Discuții despre Evenimentul de primăvară 2018

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua!
Intrebare: Versiunile upgradate ale cladirilor din gradina de Ciresi vor ocupa acelasi loc fizic pe teren sau acesta va fi mai mare?
 

Lady S

Community Manager
Membru personal
Regula este în continuare aceeași pe forum: listele cu misiuni nu e postează. Motive: nu vrem să stricăm surpriza pentru jucători + pot apărea modificări față de Beta.
Mulțumesc.
 

MMD11

Member
Am o problema care nu a fost rezolvata de ultimul update...am realizat o misiune dar nu imi este recunoscut acest fapt... mai exact in cazul misiunii ”Asediu” misiune bonus care pentru indeplinirea ei trebuie sa trimiti iscoade in provincia Zaldon on Sea si sa te infiltrezi in toate cele 5 sectoare. Anterior aparitiei acestei misiuni am trimis iscoade in provincia Zaldon on Sea si am si cucerit-o... dar tot nu imi apare ca fiind indeplinita cu toate ca exista precizare a chiar in cuprinsul misiunii ca se considera ca te-ai infiltrat in cele 5 sectoare daca o cuceresti.
Astfel consider ca am fost privat de posibilitatea indeplinirii urmatoarelor misiuni ....deoareca din momentul de cand am fost blocat in evolutie de aceast misiune am mai folosit puncte forge, am produs resurse s.a.
In acest sens va rog rezolvati problema mai sus detaliata si sa va ganditi la o compensatie direct proportionala cu limitarile impuse de imposibilitatea evolutiei in misiuni.
 

valy

Admin FoE România
Membru personal
Nu cumva cerinta misiunii e sa trimiteti iscoade la est de Zaldon-On-Sea si sa va infiltrati in acea provincie?
Foarte multi dintre voi faceti aceasta greseala, nu cititi cu atentie cerinta misiunii.
 

DeletedUser9954

Guest
Stiu ca nu mai sunt decat 15 zile pana la terminarea eventului, dar se poate modifica pretul lampioanelor pe diamante ? Ca la pretul asta nu pot cumpara nici macar 1 cufar *cel mai scump dintre oricare 3 aratate deodata* cu 200 diamante. Deci cu 22 Ron care iau pe cel mai ieftin pachet, imi pot deschide doar un amarat de cufar (cel mai ieftin sau daca am noroc, cel de mijloc, daca nu mi-l arata pe cel de 45 la mijloc ca altfel m-am ars).
Nu mai fiti asa lacomi si puneti preturi decente, cum au fost la celelalte eventuri, ca in asa fel veti convinge mai multe persoane sa cumpere diamante pentru a lua cat mai multe lampioane pentru a deschide si a castiga cat mai multe seturi....sau vreti sa deveniti P2W hardcore ? ca momentan P2W softcore cum erati pana la acest event dadea roade...dar hardcore o sa sperie si pe cei care deabia doneaza si cand o fac e pentru a castiga cat mai mult (in asa fel nu vor mai dona niciodata).
Inca 1 exemplu: cumperi pachetul de 2000 diamante (doar pe pc, ca pe telefon iti da doar 1200), doar ca sa cumperi 480 lampioane, cu care poti deschide doar 8 cufere de 60 bucata (ca au sansa cea mai mare la premiul zilei), din care daca castigi 2 din premiul zilei ai noroc urias....si asta cu doar 88 lei !!!
Eu spre exemplu am cumparat odata cele 480 lampioane sa castig premiul zilei, si din vreo 9 cufere (ca nu am deschis numai de 60) nu am castigat nici macar 1 premiu al zilei...

Edit: Intr-adevar, setul de nivel 2 este foarte bun in special pentru cei care nu au loc in oras decat pentru 1 set (sau nu au decat 1 set complet si nici un obiect din cel de-al 2lea set, sa tinteasca doar pentru a upgrada setul detinut).
 

DeletedUser8328

Guest
nu mai cumpara lampioane si cu asta basta.
premiile de la event sunt doar...premii nimic mai mult.
esti mai castigat si mai sanatos la minte daca nu alergi dupa ele, crede-ma.
bazeaza-te pe ce poti face tu efectiv
 
Sus