Discuții despre anunțurile de pe forum

DeletedUser

Guest
"Așadar, ce am putea face pentru ca anunțurile de pe forum să fie mai atractive?"
Nimic. Anunțurile trebuie să fie transparente, sincere și concise, nu atractive.

"Așteptăm cu nerăbdare ideile voastre, dar, ca o avertizare prealabilă, nu vom putea lua în considerare nicio idee referitoare la o înșiruire exactă a misiunilor sau la liste cu recompensa zilnică de la un eveniment. Motivul: o astfel de listă detaliată ar reduce plăcerea evenimentului."
Din contră l-ar face mai atractiv pentru jucători. De exemplu, dacă știm că urmează misiune care cere să colectăm incidente, atunci știm să lăsăm incidentele pe hartă și să le colectăm doar când apare misiunea respectivă. Altfel pierdem o zi întreagă culegând doar câte unul, ceea ce aduce stres, frustrare, sau orice altceva în afară de plăcere.
Înțeleg însă că nu e în interesul vostru ca jucătorii să fie informați și pregătiți, deoarece, printr-o reacție în lanț pe care nu am chef să o explic (o cunoașteți voi mai bine decât mine), asta ar reduce numărul investițiilor în diamante.

Iar apropo de îmbunătățirea anunțurilor, o idee ar fi să includeți în ele toate modificările aduse jocului (în detaliu, cu punct și cu virgulă), nu doar partea care vă convine vouă. De exemplu, când ați redus numărul sloturilor de construcții de pe sectoarele din gbg, nu ați anunțat nicăieri (nici când ați modificat algoritmul de la negocieri etc). Când ați modificat poziția (ordinea) pictogramelor de mesagerie, expediție, ghildă, clădiri legendare etc, iar nu ați anunțat. Etc.
 

pison

Banat
In aceeasi nota de mai sus, cand ati schimbat ordinea fireasca a jocului, ca trupele inamice sa atace mai intai banditi si apoi celelalte unitati (mai intai pe harta continentelor si apoi la PvP) nu ati anuntat, eu afland abia dupa ce am reclamat prin tichet la suport. Poate reusiti sa nu mai procedati asa. Oricum sunt mai multe cazuri, dar nu stau sa le dezvolt acum.
Multumesc!
 
Sus