De la GbG la nivelul ghildei se pierd puncte de putere ??

Butybax

Guest
Am intrat într-o nouă lume. Am fondat o ghildă în care deocamdată sunt singur. Am participat (cu succes) la GbG, Liga de cupru.. Constat că punctele de putere (coroane) câștigate nu se regăsesc la nivelul ghildei. Punctele Totale la nivel ghildă (mai aveam cam 26000 înainte de ”adăugarea” ultimului rezultat GbG) sunt mai puține decât cele din anunțul rezultatului. Unde au dispărut ??? Există o penalizare pentru ghilda cu un singur jucător ??
 

Atașamente

  • Nivel ghildă după 24 ore.png
    Nivel ghildă după 24 ore.png
    621,9 KB · Vizualizări: 10
  • Rezultat GbG.png
    Rezultat GbG.png
    570,1 KB · Vizualizări: 10

Dumi.

Well-Known Member
din cate mai tin minte, punctele se adauga la puterea ghildei doar lunea in care se reseteaza [termina] GBG
 

Butybax

Guest
din cate mai tin minte, punctele se adauga la puterea ghildei doar lunea in care se reseteaza [termina] GBG
În loc să verifici ce ții minte nu era mai simplu să dai click pe imaginea cu rezultatul (de luni). Iar nivelul ghildei postat în cealaltă imagine este după cele 24 ore menționate în rezultat. E greu de observat că 54000+ceva (cât aveam înainte) e mai mare decât 54000 singur și prin adunare nu poate să dea 41000. Deci ori există o regulă ascunsă care nu dă toate punctele din GbG ghildei cu un singur jucător, ori e un caz de ”bug report”. Atunci de ce să mai particip la GbG împotriva altor ghilde cu mai mulți (și mai puternici) jucători. Cred că voi desființa acest oraș.
 

Rigs

Well-Known Member
Nu e nicio penalizare pt ca esti singur in ghilda, incearca sa postezi ticket la support si vezi ce spune simona
 

Butybax

Guest
Nu e nicio penalizare pt ca esti singur in ghilda, incearca sa postezi ticket la support si vezi ce spune simona
Am postat, am primit răspuns, au scris că au dat punctele dar constat că nu le-au dat la ghilda mea. Asta e situația azi. În 24 de ore șterg orașul din lumea Dinegu.
 

Atașamente

  • Dinegu nivel ghildă 11052023.png
    Dinegu nivel ghildă 11052023.png
    614,4 KB · Vizualizări: 6

Rigs

Well-Known Member
Am postat, am primit răspuns, au scris că au dat punctele dar constat că nu le-au dat la ghilda mea. Asta e situația azi. În 24 de ore șterg orașul din lumea Dinegu.
Atunci nu stiu, ai luat in calcul ca ai avul nivel 13 inainte de terminarea GbG? Dupa ce faci nivel la ghilda ti se reseteaza bara de xp si incepi de la 0 pana la x puncte pt urmatorul nivel, am vz ca ai scris ca ai avut 26k in postul original dar daca ai avut nivel 13 si 26k atunci e bine, ai facut lvl si surplusul ti s-a pus la urmatorul nivel.
 

Butybax

Guest
Ca jucător relativ nou caut pe FoE Wiki informații despre ceea ce nu înțeleg încă în joc.
Postez aici pagina din FoE Wiki despre nivelurile ghildei. Sunt două coloane care nu mă lămuresc suficient.
Ce înseamnă cifrele din coloana ”Putere necesară” ? Puncte necesare pentru promovare la nivelul următor ! La fiecare promovare la nivelul ghildei se mai afișează doar punctele care depășesc necesarul de promovare. Nu e clar din tabel, dar asta am aflat deja din răspunsurile primite. Nici la pagina care prezintă imaginea cu vizualizarea nivelului ghildei nu se precizează că se afișează nivelul atins și punctele adunate parțial din cele necesare pentru promovarea la următorul nivel.
Ce înseamnă ”bonus la baza de suport” și la ce se aplică acest bonus ?? Încă nu am aflat, Poate mă lămurește cineva aici. Cine poate să facă modificări în FoE Wiki să mai adauge câteva lămuriri acolo unde doar traducerea nu este suficient de clară ??
 

Atașamente

  • Tabel niveluri ghilde parțial.png
    Tabel niveluri ghilde parțial.png
    313,5 KB · Vizualizări: 3

Rigs

Well-Known Member
1. Cifrele din coloana ”Putere necesara” inseamna de cate coroane ai nevoie ca sa faci lvl up. Cum am zis si mai sus bara de xp se reseteaza cand faci urmatorul nivel.
2. Bonusul la baza de suport se foloseste in GvG si e mai complicat de explicat, daca tin minte bine difera de era in care lupti si fiecare provincie are formula ei. Aici ai explicat mai clar toata treaba cu bonusul de suport
 

hattrick33

Well-Known Member
Bonusul ala de suport e de maxim 50% sau 75% la baza ,adica ca si cum ai avea la aparare 50% cand te ataca, apoi cand ai 500-1000% atac aia 50% chiar nu conteaza is degeaba , ce e asa greu de inteles :)))
 
Sus