Discuții despre Evenimentul arheologic 2020

Ellahar

Member
mi s-a blocat partea cu evenimente de la arheologie, desi fac misiunile nu mi se mai contorizeaza nimic....verificati va rog? de ieri sunt asa
 

DeletedUser12551

Guest
nu cred ca se merita deloc - bonusul oferit il scoti din 2, 3 nivele la vasile sau la deal si faci si economie de spatiu :cool:

pentru atac si aparare la armata de aparare exista deja 3 cladiri legendare: vasile, deal si teracota
 

DeletedUser10378

Guest
Poate sunt eu deplasat, dar nu văd rostul apărării. Îți colectezi orașul la timp și nu îi duci grija. De fiecare dată când am avut nevoie de spațiu, mai dispăreau câteva flăcări... acum mai am doar câteva turnuri de veghe care se ascund pe unde pot și ele, până mă vor încurca, apoi le vine rândul. :D
 

dunbarton

Well-Known Member
Asa e... Revenind la intrebare, ma gandesc ca poate merita fantana asta in ideea ca vei vrea sa o vinzi la negustorul de antichitati; are cineva idee daca se poate vinde si cati poti incasa pe ea?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Ne pare rău, dar nu vă putem oferi detalii despre ce apare la Recompensa zilei la eveniment și ce nu.

Recompensele pot fi oricând modificate față de versiunea Beta și nu există niciodată garanția că aceleași premii din Beta vor apărea și pe serverele live.
 

DeletedUser10378

Guest
Ne pare rău, dar nu vă putem oferi detalii despre ce apare la Recompensa zilei la eveniment și ce nu.

Recompensele pot fi oricând modificate față de versiunea Beta și nu există niciodată garanția că aceleași premii din Beta vor apărea și pe serverele live.
=)))))))))))))))))))))))))))
De ce nu sunteți sinceri? Ziceți mă că habar nu aveți, că nu că nu ne puteți da informații.
Aici vorbim despre o clădire... să-i zicem premium.
Dacă știam că nu o mai băgați, dădeam după carusele, acum o săptămână, iar acum nu stăteam cu 5-600 de unelte în inventar.
oricum, de plictiseală am mai tocat din ele și imi venea să-mi tai ceva pentru că din 3 oale, am luat 2 piața gondolelor, care nu are nici o valoare.
 

DeletedUser5468

Guest
=)))))))))))))))))))))))))))
De ce nu sunteți sinceri? Ziceți mă că habar nu aveți, că nu că nu ne puteți da informații.
Aici vorbim despre o clădire... să-i zicem premium.
Dacă știam că nu o mai băgați, dădeam după carusele, acum o săptămână, iar acum nu stăteam cu 5-600 de unelte în inventar.
oricum, de plictiseală am mai tocat din ele și imi venea să-mi tai ceva pentru că din 3 oale, am luat 2 piața gondolelor, care nu are nici o valoare.

V-ați luat țeapă așteptând „Tablele de Șah” cu alte cuvinte.
 

DeletedUser10378

Guest
V-ați luat țeapă așteptând „Tablele de Șah” cu alte cuvinte.
Da, cam asta e și concluzia mea

Daca citim printre randuri, exact acest lucru au spus, dar intr-un mod mai diplomatic.
Diplomația este o artă. Trebuie să vorbești mult fără să spui nimic concret. Iar când simona începe cu „Ne pare rău, dar nu vă putem...(oferi, răspunde, etc)”, ai făcut tichet sau ai întrebat degeaba. Un administrator ar trebui să știe tot. De asta îi zice așa.
Din păcate pentru mine, am avut destui diplomați în jur ca să nu îi mai suport și să îmi dau seama când sunt pe lângă subiect.
 

DeletedUser12551

Guest
Da, cam asta e și concluzia mea


Diplomația este o artă. Trebuie să vorbești mult fără să spui nimic concret. Iar când simona începe cu „Ne pare rău, dar nu vă putem...(oferi, răspunde, etc)”, ai făcut tichet sau ai întrebat degeaba. Un administrator ar trebui să știe tot. De asta îi zice așa.
Din păcate pentru mine, am avut destui diplomați în jur ca să nu îi mai suport și să îmi dau seama când sunt pe lângă subiect.

aici gresesti :)
cu siguranta stie raspunsurile exacte la toate intrebarile de joc sau de event, DAR nu poate (nu are voie) sa raspunda si atunci baga "diplomatie" :)

ai sa razi dar nici aceasta diplomatie nu ii apartine - toate aceste raspunsuri "sablon" sunt in realitate dictate de Inno, ei doar le posteaza :cool:
 

dunbarton

Well-Known Member
Un administrator ar trebui să știe tot

Te inseli, formularea corecta este "ar trebui sa stie tot ce i se permite sa stie""; in alta ordine de idei, din cate stiu, Piata pe cheiul gondolelor nu s-a regasit in Beta, deci a luat locul altei recompense (iar asta confirma afirmatia Simonei); eu cred ca a aparut in locul celui de-al treilea pachet de Targ international, deci sunt sanse mari ca Tabla de sah sa apara.
 

DeletedUser10378

Guest
Te inseli, formularea corecta este "ar trebui sa stie tot ce i se permite sa stie"";
Așa e. Dar, dacă vrei, discutăm în privat și îți demonstrez că greșești:p

În altă ordine de idei, măcar să apară tabla... Eu deja mi-am cam pierdut răbdarea. , Am aproape 400 de unelte. Nu pun la socoteală ce am folosit de plictiseală. Nu am de gând să aștept până în ultima zi cu ele, când aș putea avea turnul de veghe la zilnică.
Măcar să mă lipesc de tăblițe de aur, să-mi înmulțesc porțile regale.
 
Sus