Discuții despre Evenimentul de iarnă 2018

Dumi.

Well-Known Member
Buna seara si la multi ani!
Intrebare:
bonusul acela de aparare se refera la aparare in oras sau la aparare in atac?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Potrivit celor care au creat evenimentul, acest lucru este posibil pentru jucătorii activi. Este nevoie de 11 pachete de modernizare, care se pot obține - cele 3 din misiuni + 15 aprinderi ale bradului.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Misiunea 35-36 , "trimite o iscoada intr-o provincie"
Treaba buna ,iscoada mea face doua zile si 8 ore .Pe semne merge pe jos,asa ca o sa-mi creasca barba de doi coti pana o sa ajunga la destinatie.
 

DeletedUser12146

Guest
Vom primi ca și premiu zilnic la eveniment "pachetul de modernizare a turlei"? Se pot finaliza 2 turle?
 

kogal

Member
Turla iernii poate fi jefuita?
Am gasit ca nu poate fi jefuita daca este motivata, adevarat ?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
@kogal Așa cum se poate vedea în pagina de Wiki a clădirii, „Poate fi jefuită când nu este motivată”.

@panturumihaela Așa cum scrie în postarea de concurs, de pe pagina de Facebook,

"Puteți găsi diferențele dintre cele două imagini?
Spuneți-ne câte sunt și aveți șansa de a fi printre cei 5 câștigători a câte 25 de Steluțe!"

A fost vorba despre o tragere la sorți pentru desemnarea celor 5 câștigători dintre cei care au comentat cu numărul corect.
 

DeletedUser8328

Guest
Misiunea 35-36 , "trimite o iscoada intr-o provincie"
Treaba buna ,iscoada mea face doua zile si 8 ore .Pe semne merge pe jos,asa ca o sa-mi creasca barba de doi coti pana o sa ajunga la destinatie.
... Te ai gândit că poate arăți bine cu barbă?
Și de ce ar fi o problemă că durează 2 zile? Se pot face la un moment dat chiar mai multe misiuni în aceeași zi, deci recuperezi. .
 

DeletedUser8328

Guest
Turla iernii poate fi jefuita?
Am gasit ca nu poate fi jefuita daca este motivata, adevarat ?
Păi ia încearcă și vezi... Atacă un vecin și pune gheara pe turla lui...

Cu întrebările astea sunteți ca babele alea de 75 de ani de pe timpul dictaturii, care ieșeau în fata blocului și, în loc să se uite la film, se întrebau una pe alta "oare îi face Pamela un copil lui Bobby "
 
Sus