Discuții despre Evenimentul verii 2020

capitan222

Well-Known Member
Mai lasati-ma cu baia regală viitorul e alcattaz nu mai sta nimeni 8 luni ca sa ia baia de 8.Eu fac cu alcattaz de 6 nivelul 3 la expediții intr-o zi cu bonusuri în atac de 70 % numai lupte.
 

DeletedUser10378

Guest
Mai lasati-ma cu baia regală viitorul e alcattaz nu mai sta nimeni 8 luni ca sa ia baia de 8.Eu fac cu alcattaz de 6 nivelul 3 la expediții intr-o zi cu bonusuri în atac de 70 % numai lupte.
Thumbs down.

În erele mici, este mai ușor decât în erele mari, unde timpul de recuperare este mult mai mare, sau penalitățile sunt mai mari, de exemplu.
În plus, nu este vorba numai despre EG, ci și despre GvG sau GBg, care consumă enorm de multe trupe.
În plus, de la un anumit nivel, când Alcatrazul începe să pape 2-3-23k PF pentru un nivel, cauți plin de drag noi moduri de a obține trupe.
Acum, tu nu vei fi de acord cu mine, dar îmi vei da dreptate peste 2-3 ani, dacă îți vei aminti ce am zis aici.
Ceilalți deja îmi dau, nu-i așa?
 

capitan222

Well-Known Member
Am zis e eg pentru școli dau numai lupte dar chestiunea cu trupele la gvg este pun teoretică adică nu iti trebuie decât un bonus uriaș în atac cu ceva banditi si trupe auxiliare si ii faci praf de cate ori vrei tu.Asta la gvg ci nivel de uzura.
 

DeletedUser10378

Guest
Am zis e eg pentru școli dau numai lupte dar chestiunea cu trupele la gvg este pun teoretică adică nu iti trebuie decât un bonus uriaș în atac cu ceva banditi si trupe auxiliare si ii faci praf de cate ori vrei tu.Asta la gvg ci nivel de uzura.
Când spun trupe pierdute la GvG, nu vorbesc de cele cu care se atacă, ci de cele care se pierd in asedii sau când pui trupe in apărare. Iar la GBg, cu cât mai multe multe lupte, cu atât mai multe PF și planuri de statuie. Vrei nu vrei, urci și in zona in care pierzi trupe, mai ales când nu ai de ales
 

DeletedUser12551

Guest
MikeDx - nu te mai chinui, nu ai cu cine. imperiul roman - este un jucator de tip mesterul manole, adica zidar, el zidareste toata ziua si da si el o lupta cand si cand pe la EG. Zidarule cand dai cca 200 lupte pe zi nu este suficient alcatrazul, dar na, zidari cu mistria nu inteleg cum e cu batalia :eek:
 

capitan222

Well-Known Member
Dacă aș fi zidar acum nu as fi la nivelul asta dar ce zici tu de alcattaz e destul de adevarat dar în primul rând ca sa dai cate lupte vrei tu la gvg trebuie sa ai nu stiu cate milioane de PUNCTE ca sa dai constant atat. Eu nu am nu stiu cate milioane de PUNCTE dar am multe strategii de atac de exemplu cand dai lupte pe 2 valuri(numai asa dai la gvg) iti trebuie si seră si kraken mai mult kraken si constelația si bonusuri eu nu am alcatraz de nivel mare si nici nu plănuiesc încă dar eu dau din 48 la eg 39 lupte nu o fi mult dar e suficient si da am probleme(Nu imi place sa recunosc) ca nu pot sa dau lupte la nivel 4.Si stiti de ce?Ca nu am atac decât 90 sau cat am si aia au 80 în 2 valuri si m-au ciuruit.Ar trebui să nu comentez dar m-am gândit că vreți o parere de la un jucător mic ca multi de acum care iau alcatraz si domul încă din fier.
 

DeletedUser12551

Guest
Dacă aș fi zidar acum nu as fi la nivelul asta dar ce zici tu de alcattaz e destul de adevarat dar în primul rând ca sa dai cate lupte vrei tu la gvg trebuie sa ai nu stiu cate milioane de PUNCTE ca sa dai constant atat. Eu nu am nu stiu cate milioane de PUNCTE dar am multe strategii de atac de exemplu cand dai lupte pe 2 valuri(numai asa dai la gvg) iti trebuie si seră si kraken mai mult kraken si constelația si bonusuri eu nu am alcatraz de nivel mare si nici nu plănuiesc încă dar eu dau din 48 la eg 39 lupte nu o fi mult dar e suficient si da am probleme(Nu imi place sa recunosc) ca nu pot sa dau lupte la nivel 4.Si stiti de ce?Ca nu am atac decât 90 sau cat am si aia au 80 în 2 valuri si m-au ciuruit.Ar trebui să nu comentez dar m-am gândit că vreți o parere de la un jucător mic ca multi de acum care iau alcatraz si domul încă din fier.

colega, toti au fost la inceput si incet, incet s-au dezvoltat. nu este o problema sa fii la inceput de drum, problema apare cand esti la inceput de drum dar dai sfaturi ca un jucator dezvoltat. :cool:
 

Proud129

Well-Known Member
Buna ziua @simona poti sa ne spui si noua care este mecanica jocului pentru motivarea vilei ? Se pare ca se motiveaza fix ultima din oras. Eu o am la nivel 7 si am observat acest lucru.

Atasez si o imagine unde se vad restul cladirilor motivate doar vila este nemotivata.
Mecanica e simpla, anumite cladiri sunt setate intentionat de catre producatori. Pe scurt prioritatea de motivare/finisare la anumite cladiri difera.
 

DeletedUser10378

Guest
MikeDx - nu te mai chinui, nu ai cu cine. imperiul roman - este un jucator de tip mesterul manole, adica zidar, el zidareste toata ziua si da si el o lupta cand si cand pe la EG. Zidarule cand dai cca 200 lupte pe zi nu este suficient alcatrazul, dar na, zidari cu mistria nu inteleg cum e cu batalia :eek:
Nu este vorba de asta. Nu joacă de mult timp. Câteva luni nu sunt suficiente pentru a vedea jocul așa cum este. După ce va trece de un anumit nivel cu dezvoltarea, își va schimba optica singur. Una este să ai un cont cu 1,000+ atac și alcatraz 80+, alta este să ai un cont in colonială, cu 100atac și Dom de 20-30. El vede jocul de la nivelul lui. Dă-i timp și îl va vedea altfel:)
 

capitan222

Well-Known Member
Sunt eu la nivelul acesta dar stiu multe despre joc pentru ca m-am tot uitat si am tot invatat si si crede-ma ca am suficienta experiență sa stiu ca toti vor domul si eu nu sunt la inceput de drum ma joc de aproape o treime dar noi ar trebui să vorbim aici de evenimentul verii nu de atac sau alte chestii de gvg pentru ca asta e subiectul.
 

capitan222

Well-Known Member
Eu am inceput sa inteleg ca domul e cea mai importantă clădire legendară dar prefer să astept si sa imi fac bonus în atac cu teracota si cateva porti si străbunii de 2 în inventar dar cum sunt la nivelul acesta trebuie sa ma conformez noilor standarde de dom de 80 si alcatraz de 50
 

NADYRA

Member
voi sunteti chiar norocosi cu dublonii, eu abia am prins o bucata la 3-4 zile pe una din lumi, pe alta lume am prins 2 dubloni in 9 zile. adevarat noroc. mare aiureala, nici o logica sau echitate
 

capitan222

Well-Known Member
Asa este.E normal pentru ca aici pui un singur dublin pentru o încercare adică pentru o recompense în timp ce la evenimentele precedente iti trebuiau 60 energizante sau 50 pergamente sau 60 lampioane .Și pentru ca evenimentul e diferit pentru ca nu exista recompense zilnice.
 

Dumi.

Well-Known Member
Mai lasati-ma cu baia regală viitorul e alcattaz nu mai sta nimeni 8 luni ca sa ia baia de 8.Eu fac cu alcattaz de 6 nivelul 3 la expediții intr-o zi cu bonusuri în atac de 70 % numai lupte.
prietene habar nu ai ce vorbesti
eu am alcatraz de level 120 si ma bucur de fiecare trupa in plus pe care o pot lua de la oras, fie ea de la primarie sau baia regala [ca dojo le-am maritat sa fac loc pentru atac]
e drept ca dau peste 1000 de lupte pe zi, cumulate in GBG+GVG+EG + etc
 

dunbarton

Well-Known Member
voi sunteti chiar norocosi cu dublonii, eu abia am prins o bucata la 3-4 zile pe una din lumi, pe alta lume am prins 2 dubloni in 9 zile. adevarat noroc. mare aiureala, nici o logica sau echitate

Dar sa nu primesti nimic pana acum ai auzit? Mi se intampla pe B (si sunt foarte activ)
 
Sus