Discuții despre Evenimentul frăției 2022

dunbarton

Well-Known Member
Vreau sa semnalez o problema pe care o intalnim in mai toate prezentarile facute de Inno fiecarui event nou: lipsa de transparenta, sau, mai bine zis, prezentarea superficiala, ascunzandu-se anumite informatii esentiale pentru stabilirea unei tactici castigatoare.

In cazul Evenimentului fratiei, in cadrul prezentarii se arata: ''Pentru a progresa în această călătorie, veți apăsa pe o figurină (un însoțitor). Fiecare va fi diferită în ceea ce privește distanța parcursă...''. Dar nu ni se pune nimic despre ce distanta se parcurge in cazul insotitorului cu 1, 2 sau 3 stele. De asemenea, nicio varbulita despre lungimea uni traseu complet, la capatul caruia obtii un mare premiu.

Raspunsul pe care il vom primi va fi ca aceasta prezentare este redactata de Inno si transmisa catre toate tarile. Asa este, totusi, de ce tatuca Inno face prezentarea in acest mod incomplet? Poate se va transmite aceasta intrebare mai departe...

Revenind la acest event, pentru a veni in ajutorul colegilor, trebuie spus ca un traseu complet are 25 de unitati de distanta (mile), iar insotitorii se deplaseaza cu un numar de mile egal cu numarul de stelute, adica 1, 2 sau 3. Sper sa fie de folos aceste precizari.
 

Dumi.

Well-Known Member
as vrea sa stiu si eu, daca in imaginea 1 este data ca urmand acea piata a castigatorilor level 2, de ce dupa ce ajung la zidurile castelului, acea piata nu ramane sa urmeze si in locul ei apare ceea ce vad in poza 2?
 

Atașamente

  • este 1.jpg
    este 1.jpg
    114 KB · Vizualizări: 10
  • este 2.jpg
    este 2.jpg
    102,2 KB · Vizualizări: 10

Dragon X

Well-Known Member
as vrea sa stiu si eu, daca in imaginea 1 este data ca urmand acea piata a castigatorilor level 2, de ce dupa ce ajung la zidurile castelului, acea piata nu ramane sa urmeze si in locul ei apare ceea ce vad in poza 2?
Acolo sunt premiile pentru cufărul de sus care trebuie activat cu diamante , doar dacă ai activat cufărul și nu ai primit piața atunci este problemă de la ei
 

no name21

Well-Known Member
Cum treci de ziduri incepi sa progresezi pt urmatoare recompensa si pe gratis si pe diamante. De asta iti apare poza de la urmatoarea.
 

no name21

Well-Known Member
Totusi e foarte amuzant sa iei recompensa zilnica de 5 ori din 1k si ceva de ratii si din 5k si ceva tot de 5 ori.
 

maiadi1

Member
Vreau sa stiu la ce foloseste avatarul:This special reward will reveal itself during the next event in Forge of Empires. Use this to gain a head start for the upcoming Event.Despre ce avantaj spune si cum se foloseste un avatar in general si la ce ajuta,cand se schimba?
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Vreau sa stiu la ce foloseste avatarul:This special reward will reveal itself during the next event in Forge of Empires. Use this to gain a head start for the upcoming Event.Despre ce avantaj spune si cum se foloseste un avatar in general si la ce ajuta,cand se schimba?
"This special reward will reveal itself during the next event..." - ce descrii aici nu e avatar-ul, ci "event surprise box"-ul. Este cutia pe care o ai in inventar dupa ce termini quest-ul #41. Aceasta iti da niste recompense care iti ofera un avantaj la urmatorul eveniment, mai exact un pachet de selectie pentru cladirea evenimentului respectiv.
 

Crios339

Well-Known Member
Salut. Mi se pare exagerat numarul de misiuni legate de constructia de cladiri culturale, nivel de fericire, etc. Jucatorii in stadii destul de avansate au numeroase cladiri care cresc gradul de fericire si deci si cetateni entuziasti, astel incat misiunile respective sunt destul de paguboase.

Parerea mea...
 
Sus