Discuții despre Câmpurile de luptă ale ghildelor

Buna. Ati putea sa ne ajutati foarte mult, la GvG si nu numai, introducand o noua legendara de genul Alcatraz-ului. Sa ofere trupe si inca ceva, PF, bunuri, bonus...etc. Ar fi extraordinar sa fie Machu Picchu. Sunt sigur ca sunt in asentimentul multor jucatori. Discutam intre noi si au fost multi care au zis ca Machu Picchu ar arata minunat in orasele noastre. Nu trebuie sa o faceti pentru Marte si alte porcarii spatiale, ati putea sa completati legendare la erele existente. Mai ales unde sunt doar doua.
 

DeletedUser10219

Guest
Salutare ! Eu unul sunt de acord cu ceea doriti sa faceti , deoarece joc mai mult pe mobil si nu am timp sa joc pe PC . Sunt de acord si cu montezuma legat de noua legendara. As avea o prupunere legata de numaraul de pf-uri pe care le putem colecta intr-o zi , si anuma sa fie marita de la 100 la 150 sau chiar 200 daca este posibil . In rest toate sunt forte bune continuati inainte. Ideea cu noua competitie pentru ghilde mi se pare foarte interesanta, deci tot Inainte !
 

DeletedUser12630

Guest
salutari , introducerea unei obtiuni pt cei care joaca pe tel. ar fi o idee f. buna .... cred insa ca ar mai fi si o alta problema care ar trebui rezolvata si anume : participarea pe gvg !!!
- sunt jucatori activi care au inceput jocul inca de la lansarea lui si au o dezvoltare superioara , inexistenta hartilor gvg dupa epoca viitor ai face pe acestia sa participe in epocile mici .... cam ce sansa are un jucator din epoca timpuriu in fata unuia din epoca viitor ?
cred ca ar trebui creat un 'blocaj' astfel incat un jucator sa nu poata participa la mai mult de 2 epoci inferioare ...deci cel din epoca viitor sa poata lupta pe gvg maximum in contemporana - cred ca ar fi mult mai corect !
- harta din TE ar trebui sa aiba zone de debarcare accesibile in toate punctele cardinale ... in lumea D. harta a fost practic blocata de catre o singura ghilda :(((
ps. candva a existat o obtiune < cadouri > la inventar ... avem o gramada de cladiri pe care daca am putea sa le facem cadou jucatorilor incepatori cred ca le ar fi de mare ajutor !
 

DeletedUser12550

Guest
Bun
Principala cauza care duce la absența jucătorilor de gvg este accesul la un PC, garantez ca dacă s-ar introduce și pe mobil ar creste rata jucătorilor plus noi hărți pentru erele superioare deoarece bunurile au devenit un lux... Ați renunțat exact la ce era mai important părerea mea
 

Dumi.

Well-Known Member
Interesanta abordare [pune si mintea la contributie, nu doar muschiul]
o sa fie posibil ca mai multi colegi, indiferent de avansul lor militar, sa participe la gvg [fiind vorba si de acele negocieri]
dar....daca acele cladiri sau negocieri se vor putea rezolva si cu diamante, lucrurile in gvg o vor lua razna rau de tot...
Deci as fi de acord cu aceste schimbari, cu conditia ca nimic din ce implica ele, sa poata fi rezolvat cu diamante :)
Zero diamante....
 

DeletedUser4660

Guest
Trec direct la concluzie pentru ca nu are rost sa o lungim încă. Voi implementați chestia asta(e ceva nou și interesant și bine venit) iar pe urma discutam. Vedem ce se poate îmbunătăți și asa mai departe. E clar ca trebuie adusa aceasta modificare dar dacă ea va rămâne asta doar în timp vom vedea. Mai tine cineva mintea vânătoarea de comori? A fost implementata.. Nu a ținut.. A fost scoasa. Asa poate fi cu orice, deci implementați sistemul asta nou și ... vedem noi cu toții pe parcurs !!
 

DeletedUser11467

Guest
Este ok dar, dupa cum ati specificat chiar voi, nu exista nici macar un tutorial pentru luptele gvg! Nu credeti ca asta afecteaza in mod semnificativ participarea la gvg??? Oare este atat de greu pentru FOE sa faca un tutorial? Dupa parerea mea, tutorialul ar fi prioritatea zero daca va doriti un numar mai mare de participari la GVG.
In alta ordine de idei, si eu as fi de acord cu o noua cladire care sa dea trupe (la gvg pierderile de trupe sunt semnificative), dar si cu optiunea de a da cadou anumite cladiri sau parti din ele altor colegi (poate chiar si numai celor din aceeasi ghilda, sau prietenilor).
 

Dumi.

Well-Known Member
Din cate am inteles, acesta va fi un sistem de gvg paralel la cel care exista deja.
Cele doua vor functiona in paralel....
 

DeletedUser11892

Guest
Buna ziua, am mai scris undeva despre pozibile imbunatatiri, revin si adaug:
- ne chinuim sa terminam o harta continentala insa la sfarsitul ei nu obtinemi nimic, ar fi bine sa fie o cladire unica specifica erei respective care numai de acolo se poate obtine.
- la GVG puteti baga recompensa pe saptamana si resetarea sectoarelo, asa nimeni nu mai poate bloca o harta,
- la obtiunea noua de GVG si poate baga ceva de gemul : un event d, in care toata lumea sa incerce sa ocupe o fortareata care sa aiba de ex 15 armate de aparare si pe care il poate ataca oricine si inca 4 turnuri care la fiecare 30 de min sa omoare 1/10 din armata de aparare, aceste turnuri sa aibe 8 armate de aparare, sa se paote face alainte intre guilde inasa fel incat daca turnurile sunt ocupare de colegi sau aliati sa nu maia tare fortareata, si gen guilda care ocupa cel mai mult timp intr-o saptamana sa castige gen diamante sau bunus la guilda, ca sa nu apara discriminari intre epoci de pot da de utilicator 10 armate care se pot folosi doar aici cu 5 tipuri de unitati
- marirea numarului maxim de pf de la 100 la 500
- bagare de folosire boost la guilda cu plata bunurilor din tezaur (gen toata guilda 5% atac 24h, )
- fiecare efeniment major la terminare sa dea o trupa gen legendara toate epocile care nu se poate reinvia sau vindeca pe diamante
- cum sunt emisari se pot baga avatare primite la event care sa dea bonus (bun, atac, aparare, recrutare, etc)
 

DeletedUser10378

Guest
Deci... se vrea introducerea unei noi expediții care să se facă la nivel de ghildă. Eu asta înțeleg. Dar aici este de muncă.
problemă: cum se va remedia in fiecare teritoriu diferența dintre ere? fiecare va lupta cu trupe din era sa? unu virtual, altu fier? ceva nu este ok aici.
propunere: remediați problemele care sigur au fost semnalate deja de alți jucători și nu transformați FOE într-un alt joc existent deja pe piață.

Crearea unui tutorial GvG și introducerea de hărți GvG care să utilizeze bunurile superioare erei Viitor mi se pare mult mai coerentă. GvG nu are ce căuta pe mobil, pentru că este mult prea complex, iar unii nu se pricep nici de pe calculator:))

ps: ar fi o idee bună scoaterea acelei limite de 100 de pf care pot fi adunate în bară.
 

DeletedUser8900

Guest
si daca stam si ne gandim ca expeditia si GvG ne mananca toate trupele si nu numai, acum veti introduce o CL care iti ofera sansa sa distruga jumatate din trupele pe care le ataci. cu alte cuvinte, poti baga bani oricat ca oricum poti fi jefuit. unde este logica ? in afara de faptul sa cereti diamante prin asa zisele "facilitati" sau "noutati" din joc, altceva in ajutorul nostru ce faceti ?
 

Vali

Well-Known Member
Asa cum spun multi aici, eu am inceput jocul cam de un an. Sincer, am auzit de GvG abia acum cateva luni in urma, pentru ca am jucat f mult timp doar pe mobil si n-aveam cum sa aud atata timp cat nu e implementat. N-am jucat niciodata pentru ca mi-e suficienta EG deocamdata. Si nici n-am inteles GvG. Poate un tutorial simplu pe Youtube ar fi fost binevenit ;)
 

DeletedUser10829

Guest
lumea nu mai da importanta la gvg pt. ca : ne-am saturat sa jucam , datorita faptului, dupa cum prea bine stiti programul "automatic mouse and keyboard" pe scurt autoclick pe care il folosesc majoritate !, din cauza la anumiti playeri care abuzeaza de acest program, se creeaza lag pe server!, din cauza ca ati introdus o gramada de epoci desi avem bunuri in tezaur pt. arctic, oceanic,virtual....nu avem ce face cu ele...pt. ca n-am inteles de fapt dc....! dar revin asupra problemei cu autoclick ceea ce nu e corect/fairplay fata de alti...de asta lumea nu mai vrea stres/joaca gvg .
 

DeletedUser12544

Guest
Inainte sa faceti un nou GVG ar fi ideal sa il reparati pe cel actual , probleme incepand de la : blocarea si resetarea hartii, eliberarea unui sector pe o lume si defapt sa fie eliberata in alta lume sau eliberarea unui sector ...iti arata ca s-a eliberat dar..surprizaa kinder...nu s-a eliberat, Ingalbenirea sagetii de incarcare a armatei de asediu, care de multeee ori apesi degeaba pe ea sa incarci armata.....pt ca...nu incarca, afisarea cand o alta ghilda inexistenta ataca pe harta un sector al echipei tale continuan cu vesnicele mesaje "a aparut o problema de sincronizare " iar lista poate continua privind bug-urile. Serverul nu face fata acum...dar in noul asa zis Gvg? Care defapt este tot o Expeditie combinata cu niste continente. Atunci o sa ne luam si floricele sa mancam in timp ce ne chinuim sa deschidem un sector si o sa cantam "Melc melc codobelc", eventual si un film in fundal...ca sa nu ne plictisim si mai rau.
Si da, ar fi interesanta inca o noua legendara care sa ofere trupe. Asa cum Inovatia, Habitatul si Capitoliu fac aproape acelasi lucru, ar fi frumos ca si Alcatrazul sa aibe niste frati :)
 

Bishamon

Active Member
O mare problema a gvg-ului e ora fixa de recalculare .. orice jucator cu serviciu si familie nu poate fi disponibil la ora 20. Asta daca nu cumva alegerea e special facuta pentru selectia tipului de jucator....
O alta problema e de modalitatea necunoscuta prin care unii pot da 10 atacuri pe secunda sau sa reincarce orasul cu aparari (sau sa repuna asediu) pana un om sa poata da click pe schimbarea de stare (adica sub 300ms cat ar fi timpul uman de reflex). un timeout minim de 0.5 secunde (per utilizaror! ca daca sunt 20 e normal sa fie zeci de atacuri/s) ar face minuni impotriva acestor "miracole" ;) .. si stiu din surse sigure cum UN singur jucator poate da fff multe atacuri/s
Daca nu se schimba aceste mari probleme, "o alta Marie cu aceiasi palarie" nu va schimba nimic
 

DeletedUser4660

Guest
Legat de ideea celor care cer încă un "alcatraz"(deși nu are legătură cu subiectul postării ) .. O PROSTIE !! cel puțin în momentul de fata în care FOE este în stadiul în care este, un alcatraz în plus doar ar dezechilibra.
Există unul deja și e mai mult decât suficient, cine vrea trupe mai multe sa facă mai multe lvl. Pe lângă majoritatea care doar se plâng și cer totu pe tava mai este și o categorie de jucători foarte capabili (care ridica o Cl de la lv 0 pana la 50 60 în o săptămână doua .. Asa mult pt ca au nevoie de planuri la o Cl complet noua nu ca nu ar avea pf, alții au zeci de mii în inventar )
Trupele de la alcatraz, bns de dom sunt bonusuri importante în echilibrul jocului. Sa ceri o a doua CL precum alcatrazul e ca și cum ai cere doua domuri ca ți.e greu sa.l faci pe primul pana la 80 asa ca ceri o varianta mai ușoară. În afara de gvg, la momentul de fata FOE nu "obligă" jucătorul sa toace sute sau mii de unități pe zi ca să fie nevoie de o a doua clădire precum alcatrazul. Sistemul de gvg e singurul din joc care poate sa îți toace mii de unități pe zi și asta doar dacă vrei sa faci puncte.. Pt un gvg simplu doar în folosul ghidlei un jucător folosește mult mai puține unități.. Deci de ce ar fi nevoie un al 2 lea alcatraz ?? Doar ar dezechilibra jocul.

Ăștia care cereti cai verzi pe pereți va dau un sfat: jucați pe beta! Acolo luați și diamante gratis și nu e glumă. Măcar nu mai aberați pe aici!
 

DeletedUser8906

Guest
cum adica uzura la armate?...ma chinui de ani sa imi ridic atacul ...pt ce? ca vine un update? si imi irosesc timpul?
Si la GvG vreti sa fie interesant....impartiti la 4 prestijiul fiecarui sector si resetatii lumea din 6 in 6 ore...asa au timp toti sa atace si GvG va deveni mult mai dinamic....
 
Sus