Discuții despre Evenimentul arheologic 2020

DeletedUser5468

Guest
Premiile apar de două ori fiecare(cel puțin asta am văzut eu la evenimente în cei 7 ani de când joc), dacă nu au apărut cel puțin măcar o dată în prima jumătate a evenimentului, șansele tind spre zero prin a apărea în zilele rămase din event.
Dacă a apărut până acum doar o singură dată acel carusel, cu siguranță o să apară și a doua oară.
 

DeletedUser9968

Guest
CEL MAI DE GUNOI EVENT !!!
FARA fantani pentru lumile secundare
FARA santinela sau upp
Si cu o inainte fara tabla de sah :))
ne-or facut praf ))
 

Putzifer

Member
Cu tot respectul, faptul ca pe beta a fost tabla de sah, iar pe alte servere nu a aparut la event, imi da impresia de o oarecare discriminare.
 

DeletedUser10378

Guest
Cu tot respectul, faptul ca pe beta a fost tabla de sah, iar pe alte servere nu a aparut la event, imi da impresia de o oarecare discriminare.
Poate că nu ai inteles... BETA este serverul de incercări. Pe BETA se dau diamante gratis, uneori... cel puțin asta am auzit de la unii colegi care joacă acolo.
Dacă nu îți convine, du-te frate și joacă pe BETA, nu ne mai stresa cu discriminări închipuite. Poate tabla de șah premiu acolo a fost pentru a înmulți jucătorii de pe serverul de teste. Joci cumva pe us, ru, fr, sau alte servere ca să spui că acolo s-au dat table de șah la premiu, iar la noi nu?

Fără supărare, dar voi încheia acest mesaj în spiritul altor colegi, cu un mesaj. Ești praf! Crezi că oamenii ăștia nu sunt conștienți că introducerea tablei de șah ar fi fost o zi de salariu? Unul dintre scopurile acestui joc e de a produce bani.
Dacă se introduce mâine tabla de șah, poimâine, cineva din echipa Inno se poate duce liniștit să-și ia... zic și eu... Maserati?
 

Putzifer

Member
Poate că nu ai inteles... BETA este serverul de incercări. Pe BETA se dau diamante gratis, uneori... cel puțin asta am auzit de la unii colegi care joacă acolo.
Dacă nu îți convine, du-te frate și joacă pe BETA, nu ne mai stresa cu discriminări închipuite. Poate tabla de șah premiu acolo a fost pentru a înmulți jucătorii de pe serverul de teste. Joci cumva pe us, ru, fr, sau alte servere ca să spui că acolo s-au dat table de șah la premiu, iar la noi nu?

Fără supărare, dar voi încheia acest mesaj în spiritul altor colegi, cu un mesaj. Ești praf! Crezi că oamenii ăștia nu sunt conștienți că introducerea tablei de șah ar fi fost o zi de salariu? Unul dintre scopurile acestui joc e de a produce bani.
Dacă se introduce mâine tabla de șah, poimâine, cineva din echipa Inno se poate duce liniștit să-și ia... zic și eu... Maserati?
Nu inteleg, de ce ai luat foc asa, domule “Praf”? A fost parerea mea si nu trebuie sa mi te adresezi asa.
 

DeletedUser10378

Guest
Nu inteleg, de ce ai luat foc asa, domule “Praf”? A fost parerea mea si nu trebuie sa mi te adresezi asa.
Fac urticarie când cineva spune o prostie de trei ori cât el. Asta e tot.
Părerea ta? Foarte bine. O respect. Dar când părerea ta bate câmpii, trebuie urgent luată la șuturi, pentru că sunt unii care pun botul la tâmpenii și le iau de bune.
 

DeletedUser9968

Guest
Poate că nu ai inteles... BETA este serverul de incercări. Pe BETA se dau diamante gratis, uneori... cel puțin asta am auzit de la unii colegi care joacă acolo.
Dacă nu îți convine, du-te frate și joacă pe BETA, nu ne mai stresa cu discriminări închipuite. Poate tabla de șah premiu acolo a fost pentru a înmulți jucătorii de pe serverul de teste. Joci cumva pe us, ru, fr, sau alte servere ca să spui că acolo s-au dat table de șah la premiu, iar la noi nu?

Fără supărare, dar voi încheia acest mesaj în spiritul altor colegi, cu un mesaj. Ești praf! Crezi că oamenii ăștia nu sunt conștienți că introducerea tablei de șah ar fi fost o zi de salariu? Unul dintre scopurile acestui joc e de a produce bani.
Dacă se introduce mâine tabla de șah, poimâine, cineva din echipa Inno se poate duce liniștit să-și ia... zic și eu... Maserati?
pana acum au cam "respectat" chestia asta.. cu ce au bagat pe beta au bagat si la noi..
dar pe langa tabla de sah... ( care probabil o astepta toata lumea )
au lipsit si alte premii care "AR FI TREBUIT" santinela pentru lumile princilpale sau fantana dorintelor pentru lumile secundare nu ?
+ Cladirea principala :)) alta batjocora
Cum ziceam GUNOI DE EVENT

asa ca te-ai suparat pe noi pentru nimic :))
 

DeletedUser10378

Guest
pana acum au cam "respectat" chestia asta.. cu ce au bagat pe beta au bagat si la noi..
dar pe langa tabla de sah... ( care probabil o astepta toata lumea )
au lipsit si alte premii care "AR FI TREBUIT" santinela pentru lumile princilpale sau fantana dorintelor pentru lumile secundare nu ?
+ Cladirea principala :)) alta batjocora
Cum ziceam GUNOI DE EVENT

asa ca te-ai suparat pe noi pentru nimic :))

1. Foarte bine spus „respectat”. Dacă te uiți la aventul din iarnă, vei vedea o modificare a premiilor, care a fost în beneficiul jucătorilor, ce-i drept.
2. Santinela? Unde ai văzut tu clădirea asta în lista de zilnice?
3. Unde scrie că trebuie să dea fântâna pentru lumile secundare? Acum a dat modernizări pentru ea, că poate nu toată lumea joacă de ieri și are mai multă nevoie de upggrade decât de fântână.
4. 9PF/7x3? Man, mie mi se pare decent. Podul Mikawa și Târgul, care au fost recente, dau 10PF/6x4. Nu sunt clădiri strălucite, de acord, dar asta e. sunt mai eficiente decât altarele, oricum ai da-o.
5. @asasas a spus-o foarte bine. nu-ți convine? du-te fra și joacă tetris

Nu mă supăr pe nimeni, pentru că nu am de ce. Ăsta este un joc. Dar când se spun prostii, mă activez, pentru că, la fel cum am spus mai sus, sunt unii mai mici, care nu știu, sau mai puțin dotați intelectual care pun botu.
 

yocumine

New Member
Ziua buna, jucatori si staff!

Vreau sa imi arat dezamagirea fata de acest event, in principal din cauza lipsei de comunicare a inno fata de jucatorii sai!
Era o regula aproape nescrisa ca premiile zilnice de pe beta sa se regaseasca in eventul principal. (daca se schimbau, era in mai bine, nu mai rau, ca acum)
Chiar daca cei de la inno nu au incalcat nici o regula, incalca acum increderea pe care au construit-o in toti acesti ani.
Chiar daca nu ni se cuvine un anumit premiu special(ma refer la Tabla de Sah), cred ca e de bun simt sa se comunice, macar indirect, aceste schimbari.
Asadar, personal, voi lua o pauza de la acest joc, si in plus, ma voi gandi bine de tot inainte de a mai cumpara diamante.

Multa bafta tuturor!
 

capitan222

Well-Known Member
As vrea sa spun ca acest eveniment a fost mult mai greu decât cel de primăvară.am castigat mai multe recompense atunci.Totusi am câștigat ascunzatoarea banditilor si câteva alte recompense.Eu nu stiu ce cred altii despre eveniment dar eu cred ca a fost mai rau decat celelalte si sper ca urmatorul va da mai multe recompense.Sper sa mai jucați în ultimele ore ale evenimentului si sa va bucurați de joc.Multa bafta si mult succes tuturor!
 

Dumi.

Well-Known Member
De data asta sunt de acord cu Alin 93.
Eu am banuit ca nu va aparea tabla de sah si am dat dupa caruseluri. Totusi mecanica jocului, mai ales faptul ca la un moment dat s-au dat diamante insotite de pergamente, au marit speranta playerilor ca tabla de sah va fi la premiul zilnic.
Faptul ca nu au bagat-o nu a fost discriminare, dar a fost CINISM de inalta clasa.
E parerea mea si nu ma simt praf la jocul asta....
 

DeletedUser10378

Guest
De data asta sunt de acord cu Alin 93.
Eu am banuit ca nu va aparea tabla de sah si am dat dupa caruseluri. Totusi mecanica jocului, mai ales faptul ca la un moment dat s-au dat diamante insotite de pergamente, au marit speranta playerilor ca tabla de sah va fi la premiul zilnic.
Faptul ca nu au bagat-o nu a fost discriminare, dar a fost CINISM de inalta clasa.
E parerea mea si nu ma simt praf la jocul asta....
asta a fost cu direcție spre mine, nu?=))))
Și totuși, părerea ta nu conține acuzații de „discriminare” sau de „băi vă bateți joc de noi”, cum au avut alți jucători, la care am simțit nevoia să iau atitudine, din motive deja spuse.
Și eu m-am simțit păcălit de faza cu tabla, dar asta e. Nu e ca și cum nu mi-au dat-o mie, dar au dat-o altora.
Oricum, hai să lăsăm baltă subiectul, pentru că nu mai merită deranjul. Situația este una lose-lose
 

Proud129

Well-Known Member
Nu inteleg ce e mare balbaiala pe subiectu asta. Nu e pentru prima data cand se modifica ceva la un event. Modificari de genu asta au fost si in trecut. Eu am jucat la carusel, mi-am dat seama ca e ceva in neregula de cand a aparut piata cheiul gondolelor (aceasta nu aparea pe servaru beta).
Nu exista discriminare, beta e un servar de test, acolo se dau si diamante gratis cand incepe un event. Scrie destul de explicit ca pot exista anumite modificari comparativ cu servarele live.
 

DeletedUser6484

Guest
ia da tu detalii cum s-a modificat anu trecut...;pe toate serverele si la feedback-urile la event se vorbeste de tabla de sah, am impresia ca tu estu gica contra
 
Sus