Discuții despre Evenimentul iernii 2020

Popocatepetl

Well-Known Member
Pentru jucatorii noi aflati ca pana acum acest calendar al iernii a fost gratis
În antichitate se strângeau vreo 3 oameni, organizau o alergare prin pădure și care ajungea primul îi puneau niște frunze pe cap.

Acum vor să participe vreo 10000 la un maraton. Mai nou le cere taxă de înscriere. Iar dacă mai vor și să câștige neapărat, unii își cumpără încălțăminte scumpă și plătesc oameni care să stea pe margine să le dea apă sau sandviciuri.
Orice lucru evoluează.
 

Dumi.

Well-Known Member
parerea mea despre acest event
Daca esti dezvoltat e o pierdere de vreme
pentru cei mai ptini dezvoltati, care mai au ceva spatiu in oras, eventul merita facut intr-o oarecare masura
cladirile de event dau surprinzator de putin pentru cat ocupa [ai nevoie de ceva brutarii duse la level maxim ca sa poti avea acele procente de atac si aparare la atac, iar ele ocupa enorm de mult spatiu]
daca pun in balanta piata castigatorilor sau alte cladirii care dau atac + avanpost santinele level 2 sau chiar poartile zeului soare level 2, ajung la concluzia ca acest event NU se merita facut pentru cladirile principale, cat pentru colaterale
 

DenZyls

Member
citesc comenturile voastre si ma minunez sincer.
Banuiam ca ceva de genul voi primi ca raspuns si de aceea nici nu vream sa scriu pe forum desi joc de 4 ani ( vis a vis de cel care imi zicea sa am rabdare)
Pai daca voi nu realizati pentru ce este aceasta rubrica
Uite:
Aici puteți posta păreri și discuții despre noul eveniment, cu respectarea regulamentului.
Aveti posibilitatea sa spuneti daca nu va convine ceva si da , aflati ca atunci cand au fost multi jucatori nemultumiti s-au facut si schimbari
Repet, doar ca idee, acel calendar era gratis, fara sa depinda de nimic, daca acum e greu de facut si vi se pare normal...scuzele mele
Eu nu mai postez ca doar ma enervez cand vad atitudinea voastra ... jucam tetris cum spunea cineva si mare grija sa nu cumva sa spuneti ca nu e ceva in regula cu acest joc...Doamne fereste
 

Popocatepetl

Well-Known Member
Cu acest joc e absolut totul în regulă. Ție ți se pare că nu e, pentru că vrei neapărat să faci ceva și nu poți. Ceva ce nu e obligatoriu.
 

DenZyls

Member
Mai Adi, afla ca ei tin cont de parerile noastre pt ca noi le umplem buzunarele. Si mai afla ca daca sunt multi jucatori nemultumiti se pot schimba lucrurile pt ca ei vor sa ne tine legati de jocul lor . Dar daca voi numiti asta ,,evolutie" ca ce primeati gratis acum e cu bani... Cadourile alea zilnice din calendar sunt la sanchi dar daca iti mai cere cineva si ceva pe ele deja esti dezamagit. Cum am mai spus, stati cuminti sa nu cumva sa deranjati cu vreo opinie proasta , daca nu ne mai lasa sa jucam? Ce ne facem? Sa zicem merci ca nu ne cer bani cand ne logam.
 

capitan222

Well-Known Member
Crezi ca noi nu suntem nemultumiti ca alti jucatori au 5 aziluri abandonate si 4 expresul negru ca taciunele?Si noi am vrea schimbari,dar nu ti-ar da nimeni acea lada de 200 pf 2 selectii si 100 bunuri daca ar fi grațis.Asa ca multumeste-te cu ce ai si evolueaza in liniste.
 

capitan222

Well-Known Member
Totusi intrebarea mea ar fi daca pachetul de selectie trenul iernii va aparea de 4 ori ca premiul zilei.
 

Popocatepetl

Well-Known Member
DenZyls încearcă să nu mai bagi bani deloc în joc, să vedem dacă te dă cineva afară.... Eu cred că nu. Ai o obsesie cu eventurile, deși cred că ți-am zis deja de 2 ori aici că nu sunt obligatorii. Cu toate astea, tu continui să încerci să "obligi" pe cineva să modifice Eventurile ca să fie cum îți plac ție. Degeaba. Nu-ți place un event? Nu îl mai fă!
 
Sus