Discuții despre ștergerea automată a conturilor inactive

Discuție în 'Discuții generale' creată de simona, 25. Iun. 2018.

1. simona

simona Community Manager Echipa FoE

Locație:
    Braşov
  2. MMD11

MMD11 Member

Salutare! Ce se intampla cu punctele forge folosite pentru a creste o cladire legendara al unui utilizator sters? Se intorc la cel care a investit?

3. TheLord08

TheLord08 Member

Buna ziua. Am o intrebare simpla : ce inseamna cont inactiv pe forum?
    Intreb asta ptr ca pe joc intru zilnic, dar pe forum mai rar.
    Toate cele bune!

4. HazmatFirefighter

HazmatFirefighter Member

Cred ca te referi la CL ale căror niveluri nu sunt finalizate. Bună întrebare.

5. gigelgicuta

gigelgicuta New Member

Eu zic sa va mai documentati, deoarece nu stiu daca e legal sa stergeti un cont de joc daca pe acel cont s-a cumparat ceva cu bani reali, practic eu am cumparat ceva de la voi, si voi nu ma lasati sa il folosesc pentru ca imi stergeti contul, nu stiu daca e tocmai legal.

6. simona

Locație:
    Braşov
    Totul este perfect legal, iar modificarea a fost introdusă exact pentru a respecta reglementările internaționale.
    Dar, înainte de a șterge un cont, se primește pe email o atenționare, cu ceva timp înainte de ștergerea propriu-zisă, și tot procesul se amână pentru 12 luni dacă are loc o logare pe joc.

În ceea ce privește PF-urile donate, acestea nu se pot returna.

Ultima editare: 17. Iul. 2018 la 00:19
  7. MMD11

MMD11 Member

În ceea ce privește PF-urile donate, acestea nu se pot returna.[/QUOTE]
    ...not funny...oricum PF-urile nu se transforma in bani pe card...tot in joc vor fi reinvestiti...in alte clediri legendare sau evolutie in epoci...oricum celui ce i se va sterge contul nu va mai face nimic cu ele...la urma urmei este timpul nostru investit in ceva...1 ora = 1 PF, nu?
    ...in ceva tot ar trebui transformate PF-urile investite circumstantial intr-un jucator care nu ne-a apreciat efortul...macare folositi o paritate a acestor PF. ( 10 PF investiti 5/3 PF inapoi, ori 10 PF = 10.000 de provizii, etc)

8. homer1964

homer1964 Member

Sex:
    Masculin
    Locație:
    Undeva pe pamant
    Deci, daca inteleg bine, daca ma logez in joc, dar nu ma loghez in forum, nu este nici o problema

9. razboiule

razboiule Member

Dar conturile care nu depasesc epoca fierului la cat timp se sterg? Tot la 12 luni?

10. simona

Locație:
    Braşov
    Conturile se șterg pentru inactivitate în două moduri:
    -parțial, pe lume de joc, după 30 de zile de inactivitate dacă sunt în epocile de început - dar datele rămân în server, contul încă există și poate fi folosit oricând pentru a se reîncepe jocul
    -total, după 1 an, indiferent de epocă/Diamante - situație în care toate datele contului se șterg/dispar.

11. Mad Spider

Mad Spider Well-Known Member

Scuze ca intervin, dar cred ca nu ai inteles exact raspunsul. PF-urile investite in legendare NU SE RETURNEAZA donatorului in cazul in care acestuia i sesterge contul. Cu alte cuvinte, raman donate indiferent daca este inchis sau nu nivelul.

12. Daemon78

Daemon78 Active Member

Eu am o altă întrebare. Asta cu pf-urile mi se pare puerilă. Dacă ți se șterge contul ce pf-uri vrei să mai recuperezi? Doar nu se vor reporta pe celelalte servere. :) E șters, o iei de la zero.
    Întrebarea mea este: ce se întâmplă cu diamantele?

Exemplu concret: pe Brisgard n-am mai intrat de ceva timp. Dar am câștigat și acolo ceva diamante, care sunt la comun, după cum știm, pe toate serverele. Să presupunem că mi se șterge contul pe B. Ce se întâmplă cu diamantele câștigate acolo din misiuni sau EG? Sau colectate de la fântâni? Se pierd?

13. vdumitrescu20

vdumitrescu20 Well-Known Member

daca diamantele sunt la comun, nu ai cum sa le pierzi
    logic, nu se poate asa ceva
    eu am renuntat sa mai joc pe lumea A si dupa ce adisparult de acolo orasul meu, nr de diamante a rama acelasi

14. Daemon78

Daemon78 Active Member

Atunci e perfect. Asta mă îngrijora pe mine. :D

Sus