Discuții despre Evenimentul arheologic 2022

Dumi.

Well-Known Member
Foarte slab acest event arheologic. Cladirea principala, relativ greu de facut insa deosebit de slaba.
Singura atractie - Roata Feris [greu de facut si ea ca iti trebuiesc ceva kituri], ati pus-o la inceput ca sa fiti siguri ca ne uitam la ea ca broasca la bariera.
Blocurile de piatra si uneltele din nisip sunt, primele mult mai multe si celelalte mult mai putine decat anul trecut. Inno continua cu deviza Daca poate sa va doara mai rau, atunci asa sa fie!!! :rolleyes:
 

Dumi.

Well-Known Member
iar misiunile sunt de-a dreptul demente
deci acum mi se cere sa cresc levelul de fericire cu X, urmeaza o misiune, iar dupa, mi se cere iar sa cresc nivelul de fericire cu X
pe bune? :))))))))))))))
lipsa de imaginatie, cam la fel cu divizia care a facut arhitectura jocului la noua era
felicitari graficienilor, dar in rest un dezastru
adica nici macar la repetitive nu au reusit sa scoata ceva mai diferit de venus
jalnic
slabi si fara idei :)
 

Qord

Well-Known Member
deja a treia misiune cu crescut nivel de fericire, pe bune? ce sens are misiunea aia ca nu inteleg?
 

dunbarton

Well-Known Member
deci acum mi se cere sa cresc levelul de fericire cu X, urmeaza o misiune, iar dupa, mi se cere iar sa cresc nivelul de fericire cu X

... iar la misiunile 4 si 5 s-a cerut acelasi lucru: sa termini de 12 ori o productie de 15 minute; cred ca vorbim de noua interpretare a misiunilor repetitive ;) .
 

Popocatepetl

Well-Known Member
iar misiunile sunt de-a dreptul demente
deci acum mi se cere sa cresc levelul de fericire cu X, urmeaza o misiune, iar dupa, mi se cere iar sa cresc nivelul de fericire cu X
pe bune? :))))))))))))))
lipsa de imaginatie, cam la fel cu divizia care a facut arhitectura jocului la noua era
felicitari graficienilor, dar in rest un dezastru
adica nici macar la repetitive nu au reusit sa scoata ceva mai diferit de venus
jalnic
slabi si fara idei :)
Fentează și tu jocul...
Vezi dacă nu ai prin inventar vreo clădire specială, tot de la eventuri, care crește foarte mult populația, dar nu ai pus-o deocamdată poate o păstrezi pentru mai târziu
...sau ia una din oraș, stochează și pune o iar.
 

Dumi.

Well-Known Member
una peste alta e o mizerie de event
ne dorim sa aveti aceleasi sanse , cum avem noi la acest event, pe joc
la acest event foarte scumpit si manarit fata de arheologicul de anul trecut :)
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Cel mai nesimțit lucru: au băgat roata Ferris fix în prima zi, mai mult în ciuda noastră.... Acum am cumpărat unelte cu nemiluita și nu mai vine nici o roată Ferris la premiul zilei...
 

Ahdrian

Well-Known Member
Mie îmi place evenimentul de acest gen. Iau mereu pachetul maxim de unelte, cel de 395, ca să le iau mai ieftin. Fac cu ele cât pot, și nu mă simt frustrat că nu pot face mai mult. E mai dificil după ce se termina seria principală de misiuni, dar nu am de ce să mă plâng, doar joc jocul cu ce primesc și trăiesc fiecare zi cu ce îmi oferă, tot cu bucurie. Succes tuturor!
 
Sus