Discuții despre Așezările culturale

Lady S

Community Manager
Membru personal
În cursul zilei de astăzi vor fi introduse Așezările culturale. Deocamdată, nu se știe ora cu exactitate.
 

DeletedUser1080

Guest
atunci nu are rost acest joc daca nu are sfarsit, o tampene de joc atunci
daca ti se pare ca n-are rost nu-l juca si gata.. sunt sute de mii de persoane carora li se pare ca are rost. jocul ala pe care ti l-ai pus tu la avatar (desi nu ai voie sa faci reclama la alte jocuri) are sfarsit ?!? (nu trebuie sa-mi raspunzi, e o intrebare retorica).

@simona
nu te supara pe mine.. pluralul de la corn este coarne, nu cornuri (cornurile sunt alea din aluat.. simple, cu gem, cu ciocolata etc).
 

BraveWww

Well-Known Member
La indeplinirea misiunilor castigi un "iggdrasil" care motivat da cate ceva in plus.
Cum poti motiva ceva la care nu ai acces?Cum pot ajunge eu la cladirea vecinului sa o motivez?
 

DeletedUser1080

Guest
Iggdrasil-ul si piatra runica legendara se vor plasa in orasul "principal" nu in satul vikingilor, deci poate fi motivat de vecini, prieteni sau colegi de ghilda.
 

DeletedUser12346

Guest
Consider ca era mai bine daca primeam ca recompense la misiunile de la Asezarile Culturale, pe langa recompensele obisnuite si ceva ( bunuri, monede, diplomatie, populatie) specific culturii respective... Ne-ar ajuta, chiar daca nu ar fi multe cantitativ.
 

DeletedUser11809

Guest
Ma joc pe 4 lumi si faza cu impedimentele mi se pare discriminatorii de la o lume la alta.... in unele ai avantaj de a cladi cu o cladire in plus fata de alta lume. Daca este asemanator pe o lume diferentele vazute de mine inseamna ca pe unii ii avantajeaza si pe altii ii dezavantajeaza! In rest misepare inca o incercare de a atenta la cei slabi de mana pentru cateva diamante.
 

Dumi.

Well-Known Member
Oameni buni, faceti ceva cu "cornurile" acelea [dupa cum bine spunea mai sus Mad Spider]
Exemplu: un corn cu lapte - doua CORNURI cu lapte
Exemplu: un corn de cerb - doua COARNE de cerb
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Am făcut deja modificările, mulțumesc. Ele vor intra însă în joc la următorul update al traducerilor.
 

DeletedUser11500

Guest
La ce interval incepe, dupa ce s-a finalizat asezarea in curs, urmatoarea asezare?
Mi se pare obositor rau sa joci de dimineata pana seara daca nu folosesti diamante pt a debloca si cumpara expansiuni.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Pauza dintre două participări la Așezările culturale este de 24 de ore.
 

dunbarton

Well-Known Member
Ma joc pe 4 lumi si faza cu impedimentele mi se pare discriminatorii de la o lume la alta.... in unele ai avantaj de a cladi cu o cladire in plus fata de alta lume. Daca este asemanator pe o lume diferentele vazute de mine inseamna ca pe unii ii avantajeaza si pe altii ii dezavantajeaza! In rest misepare inca o incercare de a atenta la cei slabi de mana pentru cateva diamante.
Fratilor, am vrut sa amplasez o expansiune langa ambasada, pentru ca mi s-a parut ca nu are impedimente, dar cand am achitat pretul si mi s-a activat expansiunea, pac!, a aparut un impediment acolo unde intentionam sa o amplasez, deci am fost nevoit sa aleg alta zona...
Insa dupa ce am amplasat-o, poc!, acel impediment a disparut (era un fel de tufis, sunt convins ca nu mi s-a parut).
Ar trebui anuntat cumva ca impedimentele sunt "itinerante".
 

DeletedUser10052

Guest
Buna dimineata.
Uneori am anumite indoieli asupra modului logic in care cei de la FoE concep anumite elemente ale jocului. Concret:
in asezarea vikingilor la care lucrez in prezent (pe contul meu din Beta) dupa ce mi-au trebuit mai mult de 10 zile sa ajung sa fac o Ferma de lana, la ultimele trei cladiri mi se cer urmatoarele cantitati de lana: 64 pentru Casa clanului, 134 pentru Salcie batrana si 169 pentru Sala miedului. Deci NUMAI LANA. Un total de 364 de unitati de lana!!!!!! Pentru a produce aceasta cantitate cu o singura ferma de lana, avand in vedere ritmul productiei (10 unitati la 8 ore, respectiv 30 de unitati la 24 de ore) inseamna ca imi trebuie: 364 : 30 = circa 12,3 zile, in cazul in care fac aceste productii in timp legate cat mai strans intre ele deci fara pauze. Ca de dormit nu mai avem nevoie si nici la serviciu nu mai mergem.... primim salariu de la FoE.
Intrebare? Chiar v-ati gandit serios sau doar vreti sa va amuzati pe socoteala unora dintre noi? Peste 12 zile pentru 3 cladiri? Pai cum sa mai termini o asezare in 12-14 zile, ca sa primesti si ceva fragmente din pietroiul ala?
Cred sincer ca ar fi cazul sa revedeti, sau sa le transmiteti celor de la centrala rugamintea de a se gandi mai atent atunci cand fixeaza cantitatile de bunuri necersare unor cladiri.
Cu respect. O zi buna va doresc.
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Cerințele de construire de la misiuni reprezintă un ghid cu privire la pașii următori. Asta nu înseamnă că dacă la o misiune se cere o singură clădire (adică prima) aceasta este suficientă. Așezarea trebuie dezvoltată în continuare, iar aici intervine partea de strategie a jocului.
 
Sus