Discuții despre Evenimentul iernii 2022

AlexMerlin

Well-Known Member
Parerea mea este ca este cel mai slab eveniment din anul acesta (si poate nu numai).
Pentru a avea ciocolateria la maxim, cam este nevoie de cele doua pachete de selectie oferite de calendarul de iarna.
Iar acele doua pachete, in ritmul asta cred ca multi nu le vom obtine.
Pana acum am reusit sa adun primele 11 chei, o parte prin gasirea cheii, restul prin folosirea cheii universale (din fragmente).
Dupa cum se vede, in ultimele zile nu am gasit cheia, chiar daca in unele cazuri (gen, astazi) am consumat 100 de stelute degeaba.
Si desigur, la zilnic de obicei pica doar un singur fragment, asa ca pana adun de o cheie universala, ramane calendarul in urma din ce in ce mai mult.
De chibrituri sa nici nu vorbim, ca in majoritatea cazurilor primesc o singura bucata ca sa fie sigur ca nu progresez destul de mult incat sa castig pachetele de selectie necesare prin progresul din mini-joc.
1671176271800.png
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Eu am pana acum 9 "gauri" ,deci imposibil sa mai realizez ceva.....asa ca am abandonat sa mai colectez chei.
 

DenHviteGuden

New Member
Asta e eventul pe care il urasc cel mai mult; Innocheaters at their best.

Si tot ce ar avea de facut pentru a-l schimba intr-un event decent ar fi sa faca "shuffle" un buton separat, chemat de user.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Da, pana la urma ciocolateria o s-o am si eu la maxim. Era frumos sa iau si premiul de la calendar, dar cu 9 zile lipsa, asta nu se va mai intampla.
 

Ahdrian

Well-Known Member
Sunt de acord că e un eveniment mai scump ca altele, dar sunt sărbătorile în curs, și probabil FoE speră la venituri. Eu am jucat cu plăcere, nu am vânat deloc fragmente de chei (sunt greu de prins, am prins la noroc doar vreo 7, și cu fragmente tot nu le-aș fi prins pe toate), dar am construit Bomboneria. Aș zice că, de sărbători, mai bine te bucuri să faci cadouri tu altora dragi, decât să-ți facă ție cadouri un joc pe care îl joci gratis, de plăcere.
 

AlexMerlin

Well-Known Member
Eu si restul jucatorilor care "n-am fost atat de multumiti" de acest eveniment, doar ne-am spus parerile.
Nu am zis ca a fost ceva complet gresit cu evenimentul, doar ca a fost mai greu la acele recompense deoarece sansele de a primi cheile calendar au fost mult mai mici decat la alte evenimente cu acelasi mecanism.
Am reusit si eu sa construiesc cladirea chiar si fara cele doua pachete de modernizare oferite de calendar doar ca nu ar fi stricat nici acele 200pf + (parca) 300 de bunuri. :)
 

Butybax

Guest
Bomboneria a meritat participarea. Acum am o sursă zilnică de pf. Pentru nivelul meu e de mare ajutor. Nu am regrete că erau aproape intangibile calendarul și pachetele elfilor.
 

Atașamente

  • Bomboneria.JPG
    Bomboneria.JPG
    85,8 KB · Vizualizări: 2
Sus