Discuții despre Evenimentul toamnei 2017

Dumi.

Well-Known Member
Buna ziua! Astazi am intrat pe joc si m-am dus pe iconul de event sa vad pe ce imi pot folosi merele adunate. SURPRIZA!!! Locurile unu si doi din cosulete sunt ocupate de acelasi premiu "Pachet de servicii de renovare".
Nu vi se pare nimic aiurea ?
Banuiesc ca 90% dintre noi am prefera o sansa dubla la serviciul de renovare in loc la un altar al cunoasterii, sa spunem :))))))
Lipsa de ingeniozitate in arhitectura jocului!!!! [sau disperare]
 

DeletedUser7516

Guest
Sal , nu conteaza cat de mult le lasi in copac nr de mere o sa fie tot acelasi , si nu iti poate spune nimeni ce premiu o sa fie pe final deci doar tu decizi daca le cheltuiesti sau le strangi pentru un premiu care iti convine mai mult. =)
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Draga gdaci ma surprinde "corectia" ta fata ce celalti participanti la joc care nu impartaseste opinia ta fata de acest event .
Chiar nu inteleg pledoria ta .Vrei sa -i pui la "colt " pe cei care nu gandesc ca tine ?
Daca eu am castigat pana acum numai tobosari si campioni ,vrei sa fiu in culmea fericirii ?
Ca sunt opinii diferite ,eu zic ca este un lucru normal ,firesc si nu trebuie sa te scandalizeze acest lucru.
Ca este obtionala participarea la acest event ,o stim cu totii ,nu trebuie sa subliniezi tu asta.
Eu totusi apreciez inclinatia ta didactica ,dar nu cred ca-si are rostul aici.
 

DeletedUser4660

Guest
Draga tomnita, ti.o zic in cel mai cald mod cu putinta: nu sunt interesat de parerea ta. (a se citi Punct )
Ceea ce am spus se refera la o anumita categorie de jucatori "avari" fara sa dau nume, care doresc totul pe tava..fara a investi nimic in joc (nu ma refer la bani) si aceasta categorie EXISTA..ceea ce am zis eu se bazeaza pe un adevar..daca tie sau altcuiva nu ii convine, e problema ta/ a lor, nu a mea si in nici un caz nu se discuta astfel de chestii aici..iar cu mine nu o sa le discuti nici altundeva (vezi mai sus motivul).

Pe forum discutam idei, nu oameni ! Am incheiat aici micuta noastra discutie, bafta.
 

DeletedUser4660

Guest
Dumitrescu, poza nu este făcută de mine, este copiat linku.ul si tu poti face la fel.
 

TOMITA0001

Well-Known Member
Nu stiu ce te face sa crezi ,draga gdaci, ca vreau sa dialoghez cu tine. Stai linistit ,nici eu nu sunt interest sa fac dialog cu tine si implicit la fel ca tine,nu ma intereseaza parerile tale, numai ca in modul in care -mi raspunzi ,acid si pe un ton de superioritate, ma face sa -ti raspund ,altfel puneam eu PUNCT , nu tu.
Ai scris : "Pe forum se discuta idei, nu oameni."
Pai ia citeste ce-ai scris ,nu te contrazici in ce afirmi ?
Tu te referi stric la o categorie de oamneni ,de jucatori ,pe care-i numesti cu de la tine putere "nobi".
Poate ca ai dreptate sa-i numesti asa ,sau poate nu ,dar daca asta este pentru tine o dezbatere de ideei, atunci ....asta este,eu nu mai comentez.
Faptul ca sunt jucatori "avari", iar nu spui o noutate . Asa este si aici, pe acest joc ,asa este si in viata reala .
Crezi ca o sa-i indrepti tu aici ?
Ca sunt jucatori care ataca cu tancul sau cu tunul un jucator care abia a inceput acest joc ,jucator care are la dispozitie decat niste amarate de sulite ,este un lucru la fel de bine stiut, dar ce poti sa-i faci ...asa gandeste respectivul ,nu toti suntel la fel.In spatele monitorului sunt multi ,milti ,multi...care si aici si in viata reala sunt ...greu de inteles ,ca sa ma exprim elegant si sa nu folosesc epitete.
Asa se intampla aici ,asa se intampla si pe alte jocuri .Eu am intalnit pe alt joc, un jucator din Portugalia care ma ataca cu toate ca era mare cat Everestul ,atat la propriu cat si la figurat,fata de mine . Cand l-am intrebat ce placere simte cand ataca un jucator net inferior lui ,mi-a raspuns ca asa este jocul si el vrea sa faca puncte...... asa ca stai linistit ,este lumea plina de babuini.
Ma opresc aici si-ti urez un joc cat mai placut.
BAFTA LA JOC !
 

ionion3510

Member
am vazut ca upgrade-ul pt fabrica de cidru costa mai multe mere la a 2-a cumparare , intrebarea ar fi de ce! Si ar fi si faptul ca anul trecut aveai posibilitatea sa castigi si mere din cate-mi amintesc (acelasi nr sau cateva in plus fata de cat investeai) . Am terminat misiunile , si am observat ca poti castiga maxim 4 upgrade-uri, dar si mai multe fabrici de cidru , avand in vedere ca poti upgrada o fabrica de maxim 3 ori, raportul n-ar trebui sa fie de 1:1
 
Sus