea repede in ere, fara sa te dezvolti. Asta e lipsa de strategie. Asta fiind un joc de strategie in primul rand, vecinul tau nu incalca nici o regula a jocului cand te ataca si te jefuieste. El doar iti reaminteste zilnic ca nu ai adptat strategia corecta...
Si mai e un motiv....luptele aduc puncte in clasament. Multe puncte.... Cele mai multe puncte!
 

NewMann74

Member
Supararea mea este alta. Se pare ca nu am fost inteles. Trebuie sa se faca o departajare intre cei care ataca si pe altii, nu pe unul singur zilnic, doar pt ca este ne-avansat (fara Dom, fara Sere de portocali, etc) pt ca nu am ajuns la acele materiale din cauza erei sau pt ca nu am facut schimb cu unii avansati ca sa am parte de acele cladiri si bonusuri. Este vorba de a insela un sistem doar pt a fi in avans. Pe asta ati inteles-o?
Trebuie sa exista un blocaj pe un anumit jucator care ataca zilnic si fura din productie, din alte cladiri care aduc materiale necesare jocului in sine etc. Nu mi se pare ok sa fiu atacat doar pt ca a-mi creste bonusul la medalii si doar pt ca stiu ca acel jucator nu imi opune o armata strong. Lasa-ma in plata mea. Strategia mi-o fac cum vreau eu. De ce nu se lupta cei puternici intre ei si daramati pe cei care sunt slabi? Ce, principiul ce e slab trebuie inlaturat si cel mai tare in parcare ramine? Asa a devenit toate jocurile? Prefer o plimbare in aer liber decat sa fiu enervat EDITAT
 
Ultima editare de un moderator:

NewMann74

Member
Cum vine asta? Tu esti in Epoca fierului dar ai Domul (Viitorul) ca, cladire legendara? De unde ai materialele, daca nu ai ajuns sa evoluezi? Asta este marea problema a acestui joc: accesul tuturor la toate materialele din joc, nu doar pt ca faci parte din Epoca fierului, bronzului, Maine si asa mai departe. Adica eu trebuie sa pun la unii PF atit de multe, uneori si 1000 doar ca sa am acces la acele materiale? Asta este trocul?
 

Dumi.

Well-Known Member
pai ala din epoca fierului a fost ajutat de colegii de ghilda cu bunuri, de are domul
a mai si cotizat pe la ei pentru planuri...nu e nimic aiurea
 

DeletedUser12551

Guest
Daca nu iti place schimba jocul, treci pe Tetris sau Mario.
Jocul are functie PvP si se pot ataca doar jucatori din aceeasi era sau foarte apropiata. Nu este vina nimanui ca tu nu ai fost capabil sa te dezvolti mai mult.

Ca si strategie: NU te-a obligat nimeni sa iti cercetezi PvP-ul in ecranul de cercetari, daca nu cercetai aceasta facilitate nu te putea ataca nimeni si tu nu puteai sa ataci pe nimeni, daca ai cercetat si deblocat aceasta cercetare nu prea mai ai ce sa faci.
 
Sus