Discuții despre Evenimentul Carnaval 2019

Vali

Well-Known Member
Mi se pare aberant ca un vecin sa iti ia Florinii acumulati. Pai in cazul asta n-o sa cheltuiesc niciodata diamante pe cartonasele de joc. De ce sa beneficieze altcineva pe urma diamantelor mele?! Nu mai punem in discutie ca diamantele acelea ar putea fi cumparate cu bani, asa ca, din nou spun, aberanta idee...
E cel mai slab eveniment de pana acum, dpmdv.
Spor la jucat, cine mai joaca ev-ul...
 

Vali

Well-Known Member
Hai sa-l punem in comparatie cu Forge Bowl sau Eventul de Iarna! Acolo daca iti cumparai mingi (respectiv stelute), in primul rand castigai la fiecare lovitura ceva. Aici e posibil sa folosesti toate incercarile si sa nu castigi nimic (gandit total impotriva jucatorului). Iar daca (revin) cumperi incercari cu diamante, practic, acele incercari "ratate" vor fi "jefuite" de un vecin => jefuire de diamante! Vi se pare corect?! Mie nu, in niciun caz! Si daca nu pot cumpara incercari cu diamante, sa pot ajunge sa iau cat mai multe cadouri din cufere, din cauza explicata mai sus, e clar ca acest eveniment este foarte posibil sa fie impotriva vointei jucatorului si nu pentru el! ;) (asta explica fraza din postul anterior "E cel mai slab...")

O zi buna!

PS: Am vrut sa editez postarea anterioara, dar am pus o imagine de ce nu am putut!
 

Atașamente

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    166 KB · Vizualizări: 10

DeletedUser10586

Guest
Salve. O intrebare la voi dezvoltatorii jocului... Cum se face ca la ultimele eventuri nu se mai reuseste castigarea premiului cel mare fara sa cheltui cateva diamante. Cu tot respectul dar la un event cred ca ar trebui sa poti castiga premiul fara sa fii nevoit sa cheltui ceva...ar fi de ajuns sa fii on cat mai mult timp.
La acest ultim event am observat pana acum ca este foarte greu sa castigi ceva... florinti sau recompensa...am consumat peste 10000 florinti pana acum...bineinteles cu ajutorul catorva diamante si am o singura cladire din cele 5 plus 3 pachete de modernizare. In ritmul asta vreau sa spun ca sansele sa pot aduna toate cele 5 cladiri sunt minime daca nu voi cumpara diamante ..))))
 

Vali

Well-Known Member
Pai cam asta sugeram si eu, fara diamante nu prea poti sa faci mare treaba. Iar eu unul nu cheltuiesc diamante atata timp cat altcineva are sanse la fel ca mine sa castige ceva din ce am investit eu in unul din cele 2 jocuri la care particupa si vecinii... Joc doar ce-mi dau ei din timer, nu dau banii mei altora...
Raman la parerea mea ca e slab ca event... Si inafara de asta, nu prea am vazut cladiri in premii, ci doar pachete de modernizare, sau nu prea am avut eu noroc?! Who knows
 

DeletedUser10709

Guest
Hai sa-l punem in comparatie cu Forge Bowl sau Eventul de Iarna! Acolo daca iti cumparai mingi (respectiv stelute), in primul rand castigai la fiecare lovitura ceva. Aici e posibil sa folosesti toate incercarile si sa nu castigi nimic (gandit total impotriva jucatorului). Iar daca (revin) cumperi incercari cu diamante, practic, acele incercari "ratate" vor fi "jefuite" de un vecin => jefuire de diamante! Vi se pare corect?! Mie nu, in niciun caz! Si daca nu pot cumpara incercari cu diamante, sa pot ajunge sa iau cat mai multe cadouri din cufere, din cauza explicata mai sus, e clar ca acest eveniment este foarte posibil sa fie impotriva vointei jucatorului si nu pentru el! ;) (asta explica fraza din postul anterior "E cel mai slab...")

O zi buna!

PS: Am vrut sa editez postarea anterioara, dar am pus o imagine de ce nu am putut!
Salut sunt cu totul de acord cu tine.De ex. am consumat 29 de jetoane la jocul 3. (zece jocuri cu şansa dubla) am consumat inclusiv diamante.Totuşi care ar fii atunci şansa de caştig?
 

DeletedUser7516

Guest
Am mai spus asta Teo, Inno devine din ce in ce mai lacom si vrea bani mai multi cheltuiti pe diamante si pentru asta incearca asa cum ai spus sa nu mai poti sa termini eventele fara diamante. Nu isi dau seama sau nu vor sa isi dea seama ca asta face ca jocul sa nu mai fie atractiv pentru cei care nu dau bani si implicit un joc doar cu cei putini care baga bani nu o sa mearga.
 

Vali

Well-Known Member
Am mai spus asta Teo, Inno devine din ce in ce mai lacom si vrea bani mai multi cheltuiti pe diamante si pentru asta incearca asa cum ai spus sa nu mai poti sa termini eventele fara diamante. Nu isi dau seama sau nu vor sa isi dea seama ca asta face ca jocul sa nu mai fie atractiv pentru cei care nu dau bani si implicit un joc doar cu cei putini care baga bani nu o sa mearga.
Eu am cumparat diamante, dar asa cum am scris, nu pot sa le folosesc daca altcineva beneficiaza de pe urma lor, cum e in cazul asta. E gandit aiurea. Asta e, e pierderea lor, nu a mea :)) , pentru ca as fi cheltuit diamante daca beneficiam doar eu de ce e acolo in event ;)
 

DeletedUser7516

Guest
Daca ai cumparat crezi ca ii mai intereseaza daca cheltui diamante sau nu ? Banii au intrat in conturile lor si sunt multumiti cu asta. Eu ma si mir cum de in tara asta daca intrebi pe oricine ,nimeni nu are bani dar foarte foarte multi isi permit sa bage banii in niste amarate de jocuri =) .Este o nebuloasa totalao_O
 

DeletedUser10646

Guest
Propun sa schimbati genul acestui joc, din joc de strategie sa puneti ,, joc de noroc". Si sa specificati la sfarsit ca se fac eventuri doar in bataie de joc pentru ca ,,innogames e disperat dupa bani" si nu mai ofera jucatorului decat nervi pentru niste premii care nu vin decat daca investesti multe diamante...
Si mai taiati din sansele alea de 10-12 %...serios? Din 40 de incercari nici macar un premiul zilei? Chiar credeti ca toti suntem batuti in cap?
Noi jucatorii suntem dezgustati de halapia dezvoltatorilor, asta va rugam sa le transmiteti
Dispret total
 

DeletedUser7516

Guest
Corect spus asta cu bataie de joc =) am cheltuit 3200 de florini si ghici ce nu am castigat premiul la cufare ha ha ha . Oricum 1 tobosar castigat cred ca m-am scos pentru toate bataliile de acum incolo. Plictiseala scrie usor usor pe acest joc.
 

Vali

Well-Known Member
Daca ai cumparat crezi ca ii mai intereseaza daca cheltui diamante sau nu ? Banii au intrat in conturile lor si sunt multumiti cu asta. Eu ma si mir cum de in tara asta daca intrebi pe oricine ,nimeni nu are bani dar foarte foarte multi isi permit sa bage banii in niste amarate de jocuri =) .Este o nebuloasa totalao_O

Pai ar trebui sa ii intereseze Radu... Pentru ca, gandeste-te cum ar fi fost sa profiti doar tu de acei florini acumulati?! Oricum sansa la jocul 3 e doar 5% si mi se pare chiar destul de rar "castigul"... Vorba unui coleg, e ca la pacanele, daca ai noroc, daca nu, asta e. Daca e sa ne uitam si ce premii sunt, te cam dezamageste acest eveniment... Eu pana acum n-am vazut decat pachete de modernizare la premiul special, chiar si in momentul in care scriu e un pachet de modernizare a vanzatorului de masti... Pai ce modernizam daca nu avem cladirile pentru ca nu le-au dat in premii?! Sau daca ei cred ca o cladire pusa la 2 sau 3 dimineata este si el un premiu, atunci sa stea ei (dezvoltatorii) noaptea sa joace jocul sa castige acel "premiu". Ar trebui sa verifice putin si sa puna premiile pe ora noastra locala, nu pe-a lor...

Revenind la cumparatul diamantelor, personal cumpar un ultim plan dintr-o cladire decat sa stau sa astept pana imi pica planul. Nu vreau sa iti spun de cate ori am facut schimburi 2:1 si am consumat toate planurile in plus fara sa imi pice vreun plan lipsa. Si sa nu iti imaginezi ca mi-am dat mancarea de la gura, bericica sau ca mi-am vandut chestii pentru jocul asta. Totul a fost dintr-un "surplus" castigat din programare ;)
Fiecare se descurca cum poate in viata si mai ales in "Romanica mare", vorba doamnei Dan..la de la iUmor :))
 

DeletedUser10709

Guest
Am jucat 7800 de florini pentru premiul special,câştig 0.Să aveţi tot ce doriţi!!
 

Vali

Well-Known Member
Voi ati gasit undeva in descrierea evenimentului precum ca cladirile din Piazza pot fi jefuite?! Pentru ca tocmai ce mi-a fost jefuita casa din Piazza... Si acum ma gandesc ca am pus-o langa alte 4 cladiri distincte, ceea ce inseamna ca va produce bani, bunuri, provizii si pf, ce vor fi furate?!
Pe bune
Asta-i nasol, zau...
Dupa ce te chinui sa le iei din misiuni, mai sunt si jefuite?! Pfff...
 

danyyy05

Member
Sunt la inceputul erei viitorul virtual, inca nu am cercetat nici o cladre militara. Cum sa fac misiunea: Finalizeaza primul nivel al expeditiei ghildei sau infrange aceasta mare. Am folosit cam toate unitatile ce le aveam adunate, pur si simplu nu am cum sa castig. Ce trebuie sa fac?
 

DeletedUser10586

Guest
Daca nu poti castiga cu armata incearca sa rezolvi cat mai multe lupte in cadrul expeditiei iar ce ramane poti negocia
 
Sus