Discuții despre Luna lui Jupiter în Era spațială

Adrianus1

Member
Dupa cate vad,noua cladire legendara din Luna lui Jupiter este benefica doar pentru cei care doresc sa treaca din viitor spre arctic,oceanic,,etc,,,ceilalti care am trecut deja,producem aceste bunuri cu trasportorul....deci sa inteleg ca pentru noi ,care am trecut deja peste aceste ere,noua cladire legendara nu ne aduce nici un beneficiu....?
 

Dumi.

Well-Known Member
Ce imi place:
1. grafica este in general si in majoritate, reusita
2. unitatile sunt destul de ok
3. portretele detinatorilor de provincii de pe harta continentelor sunt foarte reusite
4. Noua cladire legendara este foarte reusita estetic si ocupa si putin spatiu.

Ce nu imi place:
1. Asemanarea cu erele spatiale precedente [adica nu s-au skimbat mecanicile]
2. Primaria arata ca un hamburger
3. Portretele de la cercetari sunt urate rau de tot [nu inteleg cum cele de la provincii arata asa bine si cele de la cercetari asa rau?]
4. Legendara putea sa fie mai axata pe era jupiter. Asa cum este e mai buna pentru cei care vor sa treaca mai usor de oceanic [ceea ce nu e neaparat rau, dar...nah!]
5. Nu s-a gandit prea bine lansare noii ere, cu doar 3 zile inainte de GBG....multi au ramas in venus ca sa nu prinda cerere de bunuri de jupiter la sezonul urmator de GBG.
Cam asta e...
 
Ultima editare:

Dumi.

Well-Known Member
sunt ceva bug-uri la repetitive
daca le accesezi mai rapid, dispar si trebuie sa dai refresh paginii
 

Dumi.

Well-Known Member
inca ceva ce nu mi-a placut
6 expansiuni pe diamante [la 2400 diamante o expansiune] si doar o saracie de expansiune de pe harta, o saracie de expansiune de la cercetari [pusa ultima, ca sa doara bine] si o saracie de expansiune pe medalii....uratel!
zici ca le-au dat din saracie....
 

Qord

Well-Known Member
vad ca persista o problema inca din venus la portul spatial, cand construiesti cladiri rezidentiale si se termina de construit, nu incepe direct numaratoarea inversa pentru acordarea recompenselor (creditelor) ci numaratoarea incepe in momentul in care intri iar in portul spatial
 

Dumi.

Well-Known Member
vad ca persista o problema inca din venus la portul spatial, cand construiesti cladiri rezidentiale si se termina de construit, nu incepe direct numaratoarea inversa pentru acordarea recompenselor (creditelor) ci numaratoarea incepe in momentul in care intri iar in portul spatial
nu e o problema a jocului
asa a fost gandit de mintile luminate ale celor de la inno
si e valabil si la rezidentialele de la asezarile culturale....
de ce sa fie bine, cand poate sa fie rau?
 

Dumi.

Well-Known Member
Astazi am activat muzila la joc
Muzica din oras, pe era jupiter este SUPERBAAAAAA!!!!! :)))))
 
Sus